Kum evenaart met zevende rode kaart record in Eredivisie
VENLO (ANP) - Chris Kum is zaterdag voor de zevende keer met een rode kaart van het veld gestuurd in de Eredivisie. De Duitse verdediger van VVV-Venlo evenaarde een record in de hoogste voetbalklasse. Alleen Joey van den Berg en Gregoor van Dijk kregen ook zo vaak een rode prent in de Eredivisie.
De 35-jarige Kum miste tijdens het thuisduel met AZ de bal en bracht vervolgens de doorgebroken Myron Boadu ten val. Scheidsrechter Jochem Kamphuis twijfelde geen moment en trok de rode kaart.
Kum was het eens met de arbiter. "Het was gewoon een rode kaart", zei de verdediger bij ESPN. "Daar hoef ik niet moeilijk over te doen. Wat dat betreft is het niet mijn seizoen. Tegen Ajax kreeg ik ook al rood", refereerde hij aan de recordnederlaag van 13-0 in Venlo. "En tegen PSV veroorzaakte ik een penalty. Dat is gewoon niet goed."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
10 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
10 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
11 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
19 uur geleden