Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kuipers: werkdruk van huisartsen is een taai probleem

Kuipers: werkdruk van huisartsen is een taai probleem

DEN HAAG (ANP) - Minister Ernst Kuipers (Volksgezondheid) noemt de hoge werkdruk van de huisartsen een "taai" probleem waarvoor een "realistische oplossing gevonden moet worden". Hij is van plan om later vrijdag naar het Malieveld te gaan, waar naar verwachting duizenden artsen zullen demonstreren.

De huisartsen zijn onderdeel van het "fundament van de zorg", zo zei de bewindsman. Hij zei het nodig te vinden om te kijken naar hoe zij hun werk beter kunnen doen, bijvoorbeeld door te zoeken naar oplossingen voor huisvestingsproblemen en door de administratieve lasten te verminderen. "Er zijn ook veel taken bij de huisartsen komen te liggen die eigenlijk op een andere plek horen", aldus de minister.

Kuipers zegt begrip te hebben voor de oproep om meer huisartsen op te leiden en het aantal patiënten per praktijk te verminderen. "Tegelijkertijd is mijn vraag ook terug: als we daarop inzetten is dat een heel langetermijntraject. Wat is nou de kans dat, als we dat over tien jaar voor elkaar hebben gekregen, de problemen nog steeds hetzelfde zijn? Want dit doen we al heel lang."

Kuipers stelt dat zijn ministerie en het vakgebied "de oplossing breed moeten zoeken". Hij zegt hierover in gesprek te blijven met de artsen.

Meer uit Gezond

Halsema moest avondklok uitvoeren, 'hoe ingewikkeld ook'

DEN HAAG (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema moest de avondklok tijdens corona uitvoeren, aangezien het een landelijke maatregel was. "Hoe ingewikkeld ook", zei Halsema tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.

2 minuten geleden
Coronabeleid werd te repressief, vindt burgemeester Halsema

DEN HAAG (ANP) - De nadruk in het coronabeleid kwam gaandeweg te veel op repressie en handhaving te liggen, vindt burgemeester Femke Halsema van Amsterdam. "Het plaatste de overheid op een veel te harde manier tegenover een bevolking die de moed aan het verliezen was", zei zij tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.

10 minuten geleden
Halsema: vrije discussie over coronabeleid was niet mogelijk

DEN HAAG (ANP) - Een vrije discussie over de te nemen maatregelen tegen het coronavirus was eigenlijk niet mogelijk. Daarvoor was de positie van het Outbreak Management Team (OMT) te sterk. Dat zei burgemeester Femke Halsema van Amsterdam tijdens haar verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.

1 uur geleden
WHO-baas: uitbraak hantavirus loopt ten einde

DEN HAAG (ANP) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, verwacht dat de uitbraak van het hantavirus op zijn einde loopt. Volgens de laatste cijfers, van halverwege vorige week, worden er wereldwijd nog dertig mensen actief gevolgd, aldus de verklaring van Tedros op X. Er zijn geen nieuwe besmettingen meer geconstateerd.

5 uur geleden
Slob: onbegrijpelijk dat pandemische paraatheid is afgebouwd

DEN HAAG (ANP) - Het is volgens oud-minister Arie Slob "onbegrijpelijk" dat het vorige kabinet de pandemische paraatheid heeft afgebouwd en dat het huidige kabinet die bezuiniging niet volledig heeft teruggedraaid. Als dat niet gebeurt, dan spelen dezelfde problemen weer op bij een volgende crisis, denkt hij.

2 dagen geleden
Slob: onderwijs liep niet blindelings achter OMT aan

DEN HAAG (ANP) - Vijf keer werden er besluiten genomen over onderwijs tijdens de coronacrisis die niet in lijn waren met het OMT-advies. Dat zei oud-onderwijsminister Arie Slob tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona. Volgens hem is het beeld ontstaan dat het kabinet blindelings achter het OMT aanliep, maar hij benadrukte dat dit op onderwijs zeker niet het geval was.

2 dagen geleden
'Nederlandse Nobelprijs' voor onderzoekers Overkleeft en Roelofs

DEN HAAG (ANP) - Topwetenschappers Hermen Overkleeft en Karin Roelofs krijgen dit jaar een Spinozapremie. Dat is de belangrijkste wetenschappelijke onderscheiding in Nederland en wordt daarom ook wel de Nederlandse Nobelprijs genoemd. Overkleeft is chemisch bioloog aan de Universiteit Leiden, Roelofs is als neurowetenschapper en klinisch psycholoog verbonden aan de Radboud Universiteit in Nijmegen.

3 dagen geleden