
Kunstenbond organiseert samenkomst na verkiezingsuitslag
AMSTERDAM (ANP) - De Kunstenbond, de vakorganisatie voor mensen in de creatieve sector, organiseert vrijdagmiddag een "samenkomst voor solidariteit" op De Dam in Amsterdam. De aanleiding daarvoor is de uitslag van de Tweede Kamerverkiezingen waardoor de organisatie "grote zorgen" heeft.
De vakbond benadrukt dat het gaat om een samenkomst en geen demonstratie. "De oproep is dan ook: neem alleen een lichtje of kaars, liefde en zoveel mogelijk anderen mee."
De focus van de Kunstenbond gaat na de uitslag naar de "bescherming van iedereen die werkt in de culturele en creatieve sector. Niet polarisatie, maar verbinding moet centraal staan na twaalf jaar neoliberaal beleid", schrijft de bond. "Kunst en cultuur vervullen bij uitstek een verbindende rol. De Kunstenbond roept iedereen op zich aan te sluiten bij maatschappelijke organisaties en bewegingen, om ons gezamenlijk te verzetten tegen een dreigende kaalslag."
Kunsten'92, de belangenorganisatie van de wereld van kunst, cultuur en erfgoed, wil ook verbinden, maar dan ook met "Nederlandse kiezers die zich niet gehoord hebben gevoeld ", zei directeur Astrid Weij eerder donderdag. De organisatie hoopt de afstand tussen groepen in de samenleving te overbruggen en verwacht dat de cultuurwereld dat ook kan
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Vergissingen met de elektronische sloten die op steeds meer OV-fietsen zitten, leveren reizigers soms hoge onterechte boetes op. Zowel het aantal boetes als het aantal kwijtscheldingen achteraf is fors toegenomen, bevestigt de NS na berichtgeving door RTL Nieuws.
23 minuten geledenKYIV (ANP) - Met de Nederlandse bijdrage aan de versterking van het Oekraïense luchtschild zal Oekraïne, en daarmee heel Europa, beter zijn beschermd tegen Russische terreur. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op het platform X. Kort daarvoor werd bekend dat Nederland voor 500 miljoen euro wapens, onder meer voor de Patriot-luchtafweer, koopt en aan Oekraïne geeft.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland koopt voor 500 miljoen euro aan wapens in de VS, om die aan Oekraïne te geven. Dat meldt het ministerie van Defensie. Het gaat onder meer om munitie en onderdelen voor luchtafweersystemen. Nederland is het eerste NAVO-land dat op deze manier, via de VS, middelen aan Oekraïne doneert, aldus het departement.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft de komende maanden zicht op nieuwe noodopvangplekken voor achthonderd mensen. Dat zijn er 1800 minder dan de asielopvangorganisatie in de tweede week van juli had gevraagd aan de provincies Gelderland, Limburg, Noord-Brabant, Noord-Holland, Overijssel, Utrecht, Zeeland en Zuid-Holland.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amsterdam gaat een straat vernoemen naar de in 2007 overleden presentator Jos Brink. Burgemeester Femke Halsema laat maandag via Instagram weten dat ze samen met de adviesraad straatnamen op zoek gaat naar een geschikte straat.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat stap voor stap weer online, meldt justitie maandag. Het OM had als gevolg van een hack de verbinding met internet half juli uitgezet. Dat gebeurde na een waarschuwing van het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) over "een kwetsbaarheid" in het systeem.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een Nederlands militair transportvliegtuig vertrekt woensdagochtend vanaf Eindhoven naar Jordanië om het droppen van hulpgoederen boven Gaza mogelijk te maken. Dat meldt het ministerie van Defensie via een woordvoerder. Het toestel van het type C-130 wordt van tevoren gereed gemaakt voor de taak. De hulppakketten worden niet in Nederland ingeladen.
5 uur geleden