Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kuipers wil ziekenhuizen geen extra geld geven voor cao

Kuipers wil ziekenhuizen geen extra geld geven voor cao

DEN HAAG (ANP) - Zorgminister Ernst Kuipers is niet van plan gehoor te geven aan de oproep van de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen (NVZ) om ziekenhuizen dit jaar extra geld te geven waarmee zij onder meer het loon van zorgpersoneel kunnen verhogen. Voorzitter van de NVZ, Ad Melkert, wil dat het ministerie van VWS en de zorgverzekeraars met een half tot een miljard euro extra over de brug komen.

Kuipers zegt dat VWS voor 2023 al 800 miljoen euro meer heeft uitgetrokken voor de zogeheten Overheidsbijdrage in de Arbeidskostenontwikkeling (OVA) dan voor 2022. In de OVA voor 2023 zit daarmee in totaal 3 miljard euro. "Daarmee is voor dit jaar voldoende prijscompensatie beschikbaar op totaalniveau om ziekenhuizen te compenseren voor hogere kosten als gevolg van onder andere de hoge inflatie", zegt de minister.

Melkert riep de politiek dinsdag op extra geld aan ziekenhuizen te geven, nadat de bonden acties hadden aangekondigd omdat de cao-onderhandelingen vastzitten. De loonsverhoging die de bonden eisen, kan volgens Melkert financieel niet door de ziekenhuizen worden opgebracht. Kuipers begrijpt de zorgen van de NVZ-voorzitter, "maar VWS is geen partij in de cao-onderhandelingen. Dat is aan werkgevers en de bonden, zoals dat in alle cao-onderhandelingen het geval is."

Jaarlijks maakt het ministerie in zijn begroting "voldoende ruimte" vrij voor zorgwerkgevers "om goede salarisafspraken te kunnen maken met de bonden", zegt Kuipers. "De loonruimte die beschikbaar wordt gesteld aan de zorg (en dus ook de ziekenhuizen) is gekoppeld aan de ontwikkelingen in de markt." Het kan zijn dat de loonontwikkeling dit jaar in de markt hoger gaat uitvallen als gevolg van de inzet van vakbonden voor compensatie voor de inflatie, erkent hij. "Dat werkt dan ook door in een hogere loonruimte die beschikbaar wordt gesteld aan de zorg."

Meer uit Gezond

Mogelijk eerste medicijn voor uitgezaaide alvleesklierkanker

AMSTERDAM (ANP) - Er komt mogelijk een medicijn op de Nederlandse markt dat de levensduur van mensen met uitgezaaide alvleesklierkanker kan verlengen, meldt het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen. Na een proef met vijfhonderd patiënten kreeg het medicijn Rasonque een positief advies van het Europese geneesmiddelenbeoordelingscomité om te worden toegelaten tot de markt.

4 dagen geleden
Onderzoek: klimaatverandering stimuleert westnijl- en usutuvirus

WAGENINGEN (ANP) - Klimaatverandering kan in Europa leiden tot grotere uitbraken van zowel het westnijlvirus als het daaraan verwante usutuvirus. Dat concludeert onderzoeker Mariken de Wit van Wageningen University & Research. De onderzoeksresultaten van haar proefschrift, dat ze donderdag verdedigt, kunnen volgens de universiteit bijdragen aan een betere voorbereiding op toekomstige uitbraken in Nederland.

5 dagen geleden
Minder opleidingsplekken gz-psychologen dan waar Kamer om vroeg

DEN HAAG (ANP) - Het aantal opleidingsplekken voor gezondheidszorgpsychologen (gz-psychologen) wordt verhoogd door minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg), maar niet zo veel als de Tweede Kamer wilde. De CDA-minister schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er jaarlijks 965 plekken moeten komen, terwijl een aangenomen voorstel van Lisa Vliegenthart (PRO) vroeg om 1240 plekken.

1 week geleden
Onderzoek: ruim helft vrouwen voelt zich niet gehoord in de zorg

DEN HAAG (ANP) - Twee op de drie vrouwen voelen zich weleens niet gehoord in de zorg, wanneer zij bijvoorbeeld symptomen aankaarten, om een doorverwijzing vragen of behandelopties bespreken met een arts. Dat komt naar voren in een representatief onderzoek van KiesKompas onder 14.000 vrouwen vanaf 16 jaar. Het rapport is op maandag aangeboden aan de Tweede Kamer.

1 week geleden
VS willen meer informatie van Rusland na zorgen over pest

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben Rusland aangespoord meer informatie te delen na de onrust over de dood van een laboratoriummedewerkster. Zij werkte in een instituut waar besmettelijke ziektes werden bestudeerd en over haar doodsoorzaak bestaat onduidelijkheid. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zei in IJsland dat zijn land alle ontwikkelingen nauwlettend volgt.

1 week geleden
België wil 'alcoholpoort' invoeren bij evenementen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De federale regering van België gaat een pilot uitvoeren met een 'alcoholpoort' bij een openbare parkeerplaats. Als dat proefproject slaagt, wil ze die alcoholpoorten invoeren bij een aantal openbare parkeerplaatsen en bij openbare evenementen. Doel is te voorkomen dat bestuurders met te veel alcohol de weg opgaan.

1 week geleden
Hermans vraagt Europese Commissie tabaksmarkt te 'bevriezen'

DEN HAAG (ANP) - Voorkom dat nieuwe producten met nicotine of stoffen die daarop lijken op de Europese markt komen. Die oproep voor een 'market freeze' doet minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, VVD) samen met zeven andere EU-lidstaten aan de Europese Commissie. "Zo voorkomen we dat jongeren verslaafd raken aan de vapes van de toekomst", schrijft ze in een brief aan de Tweede Kamer.

2 weken geleden