
Kunstacademie Marioepol gebombardeerd waar honderden schuilden
MARIOEPOL (ANP/DPA/RTR) - Het Russische leger heeft een kunstacademie in de Oekraïense havenstad Marioepol gebombardeerd die werd gebruikt als schuilplaats. De gemeenteraad meldt dat ongeveer 400 vrouwen, kinderen en ouderen daar een veilig heenkomen hadden gezocht.
Het gebouw zou zijn vernield. Over doden of gewonden is nog niets naar buiten gebracht. "Mensen liggen nog onder het puin", melden stadsbestuurders via Telegram.
Dat de Russen achter de bombardementen zitten is niet onafhankelijk bevestigd, maar het Russische leger bestookt de strategisch gelegen stad al weken. Onlangs werd al een theater gebombardeerd waar mensen schuilden. Marioepol is omsingeld door het Russische leger. Af ten toe lukt het om inwoners te evacueren naar veiliger gebieden.
Meer uit Buitenland
JERICHO (ANP/AFP) - Bij de enige grensovergang tussen Jordanië en de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever heeft een schietpartij plaatsgevonden. Volgens de hulpdiensten zijn daarbij twee Israëliërs gedood.
11 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft een bezoek gebracht aan het oostfront bij Donetsk, schrijft de president op X. Hij ontmoette daar soldaten en sprak over de voortgang van het tegenoffensief. Ook heeft hij onderscheidingen uitgedeeld.
20 minuten geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Russische en Belarussische drones hebben opnieuw geprobeerd Polen binnen te vliegen, zegt het NAVO-land. Waarom ze daarin niet zijn geslaagd, liet binnenlandminister Marcin Kierwinski in het midden. Zijn ministerie zegt dat Polen ze niet onder vuur heeft genomen of op een andere manier heeft ingegrepen.
28 minuten geledenGENT (ANP/BELGA) - Film Fest Gent, het grootste filmfestival van België, stopt de samenwerking met Israëlische filmbedrijven en instellingen die banden hebben met de Israëlische staat.
43 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïense militairen en technici gaan Poolse collega's opleiden om Russische drones onschadelijk te maken. Poolse en Oekraïense bedrijven en kennisinstellingen gaan ook samenwerken om de nieuwe oorlogvoering te beheersen, zeggen de defensieministers van beide buurlanden.
44 minuten geledenMINSK (ANP/AFP) - De Belarussische oppositiepoliticus Nikolaj Statkevitsj zit opnieuw vast en kan "spoedig komen te overlijden", suggereerde de Belarussische president Aleksandr Loekasjenko tijdens een bijeenkomst met regeringsgezinde historici en propagandisten.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De landelijke actiedag in Frankrijk verloopt vooralsnog "minder intens dan verwacht", stelt minister van Binnenlandse Zaken Bruno Retailleau volgens de krant Le Monde. Hij telde tot nu toe meer dan driehonderd pogingen om de openbare weg, een gebouw of terrein te blokkeren, maar stelt dat de politie overal in groten getale aanwezig is om in te grijpen. De omroep BFMTV meldt 58 arrestaties.
2 uur geleden