Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kuipers schrikt niet van najaarsgolf: is in lijn der verwachting

Kuipers schrikt niet van najaarsgolf: is in lijn der verwachting

DEN HAAG (ANP) - Minister van Volksgezondheid Ernst Kuipers is vooralsnog niet bezorgd over de oplopende coronacijfers. "Dit is in de lijn van de verwachting. We hebben steeds gezegd: hou er rekening mee dat het in het najaar weer omhooggaat. Daar moeten we goed bovenop zitten", aldus de minister. Het RIVM heeft op basis van de nieuwste cijfers aangekondigd dat de najaarsgolf begonnen is.

Kuipers denkt dat de plannen die het kabinet heeft gemaakt, voldoende zijn om grootschalige verstoring van de samenleving, zoals in de beginjaren van de pandemie het geval was, te voorkomen. Juist omdat het kabinet zich hierop heeft voorbereid. "Het is nog steeds dezelfde omikronvariant, het vaccinatieprogramma loopt. Ziekenhuisopnames stijgen weer, maar het zijn precies dezelfde aantallen als we eerder dit jaar bij diezelfde omikronvariant gezien hebben."

Kuipers denkt dat de monitoring van het virus, zowel van de aantallen besmettingen als van nieuwe virusvarianten "op orde is". "Ik denk ook dat ten aanzien van de zorgcapaciteit er alles aan gedaan is", aldus de bewindsman. "Hetzelfde geldt voor de vaccinatiecampagne. Deze week krijgen meer dan een miljoen 60-plussers de uitnodiging en heel snel gaat die open voor iedereen van 12 jaar en ouder."

Hobbel

"Een belangrijke hobbel die wel genomen moet worden, is dat we een aangepaste Wet publieke gezondheid hier in de Kamer zullen moeten bespreken", aldus de minister. "Dat is een wettelijk kader dat ik nodig heb als er op enig moment toch maatregelen nodig zouden moeten zijn."

De minister verwacht dat ook de afspraken die met de verschillende sectoren zijn gemaakt, toereikend zullen zijn. "Je wil op je werk, bij jou in de klas of bij jou in het theater de kans dat medewerkers, klanten, studenten of bezoekers besmet raken, beperken." Zowel om geen besmettingshaard te worden, als om ziekteverzuim tegen te gaan.

De minister stelt dat de eigen verantwoordelijkheid die de samenleving wat hem betreft heeft, ook weer even wennen zal zijn. Het harde overheidsingrijpen van de voorbije jaren heeft volgens hem "af en toe het gevoel bij mensen weggehaald dat ze ook zelf het heft in handen kunnen nemen".

Meer uit Binnenland

Parool blij met aandacht voor Styles-pagina, overweegt bijdrukken

AMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.

10 uur geleden
Twee mannen vrijgelaten na arrestatie bij concert Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.

10 uur geleden
Afgelopen nacht sliepen 27 asielzoekers in noodopvang in Gieten

GIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.

12 uur geleden
Provocatie blijft uit tijdens eerste show Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.

20 uur geleden
Zoekactie naar vermiste man Veluwe stilgelegd om aanwezige wolven

EPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.

20 uur geleden
Ye betreedt GelreDome onder gejuich na wekenlange discussie

ARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.

1 dag geleden
Maandag opnieuw protest bij GelreDome tegen concert van Ye

ARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.

1 dag geleden