Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kuipers wil overschot vaccins niet wegwerken door extra booster

Kuipers wil overschot vaccins niet wegwerken door extra booster

DEN HAAG (ANP) - Zorgminister Ernst Kuipers vindt het niet nodig om nu een grotere groep mensen een tweede coronabooster te geven. Extra herhaalprikken om het overschot aan vaccins weg te werken, vindt Kuipers overbodig. "We moeten echt kijken naar de meerwaarde van een extra prik."

De tweede booster is er nu voor 60-plussers en voor mensen met een kwetsbare gezondheid. "Daar is heel bewust voor gekozen", stelde Kuipers voorafgaand aan de ministerraad. Mensen met een kwetsbare gezondheid, ongeacht hun leeftijd, kunnen via hun medisch specialist een tweede booster aanvragen, benadrukt hij. De bewindsman volgt hiermee het advies van de Gezondheidsraad. Wel wil hij kijken of er knelpunten in die medische verwijsroute zijn. Daar zijn signalen over.

Kuipers acht het "waarschijnlijk" dat na de zomer een veel grotere groep de mogelijkheid krijgt een nieuwe booster te halen. "Die herhaalprik kan echt relevant zijn voor specifieke groepen dan wel de hele bevolking om ernstige ziekte bij een Covid-infectie te voorkomen."

Het CDA wil nu al dat een veel grotere groep een tweede booster moet kunnen krijgen, zoals mensen die jaarlijks een griepvaccin krijgen. CDA-Kamerlid Joba van den Berg gaat daar binnenkort een motie voor indienen. Kuipers wil de groep nu nog niet uitbreiden, "maar de kans is reëel dat we dat in het najaar gaan doen."

Alles hangt af van het aantal besmettingen en de eventuele opkomst van nieuwe varianten, stelt de minister. Beide ontwikkelingen worden goed in de gaten gehouden.

Meer uit Binnenland

Twee gevechtsvliegtuigen opgestegen vanaf Volkel na alarmering

VOLKEL (ANP) - De Koninklijke Luchtmacht heeft twee gevechtsvliegtuigen laten opstijgen vanaf de militaire vliegbasis in Volkel.

2 minuten geleden
PI Vught wil aangifte doen na gijzeling, medewerkers ongedeerd

VUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.

22 uur geleden
Marco Borsato gaat het komende jaar niet optreden

DEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.

22 uur geleden
Erik de Zwart onderzoekt digitaal kanaal over treinen

HILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.

1 dag geleden
Minister belt met 'Hoofdpiet' Van der Laan over doodsbedreigingen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.

1 dag geleden
Tweede dode door ongeval Ermelo, auto vloog in brand

ERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.

1 dag geleden
2025 op weg om op één na zonnigste jaar ooit gemeten te worden

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.

1 dag geleden