Kuipers vertelt FVD'er dat hij zich moet schamen om aantijgingen
DEN HAAG (ANP) - Een harde botsing tussen Forum voor Democratie-Kamerlid Gideon van Meijeren en zorgminister Ernst Kuipers. De bewindsman vertelde Van Meijeren dat hij zich "moet schamen", nadat het Kamerlid RIVM-directeur Jaap van Dissel voor "leugenaar" had uitgemaakt. "Ik ben echt even stil", zei een boze Kuipers in het debat.
"Er wordt hier nog een keer gezegd dat iemand die zich al twee jaar naar eer en geweten inspant, keihard heeft gelogen." De minister zei te hopen "dat dit ook op YouTube komt", een verwijzing naar de video's van FVD'ers die vaak op de kanalen van de partij op sociale media worden verspreid.
Overigens riep waarnemend Kamervoorzitter Martin Bosma Van Meijeren ook tot de orde, omdat Van Dissel zich niet kan verdedigen. Voorzitter van de Tweede Kamer, Vera Bergkamp, vroeg hier recent ook aandacht voor in een notitie over omgangsvormen in het parlement. Opmerkelijk is dat PVV-voorman Geert Wilders, de leider van de partij van Bosma, zich juist keerde tegen deze notitie en de strengere spelregels die Bergkamp voorstelt.
Van Meijeren verwees naar het antwoord dat Van Dissel in 2020 gaf op een vraag over invloed van het ministerie op het OMT. Meer Kamerleden vroegen in het debat opheldering over het bericht dat OMT-adviezen zijn aangepast na suggesties van het ministerie. Daarbij gingen ook andere parlementariërs over de schreef, vond Kuipers. Hij begon zijn eigen inbreng met een "persoonlijk feit", waarin hij de aanvallen veroordeelt van Kamerleden op zijn ambtenaren. Hij vindt het niet kunnen dat "mijn medewerkers tot tuig zijn bestempeld" en ambtenaren "persoonlijk verantwoordelijk zijn gesteld voor het overlijden van bewoners van verpleeghuizen", zei hij tegen Kamerleden.
De kritiek gaat vooral over de de manier waarop Volksgezondheid zich opstelde in de eerste coronagolf. Daarover kwam woensdag een uiterst kritisch rapport van de Onderzoeksraad voor Veiligheid naar buiten, maar ook Nieuwsuur publiceerde berichten over het handelen van het ministerie in 2020 en daarna.
Meer uit Binnenland
VUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.
4 uur geledenERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.
6 uur geleden