Kum evenaart met zevende rode kaart record in Eredivisie
VENLO (ANP) - Chris Kum is zaterdag voor de zevende keer met een rode kaart van het veld gestuurd in de Eredivisie. De Duitse verdediger van VVV-Venlo evenaarde een record in de hoogste voetbalklasse. Alleen Joey van den Berg en Gregoor van Dijk kregen ook zo vaak een rode prent in de Eredivisie.
De 35-jarige Kum miste tijdens het thuisduel met AZ de bal en bracht vervolgens de doorgebroken Myron Boadu ten val. Scheidsrechter Jochem Kamphuis twijfelde geen moment en trok de rode kaart.
Kum was het eens met de arbiter. "Het was gewoon een rode kaart", zei de verdediger bij ESPN. "Daar hoef ik niet moeilijk over te doen. Wat dat betreft is het niet mijn seizoen. Tegen Ajax kreeg ik ook al rood", refereerde hij aan de recordnederlaag van 13-0 in Venlo. "En tegen PSV veroorzaakte ik een penalty. Dat is gewoon niet goed."
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
3 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
5 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
5 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
6 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
6 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
7 uur geleden