Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kuipers: RIVM deelde memo over corona niet met ministerie VWS

Kuipers: RIVM deelde memo over corona niet met ministerie VWS

DEN HAAG (ANP) - Een memo van het RIVM over de zorg die zou vastlopen bij een uitbraak van het coronavirus, is begin februari 2020 niet gedeeld met het ministerie van Volksgezondheid. Dat zei minister Ernst Kuipers (VWS) in de Tweede Kamer, waar hem opheldering werd gevraagd over berichten dat zijn departement deze belangrijke informatie niet deelde met de ziekenhuizen. Die zouden zich daardoor niet hebben kunnen voorbereiden op de pandemie.

Volgens Kuipers ging het uitdrukkelijk om een concept-memo van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu en is de informatie voor zover hij kan nagaan niet bij VWS terechtgekomen. En het is dus ook niet doorgegeven aan de zorgpartijen. Het was een concept-memo dat niet bestemd was voor circulatie, aldus Kuipers. Zijn voorganger heeft het niet gezien en hijzelf destijds als ziekenhuisbestuurder ook niet.

Tijdens die cruciale maand februari in 2020, toen er nog geen sprake was van een crisis en ook nog geen besmetting in Nederland was, werd volgens hem al wel in verschillende overleggen gesproken over mogelijk komende ontwikkelingen. Toen waren er alleen nog beelden uit China, waar opeens veel mensen ziek werden. In Europa was er alleen nog een clusteruitbraak in Italiƫ.

Virologen hadden over het nieuwe virus wel onderling contact met elkaar, zei de minister. Maar verder was er alleen spaarzame informatie over de mogelijke betekenis en impact van de ziekte. Ook ziekenhuizen bereidden zich al enigszins voor op wat mogelijk komen ging, zei Kuipers. Zo had hij toen zelf ook overleg met de toenmalige minister Bruno Bruins over mogelijke scenario's en was er al overleg tussen departementen onderling.

Meer uit Politiek

CDA-gedeputeerde Mirjam Sterk wordt minister van Langdurige Zorg

DEN HAAG (ANP) - De Utrechtse CDA-gedeputeerde Mirjam Sterk wordt in het aankomende kabinet minister van Langdurige Zorg, Jeugd en Sport. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door RTL. Sterk gaat in Utrecht onder meer over natuur en landbouw.

9 uur geleden
Heleen Herbert (Heijmans) wordt CDA-minister Economische Zaken

DEN HAAG (ANP) - Heleen Herbert wordt namens het CDA minister van Economische Zaken in het nieuwe kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door De Telegraaf. Momenteel is Herbert bestuurder bij bouwbedrijf Heijmans.

10 uur geleden
CDA'er Tom Berendsen wordt minister van Buitenlandse Zaken

DEN HAAG (ANP) - CDA-Europarlementariƫr Tom Berendsen wordt minister van Buitenlandse Zaken in het aankomende kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door het AD.

10 uur geleden
Letschert en Vijlbrief worden minister voor D66 in nieuw kabinet

DEN HAAG (ANP) - D66 draagt Rianne Letschert en Hans Vijlbrief voor als ministers in het aanstaande minderheidskabinet. Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Vijlbrief van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Dat heeft D66 vrijdagmiddag bekendgemaakt. De invulling van de overige kabinetsposten volgt later, aldus de partij.

1 dag geleden
Beoogd zorgminister Hermans: ingewikkelde opgave op nieuwe post

DEN HAAG (ANP) - Sophie Hermans (VVD), die minister van Volksgezondheid wordt in het komende minderheidskabinet, denkt dat haar nieuwe post "grote en ingewikkelde opgaven" zal hebben. Hermans moet de miljardenbezuiniging in de zorg zien door te voeren, onder meer door het eigen risico te verhogen. Daarvoor is nog geen steun in de Tweede Kamer.

1 dag geleden
Bart van den Brink wordt minister van Asiel en Migratie

DEN HAAG (ANP) - Bart van den Brink wordt namens het CDA minister van Asiel en Migratie, meldden meerdere bronnen aan het ANP. Hij voerde samen met fractievoorzitter Henri Bontenbal de onderhandelingen over de vorming van een minderheidskabinet met D66 en VVD.

2 dagen geleden
Palmen: toeslagenjongeren met schulden weten hulp niet te vinden

DEN HAAG (ANP) - Veel van de jongeren die door het toeslagenschandaal een studieschuld zijn aangegaan, zijn volgens demissionair staatssecretaris Sandra Palmen te helpen met bestaande regelingen. Die regelingen moeten "beter voor het voetlicht" worden gebracht, stelt de politica. Ze gaat niet mee in het pleidooi van kinder- en jeugdombudsmannen om de studieschuld van deze jongeren kwijt te schelden.

2 dagen geleden