Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kuipers: nieuwe coronamaatregelen voorlopig nog niet nodig

Kuipers: nieuwe coronamaatregelen voorlopig nog niet nodig

DEN HAAG (ANP) - Bedrijven en organisaties hoeven voorlopig geen nieuwe maatregelen tegen het coronavirus te nemen, maar het staat ze wel vrij om dat te doen. Minister Ernst Kuipers (Volksgezondheid) zegt dat er zorginstellingen zijn waar medewerkers weer mondkapjes dragen en winkels waar weer ontsmettingspompjes staan. "Ik juich dergelijke initiatieven toe", laat de minister weten.

Sectoren als de horeca, kapsalons, schoonheidsspecialisten, detailhandel en sekswerkers hebben in de afgelopen maanden allemaal plannen gemaakt om zich voor te bereiden om een nieuwe coronagolf in het najaar en de winter. Die 'maatregelenladder' kent vier niveaus. Van laag naar hoog zijn dat basismaatregelen, preventiemaatregelen, interventiemaatregelen en noodremmaatregelen. De sectoren staan nu op het basisniveau. Als ze een stapje omhooggaan, kan dit bijvoorbeeld betekenen dat bedrijven looproutes moeten maken, kuchschermen moeten ophangen en dat bezoekers een tijdvak moeten reserveren voordat ze langs kunnen komen. Maar volgens Kuipers is het "nog niet nodig voor sectoren om collectief de volgende stap in de maatregelenladder te zetten naar de preventieve fase".

Het aantal coronabesmettingen neemt de afgelopen weken snel toe, en daardoor ook de druk op de zorg. Het aantal patiënten met corona in de ziekenhuizen is in een maand tijd gestegen van ruim 400 naar meer dan 1100. De najaarsgolf is begonnen.

Thermometer

Precies een jaar geleden lagen er op 13 oktober minder dan 400 coronapatiënten in de ziekenhuizen. Ongeveer een maand later, half november, was dat aantal gestegen tot boven de 2000. Begin december vorig jaar piekte de golf bij meer dan 2800 opgenomen coronapatiënten.

Om de corona-epidemie te volgen, gebruikt de overheid een 'thermometer'. Die staat sinds dinsdag niet meer op het laagste niveau, maar een stapje erboven. Kuipers zegt dat de overheid de ontwikkeling scherp in de gaten houdt en met nieuwe berichten komt als "het epidemiologisch beeld en de situatie in de zorg verslechteren".

Meer uit Gezond

Kabinet kan door met zorgbeleid, wel uitstel debat over jeugdzorg

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet kan voorlopig door met het zorgbeleid. De Tweede Kamer heeft woensdag besloten geen enkel groot onderwerp dat met de zorgsector te maken heeft, op pauze te zetten in de aanloop naar verkiezingen en een nieuw kabinet. Alleen een wijziging van de Wet maatschappelijke ondersteuning waardoor gemeenten meer mogelijkheden krijgen een eigen bijdrage van cliënten te vragen, wordt controversieel verklaard. De hele Kamer moet daar volgende week nog officieel over stemmen.

2 dagen geleden
NFI-onderzoekers vinden geen cannabis in snoep van Haribo

ALMELO (ANP) - Onderzoekers van het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) hebben in geen enkel onderzocht snoepje van het merk Haribo cannabis aangetroffen. De politie meldt dat in een update over het onderzoek naar het snoepgoed. Dat ging van start na meldingen over kinderen die onwel waren geworden.

2 dagen geleden
Aantal dure kankermedicijnen wordt nog maar deels vergoed

DEN HAAG (ANP) - Een aantal dure medicijnen tegen borst- en eierstokkanker wordt vanaf woensdag niet langer vergoed uit het basispakket van de zorgverzekering. Dat concludeert het Zorginstituut na een herbeoordeling van zogenoemde PARP-remmers. Nieuwe onderzoeksresultaten tonen aan dat deze medicijnen niet voor alle patiënten leiden tot een langer leven.

2 dagen geleden
Rokers kopen meer tabak in het buitenland door accijnsverhoging

BILTHOVEN (ANP) - Rokers kopen veel meer tabaksproducten in het buitenland sinds de accijnsverhoging op tabak in 2024. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) vermoedt dat ongeveer 60 procent van de rookwaar van mensen uit het buitenland komt. Dit is een grotere verschuiving dan bij eerdere accijnsverhogingen het geval was.

3 dagen geleden
Kraft Heinz gaat in VS kunstmatige kleurstoffen uit voeding halen

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Kraft Heinz heeft aangekondigd voor het einde van 2027 alle kunstmatige kleurstoffen uit zijn producten te halen. Daarmee komt het Amerikaanse voedingsbedrijf, bekend van Heinz-ketchup en Kool-Aid-limonade, tegemoet aan plannen van Robert F. Kennedy jr., de Amerikaanse minister van Volksgezondheid. Hij wil de synthetische kleurstoffen eind 2026 al uitbannen, maar volgens brancheorganisaties is daarover geen overeenkomst gesloten.

3 dagen geleden
Bijna helft volwassenen dronk vorig jaar weinig of geen alcohol

DEN HAAG (ANP) - Bijna de helft van de volwassen Nederlanders dronk vorig jaar geen of weinig alcohol, meldt het CBS op basis van de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2024. Zo dronk 45 procent vorig jaar helemaal geen alcohol, of één glas per dag, wat binnen de richtlijn van de Gezondheidsraad valt. 22 procent nuttigde helemaal niets. In 2022 voldeed nog 42 procent aan de richtlijn.

3 dagen geleden
RIVM waarschuwt voor smog op vrijdag

BILTHOVEN (ANP) - Door de warmte is de luchtkwaliteit in heel Nederland vrijdag slecht. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) waarschuwt daarom voor smog door ozon in het hele land. Het instituut raadt mensen aan om binnen te blijven en geen zware lichamelijke inspanningen te doen.

1 week geleden