Kuipers: slechte verantwoording zegt niet dat uitgaven niet deugen
DEN HAAG (ANP) - Dat het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) ruim 5 miljard euro aan uitgaven niet goed kan verantwoorden, wil volgens minister Ernst Kuipers niet zeggen "dat de gelden niet goed besteed zijn". Kuipers benadrukt wel dat hij het "onvoldoende rapportcijfer" dat VWS van de Algemene Rekenkamer heeft gekregen "zeer ter harte" neemt.
"Het is echt een belangrijk signaal", zegt Kuipers over de bevindingen van de Rekenkamer. "Het niveau van verantwoording moet beter, dat zal een langetermijnaanpak vergen."
De Rekenkamer oordeelt zeer hard over VWS: voor het derde jaar op rij is het financieel beheer van het ministerie "ernstig onvolkomen". De onderzoekers erkennen dat dit voor een deel te maken heeft met corona-uitgaven, waarover snel moest worden beslist in voorgaande jaren, maar ze zien ook los daarvan problemen. De basisboekhouding is eveneens niet op orde en aan de cultuurverandering die nodig is om orde op zaken te stellen, wordt te weinig aandacht besteed.
Coronacrisis
"In het hele ministerie is blijvend besef nodig van het feit dat het financieel beheer en verantwoording niet op orde zijn, terwijl de coronacrisis voorbij is", schrijft de Rekenkamer. Kuipers zegt wel dat zijn ministerie er "hard mee bezig" is om uitgaven beter te verantwoorden, maar de Rekenkamer vindt dat te langzaam gaan: "We maken ons zorgen over het tempo waarin structurele verbeteringen in het financieel beheer worden gerealiseerd", klinkt het.
Volgens Kuipers zijn de financiƫle tekortkomingen op zijn departement "niet allemaal issues die je eenvoudig kunt oplossen". VWS verwacht op de volgende Verantwoordingsdag een betere beurt te maken dan dit jaar.
In totaal gaf VWS vorig jaar ruim 31 miljard euro uit.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Progressief Nederland (PRO) heeft in de eerste twee dagen na de lancering 1500 aanmeldingen ontvangen. Dat meldt een woordvoerder van de nog op te richten partij aan het ANP. Donderdag maakte partijleider Jesse Klaver de naam bekend van de partij waarin GroenLinks en PvdA in juni opgaan.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PROTEST wordt de naam van de jongerenvereniging van Progressief Nederland. Dat hebben DWARS en de Jonge Socialisten, de jongerenclubs van respectievelijk GroenLinks en PvdA, bekendgemaakt.
1 dag geledenBARNEVELD (ANP) - BBB-senator Robert van Gasteren zegt zijn lidmaatschap van de partij op, zo kondigde hij aan op een partijbijeenkomst in Barneveld. Hij blijft wel actief bij de BBB-fractie in de Eerste Kamer, zei hij desgevraagd. "Met hetzelfde programma en hetzelfde BBB-gevoel." De partij heeft twaalf zetels in de senaat.
2 dagen geledenBARNEVELD (ANP) - Mona Keijzer neemt definitief afscheid van de BBB, nadat ze door de fractie is gepasseerd als potentieel partijleider. "Voor mij stopt het hier vandaag als lid van BBB," zei ze op een ledenavond. Ze scheidde zich al eerder af van de Tweede Kamerfractie en ging op persoonlijke titel verder als Kamerlid.
2 dagen geledenBARNEVELD (ANP) - Leden van BBB zijn boos, teleurgesteld en verdrietig om de "reuring" in de partij. Die ontstond nadat Henk Vermeer het partijleiderschap had overgenomen van Caroline van der Plas, hoewel Mona Keijzer die functie ook ambieerde.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende lokale partijen met namen die lijken op PRO, de nieuwe roepnaam van GroenLinks-PvdA, zijn niet blij met hun nieuwe naamgenoot. Donderdag kondigde de partij aan verder te gaan als Progressief Nederland, kortweg PRO. ProHengelo schrijft op Facebook dat het gebruik van dezelfde naam voor een landelijke partij kan leiden tot "verwarring over rollen, posities en verantwoordelijkheden".
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport maakt structureel tot 177 miljoen euro vrij om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Het geld komt van meerdere posten binnen haar eigen begroting. Begin maart adviseerde de minister nog tegen extra geld hiervoor.
2 dagen geleden