Kunstbeurs PAN Amsterdam keert terug in de RAI
AMSTERDAM (ANP) - Ruim 110 kunsthandelaren, antiquairs en galeriehouders zijn komende week te vinden in de RAI Amsterdam. Daar is vanaf zondag kunst- en antiekbeurs PAN Amsterdam.
Het was afgelopen week spannend of de 34e editie van de beurs kon doorgaan, vanwege de nieuwe coronamaatregelen. Vorig jaar moest het evenement, waar jaarlijks tienduizenden mensen op afkomen, door het virus een jaar overslaan. Na de persconferentie vrijdagavond meldde de organisatie dat de beurs opengaat met aangepaste openingstijden. Bezoekers kunnen er op vertoon van een coronatoegangsbewijs dagelijks terecht tussen 11.00 en 18.00 uur. Op de beursvloer zijn extra brede gangpaden, zodat mensen voldoende afstand kunnen houden en de ruimte wordt geventileerd.
De beurs biedt zowel moderne en hedendaagse kunst als antiek en design. Zo komt Stone Gallery met een 180 miljoen jaar oud fossiel en heeft Galerie Fontana werk van ontwerpster Claudy Jongstra, die kunstwerken en installaties maakt van organische materialen. Verder toont kunsthandel P. de Boer uit Amsterdam een 17e-eeuws schilderij van Pieter Savery en brengt Andriesse Eyck Gallery werk mee van Natasja Kensmil, die de schaduwkant onderzoekt van de menselijke natuur.
Tertius Gallery is voor het eerst op de beurs, met een meer dan een eeuw verloren gewaande Cornelis Troost en Galerie Helga Hofman toont bronzen sculpturen van de Nederlandse beeldhouwer Ivan Cremer (1984). Ook is de Rijksakademie nieuw op de PAN met een tentoonstelling en is er op de laatste dag Tussen Kunst en Kids, in samenwerking met de IMC Weekendschool, waarbij kinderen kennismaken met kunst.
Meer uit Binnenland
HELMOND (ANP) - Twee bewoners zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond geraakt bij een steekincident in een woning aan het Soesterbergplein in Helmond. Dat meldt de politie op X.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De harde kern van Eredivisieclub ADO Den Haag heeft op Instagram aangekondigd zaterdag de stad te zullen "beschermen" tegen eventueel geweld door de aangekondigde jongerendemonstratie op het Malieveld. Het is onduidelijk wie de initiatiefnemers van het protest zijn.
3 uur geledenLAUWERSOOG (ANP) - Het Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) stelt zijn faillissementsaanvraag voorlopig uit. Dat heeft het bestuur van het WEC vrijdagavond bekendgemaakt. Door "overweldigende steun vanuit de samenleving" kan het zeehondencentrum voorlopig doordraaien en rustig zoeken naar "nieuwe mogelijkheden voor de toekomst". De afgelopen drie weken werd 1,3 miljoen euro ingezameld.
4 uur geledenSINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft een 57-jarige man uit Helmond aangehouden die ervan wordt verdacht op de vroege avond van 30 mei 1994 een tienermeisje in de Brabantse gemeente Sint-Michielsgestel te hebben verkracht. Daarmee is er een doorbraak in een coldcaseonderzoek.
6 uur geledenVUGHT (ANP) - Het stationsgebouw van Vught is verplaatst naar de nieuwe bestemming, 13,6 meter verder naar het oosten dan waar het gebouw en de kelder oorspronkelijk stonden. Het gebouw is over stalen sporen verschoven, om plaats te maken voor de perrons van het vernieuwde, deels verdiepte station. Dat moet in 2030 klaar zijn.
7 uur geledenDUIVEN (ANP) - Een bezoekster van de kerstshow Santafia van de Intratuin in het Gelderse Duiven, die donderdagmiddag gewond raakte na een val bij de roltrap, is vrijdag overleden. Dat laat de politie weten. De politie gaat na onderzoek uit van een noodlottig ongeval.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 36-jarige politiemedewerker in Den Haag is deze week aangehouden. De man wordt ervan verdacht ongeoorloofd het politiesysteem te hebben geraadpleegd. Hij zou de politie-informatie hebben verkocht aan anderen.
7 uur geleden