Kum evenaart met zevende rode kaart record in Eredivisie
VENLO (ANP) - Chris Kum is zaterdag voor de zevende keer met een rode kaart van het veld gestuurd in de Eredivisie. De Duitse verdediger van VVV-Venlo evenaarde een record in de hoogste voetbalklasse. Alleen Joey van den Berg en Gregoor van Dijk kregen ook zo vaak een rode prent in de Eredivisie.
De 35-jarige Kum miste tijdens het thuisduel met AZ de bal en bracht vervolgens de doorgebroken Myron Boadu ten val. Scheidsrechter Jochem Kamphuis twijfelde geen moment en trok de rode kaart.
Kum was het eens met de arbiter. "Het was gewoon een rode kaart", zei de verdediger bij ESPN. "Daar hoef ik niet moeilijk over te doen. Wat dat betreft is het niet mijn seizoen. Tegen Ajax kreeg ik ook al rood", refereerde hij aan de recordnederlaag van 13-0 in Venlo. "En tegen PSV veroorzaakte ik een penalty. Dat is gewoon niet goed."
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.
9 uur geledenGDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Braziliƫ.
10 uur geledenMADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
1 dag geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
1 dag geleden