Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kuipers: vakantie niet belangrijkste reden voor jongerenbooster

Kuipers: vakantie niet belangrijkste reden voor jongerenbooster

DEN HAAG (ANP) - Niet de aanstaande wintersportvakanties, maar de gezondheid van jongeren is de belangrijkste weegfactor voor het al dan niet boosteren van jongeren, zegt minister Ernst Kuipers (Volksgezondheid). De Gezondheidsraad meldde vrijdag dat een booster voor jongeren tussen de 12 en de 17 jaar "zeer beperkte gezondheidswinst" oplevert. Maar het niet hebben van een booster, kan gevolgen hebben voor reizen naar het buitenland.

Zo krijgt men in sommige landen, zoals Duitsland, alleen nog een 'groen vinkje' voor het coronapaspoort bij volledige vaccinatie met booster, of na een pas doorgemaakte infectie. Nederlandse jongeren kunnen dan niet meer naar Duitsland, tenzij ze binnen de afgelopen 90 dagen een positieve coronatest hebben gehad bij de GGD.

Minister Kuipers komt nog niet met een reactie op het advies van de Gezondheidsraad. "Ik heb gewoon echt even de tijd nodig om het te bestuderen", zei hij na de ministerraad. Hij vindt wel dat de keuze "allereerst op de gezondheidssituatie is gericht". Toch zal het kabinet ook kijken naar "zeer veel andere factoren". De eerdere versoepelingen, ondanks de oplopende cijfers, bewijzen volgens hem die insteek van het kabinet.

De Gezondheidsraad adviseert "maatwerk" voor de booster, bijvoorbeeld voor jongeren met een ernstige afweerstoornis. Of de booster ook ingezet moet worden om reizen mogelijk te maken, is niet aan de raad om te beslissen, zo stelt het orgaan. Wanneer Kuipers met zijn besluit komt is niet bekend.

Meer uit Binnenland

Rond de tien Utrechters kunnen nog niet naar huis na explosie

UTRECHT (ANP) - Ongeveer tien inwoners van Utrecht kunnen nog niet terugkeren naar hun woning, nadat een explosie afgelopen donderdag voor flinke schade aan hun huizen zorgde. Dat meldt een medewerker van stichting Salvage. Maandag heeft de stichting de verantwoordelijkheid voor het vergoeden van hun onderdak overgedragen aan verzekeraars, zegt hij.

17 minuten geleden
Advocaat verdachte zedenzaak Barendrecht bepleit lagere celstraf

ROTTERDAM (ANP) - De advocaat van Mels van B., verdachte in de geruchtmakende Barendrechtse zedenzaak, heeft de rechtbank maandag tijdens haar pleidooi verzocht niet meer dan acht jaar gevangenisstraf op te leggen. Vrijdag eiste het Openbaar Ministerie veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging tegen de 46-jarige Van B., voor onder meer het ernstig seksueel misbruiken van achttien jonge meisjes.

18 minuten geleden
Schoof betuigt steun aan Spaanse premier na treinongeluk

DEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof heeft steun betuigd aan de Spaanse premier Pedro Sánchez, vanwege het treinongeluk in zijn land. Bij de Spaanse stad Córdoba ontspoorden twee hogesnelheidstreinen. Door het ongeluk zijn minstens 39 mensen omgekomen.

2 uur geleden
Aantal zelfdodingen licht gedaald, zorgen over jongeren

AMSTERDAM (ANP) - Vorig jaar hebben 1785 mensen in Nederland opzettelijk een einde gemaakt aan hun leven, meldt de Commissie Actuele Nederlandse Suïcideregistratie (CANS). Daarmee ligt het aantal zelfdodingen volgens de commissie voor het eerst sinds 2012 onder de 1800. Onder jongeren is de afgelopen tien jaar echter een stijgende lijn te zien in het aantal suïcides. CANS-voorzitter Renske Gilissen spreekt van een zorgwekkende ontwikkeling.

3 uur geleden
Woningen ontruimd om brand na mogelijke explosie in Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - In het Groningse Stadskanaal is in de nacht van zondag op maandag een brand uitgebroken in een woning aan de Gelderselaan. De brand is uitslaand, meldt de politie. De omliggende woningen zijn ontruimd. Mogelijk ging aan de brand een explosie vooraf.

6 uur geleden
Acht aanhoudingen na ongeregeldheden in Haagse Schilderswijk

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft zondagavond acht aanhoudingen verricht in de Schilderswijk in Den Haag naar aanleiding van ongeregeldheden na de verloren Afrika Cup-finale van Marokko. Drie mensen werden aangehouden voor openlijke geweldpleging, meldt de politie. Twee anderen werden aangehouden voor belediging. Ook werden twee aanhoudingen verricht voor het bezit van vuurwerk. De laatste aanhouding was voor het verstoren van de openbare orde.

7 uur geleden
ME ingezet om onrust in Haagse Schilderswijk na finale Afrika Cup

DEN HAAG (ANP) - De mobiele eenheid is zondagavond na de finale van de Afrika Cup in actie gekomen in de Haagse Schilderswijk. Senegal won de wedstrijd in de verlenging van gastland Marokko, tot grote teleurstelling van de Marokkaanse fans. De Haagse politie besloot in te grijpen nadat groepjes jongeren na afloop onder meer vuurwerk afstaken. Dat werd ook richting agenten gegooid, zag een ANP-verslaggever.

9 uur geleden