Kunstrijder Hanyu mikt ondanks blessure op unieke sprong
SAITAMA (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen kunstrijden Yuzuru Hanyu heeft aangegeven dat hij ondanks een enkelblessure van plan is op de Winterspelen van Beijing zijn titel te verdedigen. De Japanner kwam sinds een val tijdens een training vorige maand niet meer op het ijs in actie, maar liet donderdag weten op de nationale kampioenschappen van zijn land komend weekeinde zelfs een viervoudige axel te willen proberen.
Hanyu, die woensdag niet op kwam dagen tijdens een persconferentie voorafgaand aan de titelstrijd, slaagde donderdag tijdens een training er bijna in de unieke sprong uit te voeren. Nog nooit liet een kunstschaatser de viervoudige sprong in een wedstrijd zien. Hanyu wil zijn plan zondag tijdens de vrije kür uitvoeren en daarna op de Spelen in Beijing. "Ik denk dat Beijing een mooi eindpunt is", zei hij donderdag na zijn verrassende terugkeer op het ijs. Daarmee sprak hij zich voor het eerst uit over een mogelijke deelname aan de Winterspelen. Het Japans kampioenschap wordt zijn eerste optreden sinds april. Vrijdag wordt in Saitama de korte kür afgewerkt.
Hanyu (27) wacht sterke concurrentie van zijn 18-jarige landgenoot Yuma Kagiyama, de huidige nummer 1 van de wereld. Ook moet hij afrekenen met Shoma Uno, de winnaar van zilver op de Spelen van Pyeongchang. Voorafgaand aan die Spelen was Hanyu ook al lange tijd geblesseerd aan een enkel.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.
4 uur geledenGARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.
10 uur geledenBAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft haar Nederlandse titel bij het marathonschaatsen op kunstijs geprolongeerd. De schaatsster van Team Albert Heijn Zaanlander was op het ijs van Thialf in Heerenveen na honderd ronden de sterkste in de massasprint. Ze bleef op de meet Kim Talsma (tweede) en Lianne van Loon (derde) voor.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het missen van de Olympische Spelen heeft voor een gebroken hart gezorgd bij Tim Prins. De 22-jarige Fries van Reggeborgh was als derde geëindigd op de 1500 meter, maar viel als tiende schaatser in de selectievolgorde af, omdat de selectiecommissie van de schaatsbond een aanwijsplek gaf aan Marcel Bosker, die ook in actie komt op de ploegenachtervolging.
12 uur geleden