Kuipers: vaccineren kan veel sneller
AMSTERDAM (ANP) - Ernst Kuipers, voorzitter van het Landelijk Netwerk Acute Zorg, denkt dat het vaccinatietempo flink opgeschroefd kan worden. Doordat zeven prikken in plaats van vijf uit een flacon gehaald kunnen worden, heeft Nederland volgens hem tot nu toe 700.000 vaccins, waarvan er 200.000 inmiddels zijn gebruikt. De rest kan binnen een week weggewerkt worden, zegt Kuipers in het programma Jinek.
"Die 500.000 extra kun je heel snel doen. Dat kunnen de GGD's doen, want die zijn daar helemaal voor opgeleid. De ziekenhuizen kunnen helpen. De huisartsen kunnen helpen", aldus Kuipers. Gevraagd of dat binnen twee weken kan, antwoordt Kuipers: "nog veel sneller", waarna hij aangeeft dat binnen een week zelfs 700.000 prikken gezet kunnen worden. En dat kan volgens hem ook bij de huidige vaccinatiestrategie, waarbij eerst de ouderen in verpleeghuizen en het personeel gevaccineerd worden.
Volgens Kuipers was de grootste beperkende factor voor het vaccinatietempo in de ziekenhuizen, waar 40.000 mensen zijn gevaccineerd, dat iedereen "een selfie" wilde.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Dat een fotograaf zaterdag bij rellen op het Malieveld volgens de politie in het water belandde om werkruimte voor agenten te creëren, noemt de Nederlandse Vereniging van Journalisten "een niet plausibele verklaring". "Dat valt niet te rijmen met het beeldmateriaal dat publiekelijk te zien is", stelt Paul Teixeira van de NVJ.
31 minuten geledenIJMUIDEN (ANP) - Op het terrein van Tata Steel in IJmuiden heeft maandagmiddag een grote brand gewoed. Volgens Tata zelf is het vuur inmiddels onder controle en is er geen sprake van gewonden of vermisten.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie moet nog beslissen wat er gebeurt met de meeste van de 24 verdachten die zaterdag zijn aangehouden bij rellen op het Malieveld. Volgens een woordvoerder is van twee minderjarigen, die werden gepakt om vuurwerk, wel bekend wat er met ze gaat gebeuren.
1 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Op het terrein van Tata Steel in IJmuiden woedt maandagmiddag een zeer grote brand. Dat meldt de veiligheidsregio. Het gaat om een brand bij een transportband. De brand veroorzaakt veel rook.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dat er zaterdag een fotograaf een duw kreeg van een agent en in het water belandde bij rellen op het Malieveld, is het "gevolg van het creëren van werkruimte" voor de arrestatie-eenheid van de politie. Dat laat de politie Den Haag weten. Volgens een woordvoerder ging het om een "heftige inzet", waarbij de politie "snel moest handelen".
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Slachtoffers van de fatale explosie aan de Schammenkamp in Rotterdam hebben maandag in de rechtbank verdachte Jalal O. (37) geconfronteerd met de indringende gevolgen die ze nog iedere dag ervaren. "Vergeten zal ik deze bizarre gebeurtenis nooit", liet een van hen weten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De vrouwen die in hun jeugd in de katholieke instellingen van de kloosterorde De Goede Herder verbleven en daar dwangarbeid hebben verricht, krijgen definitief geen schadevergoeding. Ook in hoger beroep is hun zaak verjaard, heeft het gerechtshof Amsterdam maandag bepaald.
2 uur geleden