Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kuipers schrikt niet van najaarsgolf: is in lijn der verwachting

Kuipers schrikt niet van najaarsgolf: is in lijn der verwachting

DEN HAAG (ANP) - Minister van Volksgezondheid Ernst Kuipers is vooralsnog niet bezorgd over de oplopende coronacijfers. "Dit is in de lijn van de verwachting. We hebben steeds gezegd: hou er rekening mee dat het in het najaar weer omhooggaat. Daar moeten we goed bovenop zitten", aldus de minister. Het RIVM heeft op basis van de nieuwste cijfers aangekondigd dat de najaarsgolf begonnen is.

Kuipers denkt dat de plannen die het kabinet heeft gemaakt, voldoende zijn om grootschalige verstoring van de samenleving, zoals in de beginjaren van de pandemie het geval was, te voorkomen. Juist omdat het kabinet zich hierop heeft voorbereid. "Het is nog steeds dezelfde omikronvariant, het vaccinatieprogramma loopt. Ziekenhuisopnames stijgen weer, maar het zijn precies dezelfde aantallen als we eerder dit jaar bij diezelfde omikronvariant gezien hebben."

Kuipers denkt dat de monitoring van het virus, zowel van de aantallen besmettingen als van nieuwe virusvarianten "op orde is". "Ik denk ook dat ten aanzien van de zorgcapaciteit er alles aan gedaan is", aldus de bewindsman. "Hetzelfde geldt voor de vaccinatiecampagne. Deze week krijgen meer dan een miljoen 60-plussers de uitnodiging en heel snel gaat die open voor iedereen van 12 jaar en ouder."

Hobbel

"Een belangrijke hobbel die wel genomen moet worden, is dat we een aangepaste Wet publieke gezondheid hier in de Kamer zullen moeten bespreken", aldus de minister. "Dat is een wettelijk kader dat ik nodig heb als er op enig moment toch maatregelen nodig zouden moeten zijn."

De minister verwacht dat ook de afspraken die met de verschillende sectoren zijn gemaakt, toereikend zullen zijn. "Je wil op je werk, bij jou in de klas of bij jou in het theater de kans dat medewerkers, klanten, studenten of bezoekers besmet raken, beperken." Zowel om geen besmettingshaard te worden, als om ziekteverzuim tegen te gaan.

De minister stelt dat de eigen verantwoordelijkheid die de samenleving wat hem betreft heeft, ook weer even wennen zal zijn. Het harde overheidsingrijpen van de voorbije jaren heeft volgens hem "af en toe het gevoel bij mensen weggehaald dat ze ook zelf het heft in handen kunnen nemen".

Meer uit Binnenland

Hugo de Jonge wil niet dat burgemeester van Terneuzen aftreedt

MIDDELBURG (ANP) - Hugo de Jonge, commissaris van de Koning in Zeeland, heeft de aftredende burgemeester van Terneuzen "indringend verzocht" om niet op te stappen. Dat staat in een brief die De Jonge aan de gemeenteraad van Terneuzen richt. In het "belang van de bestuurbaarheid" van de gemeente Terneuzen kan burgemeester Erik van Merrienboer beter aanblijven, vindt De Jonge.

11 minuten geleden
HEMA waarschuwt mensen met allergieën voor roomboter kaasstengels

AMSTERDAM (ANP) - Winkelketen HEMA waarschuwt consumenten voor het ontbreken van de vermelding van sesamzaad en pinda's op de verpakking van roomboter kaasstengels. HEMA raadt mensen die allergisch zijn voor een of beide ingrediënten aan om de kaasstengels niet te eten.

1 uur geleden
Directeur van marathon Rotterdam vertrekt in december

ROTTERDAM (ANP) - Wilbert Lek vertrekt als directeur van de marathon van Rotterdam. Hij meldt op 12 december zijn functie bij organisator Golazo Events Nederland neer te leggen.

2 uur geleden
Burgemeester Terneuzen stapt op om onenigheid over azc-vergunning

TERNEUZEN (ANP) - Burgemeester van Terneuzen Erik van Merrienboer stapt op, omdat hij zich niet kan vinden in de besluitvorming over een asielzoekerscentrum (azc) in de Zeeuwse gemeente. De wethouders in de plaats willen op aandringen van de gemeenteraad geen vergunning meer afgeven voor de zogeheten Regionale Opvanglocatie. Zowel de raad als het college hadden de plannen voor de komst van het azc vorig jaar nog goedgekeurd.

3 uur geleden
Havenbedrijf North Sea Port scherpt beveiliging aan na dronezwerm

DEN HAAG (ANP) - Het havenbedrijf North Sea Port, verantwoordelijk voor de havens van Terneuzen, Vlissingen en Gent, heeft de beveiliging van de drie locaties aangescherpt. Dit na een dronezwerm van 12 tot 20 drones die vorige week bij de haven van Terneuzen werd gezien.

4 uur geleden
Ook andere twee locaties van de Pizzabakkers mogen weer open

AMSTERDAM (ANP) - Twee locaties van De Pizzabakkers in Amsterdam die nog dicht waren mogen weer open. Dat bevestigt een woordvoerder van burgemeester Femke Halsema na berichtgeving van Het Parool en AT5. Het gaat om panden van de pizzaketen op de Plantage Kerklaan en de Overtoom.

4 uur geleden
Verdachte valse bommelding trein Hilversum vrijdag voor rechter

HILVERSUM (ANP) - De verdachte die vrijdag werd aangehouden omdat hij een valse bommelding deed in een trein, moet komende vrijdag voor de rechter verschijnen in een snelrechtzitting. Het gaat om een 44-jarige man uit Amersfoort, meldt een woordvoerder van het Openbaar Ministerie Midden-Nederland.

5 uur geleden