Kuipers: Onverdeeld Open bewijst grote weerstand tegen coronapas
DEN HAAG (ANP) - De grote populariteit van de petitie Onverdeeld Open, "geeft aan dat er veel weerstand is" tegen het coronatoegangsbewijs, zegt zorgminister Ernst Kuipers. "Dat geluid was er ook al wel", zegt hij. Het manifest tegen de coronapas van Onverdeeld Open is inmiddels bijna 600.000 keer ondertekend.
De inzet van de coronapas "is een lastige afweging", zegt Kuipers hierover. Het kabinet gebruikt het toegangsbewijs als "brug" tussen "aan de ene kant de wens zo snel mogelijk en zoveel mogelijk te openen en aan de andere kant de noodzaak om het aantal besmettingen en het aantal ernstig zieken nog enigszins in te perken".
De noodzaak om op veel plekken een 3G-pas te vragen (mensen krijgen dan toegang als ze negatief getest zijn, of recent gevaccineerd tegen of genezen van het coronavirus) wordt ook deze week opnieuw gewogen, geeft Kuipers aan. Hij benadrukt dat er steeds rekening gehouden wordt met alle grondrechten.
Het kabinet houdt alleen vast aan coronatoegangsbewijzen zolang "het proportioneel is en nog in enige mate helpt", aldus de bewindsman. "Op het moment dat we er vanaf kunnen, willen we daar dolgraag vanaf."
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In de provincies Groningen, Friesland, Drenthe, Overijssel en Utrecht hangt vrijdagochtend vroeg dichte mist. Het verkeer kan last hebben van slecht zicht. Het KNMI waarschuwt daarvoor met code geel. De waarschuwing geldt van 06.00 uur tot 09.00 uur.
1 uur geledenALMERE (ANP) - In een bedrijfsverzamelgebouw aan de Bolderweg in Almere is in de nacht van donderdag op vrijdag een zeer grote brand uitgebroken. Dat maakte de Veiligheidsregio Flevoland bekend.
7 uur geledenKATWIJK (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf Eli Lilly kan voor 3 miljard dollar een medicijnfabriek gaan bouwen in Katwijk. De gemeenteraad heeft ingestemd met de vergunningaanvraag. Eli Lilly, een van de grootste farmaceuten ter wereld, wil langs het Valkenburgse Meer in Katwijk diabetes- en afslankpillen gaan produceren. In de fabriek komen zo'n vijfhonderd mensen te werken.
7 uur geledenVENLO (ANP) - De oorzaak van de brand begin augustus in het Limburgse natuurgebied Boschhuizerbergen blijft onduidelijk. Dat is de conclusie in een rapport van de brandweer Limburg-Noord en het Landelijk team Natuurbrandonderzoek dat donderdag werd gepresenteerd.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volgende week woensdag vindt een eerste gesprek plaats tussen het kabinet en de sociale partners, laat een woordvoerder van minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) weten. Het gesprek is mogelijk geworden omdat het kabinet een miljardenbezuiniging op uitkeringen heeft geschrapt. Dat was een harde eis van de vakbonden.
12 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Het opschorten van de EU-begrotingssteun aan Sierra Leone heeft te maken met "technische redenen", zei Eurocommissaris Magnus Brunner (Binnenlandse Zaken) donderdag. Hij kon dat niet verder toelichten, omdat het niet zijn dossier is.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Partijen in de Tweede Kamer zijn het niet eens over een oplossing voor kleine spaarders in box 3. VVD, CDA, JA21, SGP en ChristenUnie willen extra belasting ophalen bij grootaandeelhouders, om te voorkomen dat mensen met een kleinere spaarpot volgend jaar en het jaar daarop vermogensbelasting moeten gaan betalen. Linkse oppositiepartij PRO wil dat de extra belasting in ieder geval wordt gehaald bij vermogenden en winst van bedrijven.
14 uur geleden