Kunstrijder Hanyu mikt ondanks blessure op unieke sprong
SAITAMA (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen kunstrijden Yuzuru Hanyu heeft aangegeven dat hij ondanks een enkelblessure van plan is op de Winterspelen van Beijing zijn titel te verdedigen. De Japanner kwam sinds een val tijdens een training vorige maand niet meer op het ijs in actie, maar liet donderdag weten op de nationale kampioenschappen van zijn land komend weekeinde zelfs een viervoudige axel te willen proberen.
Hanyu, die woensdag niet op kwam dagen tijdens een persconferentie voorafgaand aan de titelstrijd, slaagde donderdag tijdens een training er bijna in de unieke sprong uit te voeren. Nog nooit liet een kunstschaatser de viervoudige sprong in een wedstrijd zien. Hanyu wil zijn plan zondag tijdens de vrije kür uitvoeren en daarna op de Spelen in Beijing. "Ik denk dat Beijing een mooi eindpunt is", zei hij donderdag na zijn verrassende terugkeer op het ijs. Daarmee sprak hij zich voor het eerst uit over een mogelijke deelname aan de Winterspelen. Het Japans kampioenschap wordt zijn eerste optreden sinds april. Vrijdag wordt in Saitama de korte kür afgewerkt.
Hanyu (27) wacht sterke concurrentie van zijn 18-jarige landgenoot Yuma Kagiyama, de huidige nummer 1 van de wereld. Ook moet hij afrekenen met Shoma Uno, de winnaar van zilver op de Spelen van Pyeongchang. Voorafgaand aan die Spelen was Hanyu ook al lange tijd geblesseerd aan een enkel.
Meer uit Sport
BEUNINGEN (ANP) - Triatlete Rachel Klamer heeft haar loopbaan beëindigd. Dat meldt de viervoudig olympiër op haar Instagram-account. Na haar veertiende plaats op de triatlon van de Olympische Spelen van Parijs sloot ze niet uit in Los Angeles voor haar vijfde Spelen te gaan.
3 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - Lando Norris, de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, neemt volgend seizoen startnummer 1 over van de uitgetreden wereldkampioen Max Verstappen. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren tegen persbureau Reuters, nadat hij een dag eerder Verstappen met 2 punten van de vijfde wereldtitel had afgehouden.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land hun zesde overwinning geboekt en de hoofdronde als groepswinnaar afgesloten. De ploeg van bondscoach Henrik Signell won in de handbalarena in Ahoy Rotterdam het laatste duel in de hoofdronde knap van titelverdediger Frankrijk (26-23). Oranje was net als Frankrijk al zeker van een plek in de kwartfinale. De Franse ploeg kwam geen moment op voorsprong.
15 uur geledenLA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.
1 dag geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.
1 dag geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris is vooral blij dat hij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 op "zijn" manier heeft gewonnen. "Door een eerlijke coureur te zijn", zei de 26-jarige kampioen van McLaren. "Ik heb het gevoel dat ik heb gewonnen op de manier waarop ik het wilde winnen, en dat was niet door iemand te zijn die ik niet ben, door te proberen agressief te zijn", zei hij in een persconferentie na de Grote Prijs van Abu Dhabi. Norris verloor de race van een ijzersterke Max Verstappen, maar verdiende met de derde plaats net genoeg punten om de Nederlander van Red Bull in het kampioenschap voor te blijven.
1 dag geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Maaike de Waard heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin het brons gepakt op de 50 meter rugslag. De winst was voor de Italiaanse Sara Cox, die in 25,49 seconden een Europees record zwom. De Française Analia Pigrée werd tweede in 25,96. De Waard kwam tot een tijd van 25,97. Tessa Giele (26,19) eindigde als vijfde.
1 dag geleden