Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kuipers: slechte verantwoording zegt niet dat uitgaven niet deugen

Kuipers: slechte verantwoording zegt niet dat uitgaven niet deugen

DEN HAAG (ANP) - Dat het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) ruim 5 miljard euro aan uitgaven niet goed kan verantwoorden, wil volgens minister Ernst Kuipers niet zeggen "dat de gelden niet goed besteed zijn". Kuipers benadrukt wel dat hij het "onvoldoende rapportcijfer" dat VWS van de Algemene Rekenkamer heeft gekregen "zeer ter harte" neemt.

"Het is echt een belangrijk signaal", zegt Kuipers over de bevindingen van de Rekenkamer. "Het niveau van verantwoording moet beter, dat zal een langetermijnaanpak vergen."

De Rekenkamer oordeelt zeer hard over VWS: voor het derde jaar op rij is het financieel beheer van het ministerie "ernstig onvolkomen". De onderzoekers erkennen dat dit voor een deel te maken heeft met corona-uitgaven, waarover snel moest worden beslist in voorgaande jaren, maar ze zien ook los daarvan problemen. De basisboekhouding is eveneens niet op orde en aan de cultuurverandering die nodig is om orde op zaken te stellen, wordt te weinig aandacht besteed.

Coronacrisis

"In het hele ministerie is blijvend besef nodig van het feit dat het financieel beheer en verantwoording niet op orde zijn, terwijl de coronacrisis voorbij is", schrijft de Rekenkamer. Kuipers zegt wel dat zijn ministerie er "hard mee bezig" is om uitgaven beter te verantwoorden, maar de Rekenkamer vindt dat te langzaam gaan: "We maken ons zorgen over het tempo waarin structurele verbeteringen in het financieel beheer worden gerealiseerd", klinkt het.

Volgens Kuipers zijn de financiële tekortkomingen op zijn departement "niet allemaal issues die je eenvoudig kunt oplossen". VWS verwacht op de volgende Verantwoordingsdag een betere beurt te maken dan dit jaar.

In totaal gaf VWS vorig jaar ruim 31 miljard euro uit.

Meer uit Politiek

Meeste niet-bezorgde stempassen alsnog bij kiezers afgeleverd

DEN HAAG (ANP) - Een week voor de Tweede Kamerverkiezingen zijn de meeste problemen met niet-bezorgde stempassen opgelost of zijn de stempassen onderweg. Dat melden PostNL en de gemeenten waar kiezers meldden dat ze geen kaart hadden ontvangen.

23 uur geleden
Kabinet wil richting 2050 minder afvalverbranding, mogelijk dwang

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat Nederland richting 2050 minder afval verbrandt. Daarbij is "gedwongen afbouw" van de capaciteit van afvalverbranders een optie. Dat staat in een verklaring die demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Milieu, VVD), staatssecretaris Eugène Heijnen (Fiscaliteit, BBB) en minister Sophie Hermans (Klimaat, VVD) met de Tweede Kamer hebben gedeeld.

1 dag geleden
Jetten baalt dat D66-leden gekozen premier uit programma haalden

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten baalt er een beetje van dat de leden van zijn partij 'kroonjuwelen' als de rechtstreeks gekozen premier en burgemeester uit het verkiezingsprogramma hebben geschrapt. "Ik was het niet zo eens met die keuze van de leden", zei hij in een lijsttrekkersinterview met BNR.

1 dag geleden
Eerdmans ontkent dat huurders de dupe zijn van plannen JA21

DEN HAAG (ANP) - Volgens Joost Eerdmans zijn huurders niet de dupe van plannen van zijn partij, JA21. "Nee, volgens mij niet. Dus dat kunnen wij direct factchecken", antwoordde Eerdmans toen het NOS Radio 1 Journaal hem dat voorlegde op basis van de doorrekeningen van het Centraal Planbureau (CPB).

1 dag geleden
Jetten: Van der Plas is voorzitter Wilders-fanclub

DEN HAAG (ANP) - Volgens D66-leider Rob Jetten is Caroline van der Plas (BBB) de "voorzitter van de fanclub van Geert Wilders geworden". Dat zegt Jetten in de Volkskrant. "Ze kopieert zijn teksten en doet er nog een schepje bovenop."

1 dag geleden
Helft van FVD-stemmers tegen verbod op ondermijnen rechtsstaat

DEN HAAG (ANP) - De helft van de FVD-stemmers is tegen een verbod op politieke partijen die de Nederlandse rechtsstaat ondermijnen. Dat blijkt uit een enquête van Kieskompas en het ANP die is ingevuld door ruim 13.000 mensen.

1 dag geleden
Aandeel 65-plussers onder kiezers groter dan ooit

DEN HAAG (ANP) - Ruim 13 miljoen mensen mogen stemmen bij de komende Tweede Kamerverkiezingen op 29 oktober. Het aandeel kiezers van 65 jaar en ouder is daarbij groter dan voorheen, meldt het CBS. Bijna 30 procent van de kiesgerechtigden is 65 jaar en ouder, terwijl dit 30 jaar geleden nog 18 procent was. Het aandeel jonge kiezers tot 35 jaar blijft al sinds 2010 rond een kwart. Ongeveer 400.000 jongeren mogen dit jaar voor het eerst hun stem uitbrengen. De cijfers zijn voorlopig.

1 dag geleden