Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kunsthal brengt popmuziek en beeldende kunst samen

Kunsthal brengt popmuziek en beeldende kunst samen

ROTTERDAM (ANP) - De Kunsthal in Rotterdam brengt vanaf komend weekeinde beeldende kunst en popmuziek samen. In totaal 35 kunstenaars uit diverse landen laten werk zien dat beïnvloed is door of voortkomt uit muziek, afkomstig van muzikanten variërend van Lady Gaga tot The Beatles.

'Black Album / White Cube’ heet de expositie van meer dan 200 hedendaagse kunstwerken, bijvoorbeeld fotografie van Anton Corbijn, video-installaties van Cyprien Gaillard en schilderijen van Emil Schult.

"De synthesizertunes van Kraftwerks track Autobahn zijn bijna hoorbaar als je naar het schilderij van Emil Schult kijkt. In heldere kleuren reikt de snelweg tot aan de horizon. Het werk sierde de albumcover van het wereldberoemde nummer", geeft de Kunsthal als voorbeeld.

Gebruikte exemplaren

De installatie We Buy White Albums van Rutherford Chang omvat 2600 gebruikte exemplaren van het White Album van The Beatles. Het verwijst onder meer naar verzameldrift van fans en de bijzondere status van vinyl en moet een van de blikvangers van de expo worden.

Tentoonstellingsmaker Max Dax, voormalig hoofdredacteur van muziekbladen Electronic Beats en Spex, stelde een bij de tentoonstelling af te luisteren lijst samen van de tracks die er aan de orde komen in verband met een kunstwerk. Er is ook Rotterdamse gabbermuziek bij.

Nacht- en clubleven

"Zonder de tracks zouden deze werken nooit gemaakt zijn. Denk aan schilderijen van Albert Oehlen die beïnvloed zijn door de Rotterdamse gabbermuziek van Euromasters en de Duitse technostar Scooter", aldus de Kunsthal. Op de muzieklijst staat verder werk van onder anderen Vangelis, Bob Dylan, Prince, Led Zeppelin en Jean-Michel Jarre.

Ook het nacht- en clubleven komt aan de orde met levensgrote fotoportretten van portiers van de Berlijnse gelegenheid Berghain, gemaakt door fotograaf en collega-uitsmijter Sven Marquardt.

Black Album / White Cube. A Journey into Art and Music duurt tot en met 10 januari.

Meer uit Binnenland

Zware brand in loods in Limburgse Brunssum

BRUNSSUM (ANP) - In de Boschstraat in Brunssum woedt in een loods een zware brand. De eerste melding van de brand kwam dinsdagavond om 20.15 uur binnen. Toen de brandweer bij de loods aankwam, sloegen de vlammen metershoog uit het dak, waardoor er alleen van buitenaf geblust kon worden, meldt de Veiligheidsregio Zuid-Limburg. Het is nog onbekend wat de brand in de loods heeft veroorzaakt.

2 uur geleden
Brand bij Domino's in Heiloo door opladende accu's

HEILOO (ANP) - In een filiaal van pizzaketen Domino's in Heiloo is in de nacht van dinsdag op woensdag een brand uitgebroken. Meerdere omwonenden moesten hun huizen verlaten, meldt de Veiligheidsregio Noord-Holland.

3 uur geleden
Politie onderzoekt brand woning Rotterdam door mogelijk explosief

ROTTERDAM (ANP) - De politie van Rotterdam doet onderzoek naar een brand die is ontstaan op de Verschoorstraat in Rotterdam-Zuid. Voorafgaand aan de brand werd om 23.30 uur een knal gehoord. Er is een onderzoek gestart naar de mogelijke oorzaak van de brand, meldt de politie op X.

4 uur geleden
De Jong: veiligheid vrouwen in troonrede bijzonder en bitterzoet

DEN HAAG (ANP) - Het is "ontzettend bijzonder - en tegelijk bitterzoet - dat de veiligheid van meisjes en vrouwen in de troonrede wordt benoemd", zei campagneleider Danique de Jong van de inmiddels beëindigde crowdfundingactie 'Wij eisen de nacht op' dinsdag. Ze reageerde daarmee op de woorden van de koning, die in de rede had gezegd dat het onacceptabel is dat meisjes en vrouwen zich op straat onveilig voelen.

9 uur geleden
Zangeres en actrice Joke Bruijs (73) overleden

WASSENAAR (ANP) - Joke Bruijs is op 73-jarige leeftijd overleden. Dat heeft haar management dinsdag aan het ANP bevestigd. Het overlijden volgt niet lang na de dood van haar ex-man Gerard Cox, die eerder deze maand overleed. Ze heeft besloten haar lichaam ter beschikking van de wetenschap te stellen en er zal dus geen uitvaart zijn.

11 uur geleden
Zelensky dankt Willem-Alexander voor troonrede

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft op X gereageerd op de troonrede. Hij dankte koning Willem-Alexander voor zijn "woorden van niet-aflatende steun".

12 uur geleden
Panorama Mesdag wordt rijksmuseum en krijgt 1,8 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - Het Museum Panorama Mesdag wordt een rijksmuseum. Het museum verkeert volgens het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW) in "zwaar weer". Daarom wil het ministerie het museum bijstaan met 1,8 miljoen euro, staat dinsdag in de miljoenennota.

13 uur geleden