Kuipers treedt toe tot scheidsrechterscommissie UEFA
NYON (ANP) - Björn Kuipers heeft een baan gekregen bij de Europese voetbalbond UEFA. De 48-jarige Nederlander, die afgelopen zomer na het EK besloot te stoppen met fluiten, is toegetreden tot de scheidsrechterscommissie van de UEFA. Kuipers neemt daarin de plek over van de Fransman Marc Batta, die na elf jaar vertrekt.
De Italiaan Roberto Rosetti is het hoofd van de scheidsrechterscommissie, die naast Kuipers verder bestaat uit de Schot Hugh Dallas, Vlado Sajn uit Slovenië en de Tsjechische Dagmar Damkovà. De commissie houdt zich onder meer bezig met de aanstelling van scheidsrechters voor Europese wedstrijden en de begeleiding van de arbiters.
Kuipers floot begin augustus zijn laatste wedstrijd. De Tukker, ook eigenaar van enkele supermarkten, nam afscheid met de wedstrijd om de Johan Cruijff-schaal tussen Ajax en PSV. Hij mocht afgelopen zomer de finale van het EK fluiten. Italië won op Wembley de Europese titel door de strafschoppen beter te nemen dan Engeland.
Kuipers floot in zijn lange carrière onder meer de finale van de Champions League in 2014 en twee keer de eindstrijd van de Europa League (2013 en 2018). Hij was ook actief op twee WK's en drie EK's.
Meer uit Voetbal
ATLANTA (ANP) - De FIFA heeft sinds de start van het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico bijna 400.000 online haatdragende reacties verwijderd. Dat meldt de wereldvoetbalbond woensdagavond (Amerikaanse tijd).
1 uur geledenARLINGTON (ANP) - Engeland is het WK voetbal begonnen met een 4-2-overwinning op Kroatië. De Engelse spits Harry Kane scoorde twee keer in het enerverende duel in Dallas Stadium en bracht zijn totale WK-productie op tien doelpunten.
3 uur geledenHOUSTON (ANP) - Portugal heeft in zijn eerste wedstrijd op het WK voetbal niet kunnen winnen van de Democratische Republiek Congo. De ploeg van sterspeler Cristiano Ronaldo, die met zijn zesde WK-deelname het kersverse record van Lionel Messi evenaarde, kwam in het Houston Stadium niet verder dan 1-1.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - De Zuid-Afrikaanse middenvelder Themba Zwane is door de FIFA voor drie wedstrijden geschorst vanwege een overtreding die hij maakte op het WK voetbal. In de openingswedstrijd tegen Mexico (2-0 voor de Mexicanen) maakte Zwane een slaande beweging richting verdediger Roberto Alvarado, waarvoor hij rood kreeg.
7 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Cody Gakpo wil kwalificatie voor de volgende ronde op het wereldkampioenschap met Oranje zaterdag tegen Zweden al veiligstellen. "We zullen de wedstrijd ingaan om te winnen natuurlijk, ook al begrijpen we dat het belangrijk is om vooral niet te verliezen. Daar hebben we de kwaliteiten voor, denk ik", vertelde de linksbuiten na de training op een persconferentie in Kansas City.
7 uur geledenHOUSTON (ANP) - Cristiano Ronaldo begint woensdag om 19.00 uur (Nederlandse tijd) aan zijn zesde WK voetbal met Portugal. De 41-jarige sterspeler staat in de basis voor de eerste wedstrijd van zijn land tegen de Democratische Republiek Congo in het Houston Stadium. Hij evenaart met zijn zesde deelname aan het WK het record van de Argentijn Lionel Messi, die dit toernooi al in actie kwam tegen Algerije.
7 uur geledenKANSAS CITY (ANP/RTR) - De tranen van Lionel Messi (38) na zijn openingstreffer voor Argentinië tegen Algerije waren het gevolg van de zorgen om zijn zieke vader Jorge. Dat meldt persbureau Reuters.
8 uur geleden