Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kuipers wil met bredere blik naar coronabeleid kijken

Kuipers wil met bredere blik naar coronabeleid kijken

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe coronaminister Ernst Kuipers wil met een bredere blik naar de coronabestrijding kijken. De focus van het vorige kabinet op vooral de zorg is in zijn ogen niet houdbaar.

"We moeten echt langetermijnbeleid gaan maken, om de doodeenvoudige reden dat dit niet meer weg gaat", zei Kuipers nadat zijn voorganger Hugo de Jonge maandag het stokje had overgedragen op het ministerie van Volksgezondheid.

Nu wordt er "heel sterk naar één specifiek model gekeken van het RIVM, over verwachte aantallen besmettingen en ziektegevallen", aldus Kuipers. "De vraag zal wezen, kan je er ook andere modellen naast zetten, een breder palet berekenen, en zo iets meer zekerheid krijgen."

Facetten

Daarbij denkt hij niet alleen aan modellen over de zorgbezetting, maar ook over economische impact. "Dat soort facetten moeten we meenemen."

Voorafgaand aan veel beslissingen in de coronabestrijding werd de afgelopen twee jaar eerst een advies aan de Gezondheidsraad gevraagd. Volgens Kuipers speelt dat adviesorgaan voor veel zaken nog steeds "een cruciale rol in de Nederlandse gezondheidszorg", maar "soms zal het nodig zijn om andere adviezen te vragen en in een enkel geval is advies misschien niet nodig".

Bredere agenda

Het ministerie is de afgelopen twee jaar vooral met de pandemie bezig geweest, maar "een van de belangrijkste dingen" vindt Kuipers om een bredere agenda "voor de gezondheidszorg nadrukkelijker naar voren te laten komen".

"We moeten het hebben over andere vormen van zorg. De werkgelegenheid in de zorg, de toegankelijkheid, continuïteit, de noodzaak tot regionale samenwerking." De crisis heeft de zwaktes in het systeem blootgelegd, maar "ook geholpen om nieuwe oplossingen te zoeken".

Minister worden

Kuipers ging niet over één nacht ijs toen hij werd gevraagd om minister te worden. Hij zei bezorgd te zijn "over de manier waarop politici bejegend worden. Ik kan rustig vertellen, toen ik werd gevraagd hebben we dat echt even thuis aan de keukentafel doorgesproken. Wat betekent dit? Wil ik het wel?"

Of het gaat lukken het vertrouwen in de politiek te herstellen, liet hij in het midden. "Laten we ons best doen."

Meer uit Binnenland

Geen gerechtigheid op Malta na vrijspraak, klaagt Omtzigt

ENSCHEDE (ANP) - Het is "extreem pijnlijk" dat het vermeende brein achter de moord in 2017 op een journalist in Malta woensdag is vrijgesproken. Dat zegt oud-politicus Pieter Omtzigt. Als speciaal onderzoeker voor de Raad van Europa hield hij zich bezig met de afhandeling van de moord op Daphne Caruana Galizia.

1 uur geleden
Politie: beelden arrestatie Balgoij na geweld Overasselt zijn nep

BALGOIJ (ANP) - Er gaan nepbeelden rond van een arrestatie in het Gelderse Balgoij, meldt de politie. Daarvan wordt beweerd dat die werd gedaan in verband met het geweld in het nabijgelegen Overasselt. Maar, zegt de politie, "er is vandaag niemand aangehouden in Balgoij".

4 uur geleden
Onderzoek ME bij Overasselt afgerond: meerdere wapens gevonden

OVERASSELT (ANP) - Bij het onderzoek van de mobiele eenheid (ME) zijn woensdag nog meerdere wapens gevonden in en rond Overasselt, meldt de politie. Die werden niet alleen gevonden in het doorzochte gebied, maar ook in het nabijgelegen Wijchen. De politie zocht daar op basis van een tip van een inwoner. Het onderzoek van de ME is woensdagavond afgerond.

4 uur geleden
Meer dan 10.000 euro opgehaald voor doodgeschoten man Overasselt

OVERASSELT (ANP) - Bij een inzamelingsactie voor de doodgeschoten man in Overasselt is binnen een dag meer dan 10.000 euro opgehaald. Het geld is bedoeld voor de uitvaart van de 51-jarige man uit Wijchen.

4 uur geleden
Tekort studentenhuisvesting hoog ondanks nieuwbouw

UTRECHT (ANP) - Het tekort aan studentenwoningen in Nederland neemt amper af ten opzichte van vorig jaar, hoewel de afgesproken nieuwbouwbeloftes wel worden waargemaakt. Dat blijkt uit cijfers van de Landelijke Monitor Studentenhuisvesting. Het tekort wordt geschat op ruim 20.200 woningen. Dat is vergelijkbaar met het tekort van 21.000 in 2025. Kenniscentrum Kences stelt dat er meer maatregelen nodig zijn voor de realisatie van meer studentenhuisvesting. "Sociale studentenhuisvesters kunnen zo 15.000 tot 25.000 meer studentenwoningen bouwen."

6 uur geleden
Heumen besluit donderdag over sluiting huis Overasselt na geweld

HEUMEN (ANP) - De gemeente Heumen maakt donderdag bekend of het huis in Overasselt dat dinsdag werd belaagd door tientallen bewapende mensen, wordt gesloten. Ook komt er dan meer informatie over "eventuele aanvullende maatregelen", liet burgemeester Joerie Minses woensdag weten.

6 uur geleden
Burgemeester Heumen roept inwoners op rustig te blijven na video

OVERASSELT (ANP) - Joeri Minses, de burgemeester van de gemeente Heumen, roept de inwoners van Overasselt en omgeving op om rustig te blijven na dreigbeelden die in de media circuleren. Minses zegt dat de onrust in zijn gemeente toeneemt na de geweldsuitbarsting in Overasselt van dinsdag.

7 uur geleden