Kuipers: meer opnames omdat veel 50-plussers corona krijgen
DEN HAAG (ANP) - Relatief veel 50-plussers worden momenteel besmet met het coronavirus, zegt zorgminister Ernst Kuipers. Dat is een van de redenen dat er wat meer mensen in het ziekenhuis komen te liggen dan in bijvoorbeeld januari, terwijl het aantal dagelijkse besmettingen toen een stuk hoger lag.
Het hogere aantal mensen "dat hulp nodig heeft, bijvoorbeeld een ziekenhuisopname", vormt vooralsnog geen groot probleem. "De zorg en de ziekenhuizen kunnen het goed aan", zegt Kuipers. Bovendien komen relatief erg weinig coronapatiënten momenteel op de ic-afdeling terecht.
De toename van het aantal ziekenhuisopnames is niet het grootste probleem bij het inhalen van uitgestelde zorg, zoals heupoperaties die op de lange baan werden geschoven vanwege overvolle ziekenhuizen. De uitval van zorgpersoneel speelt momenteel wel parten, aldus Kuipers. Personeel heeft zelf corona of zit in quarantaine omdat een huisgenoot met corona is besmet.
Blijvend
"Corona gaat niet meer weg", aldus Kuipers. "Het blijft een besmettelijk virus We moeten er rekening mee houden dat het bij vlagen in forse aantallen kan voorkomen."
Kuipers wil nog geen besmettingscijfer noemen waarbij ook de quarantainemaatregelen worden losgelaten. "We zien nu 50.000 besmettingen per dag en toch versoepelen we verder. We accepteren ook 100.000 besmettingen per dag." Het gaat echter niet alleen om kille cijfers, maar om de eigen verantwoordelijkheid van mensen, benadrukt Kuipers.
Niemand wil dat het virus zich verspreidt en iedereen kan daar zelf een bijdrage aan leveren, stelt Kuipers. Bij een forse opleving moeten immers ook weer extra maatregelen worden genomen.
Meer uit Gezond
ROTTERDAM (ANP) - Naar schatting stopten 5800 mensen per jaar in de periode van 2019 tot 2023 met eten en drinken omdat ze hun leven wilden beëindigen. Ongeveer 2000 mensen per jaar namen dodelijke medicijnen of slaapmiddelen in. Dat komt naar voren uit een nieuw onderzoek van Erasmus MC naar levensbeëindiging, waar de Volkskrant vrijdagochtend over schrijft. De studie gaat over mensen die euthanasie willen en dit zonder hulp van een arts doen.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen die 60 jaar worden, krijgen voortaan een uitnodiging voor een gordelroosvaccinatie. Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie) beperkt zich bewust tot deze groep. Daarmee volgt ze een advies van het RIVM op om het beschikbare geld zo goed mogelijk te besteden, schrijft ze in een brief aan de Tweede Kamer.
3 dagen geledenBILTHOVEN (ANP) - Enkele tientallen vrouwen hebben gezondheidsklachten gekregen nadat ze een spiraaltje van Ballerine hadden laten weghalen. Zo kwam het voor dat het implantaat vastzat of dat draadjes afbraken. Ook hadden enkele vrouwen last van hevige pijn bij het verwijderen van de anticonceptie.
5 dagen geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft tientallen meldingen gekregen over de teruggeroepen baby- en kindervoeding van Danone en Nestlé. "Het gaat dan om meldingen van ouders met een kind dat ziek is geworden, waarbij zij een link vermoeden met de gedronken voeding", zegt een woordvoerster van de NVWA.
6 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het laboratorium Clinical Diagnostics, waar via een hack vorig jaar de medische gegevens van ongeveer een half miljoen vrouwen werden buitgemaakt, mag mogelijk weer bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker gaan uitvoeren. De organisatie Bevolkingsonderzoek Nederland, die samenwerkte met Clinical Diagnostics, staat hiervoor open omdat er nu te weinig capaciteit is om het bevolkingsonderzoek op tijd uit te voeren. Wel moet het laboratorium een verbeterplan maken, zodat het de veiligheid van de gegevens kan garanderen.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft tot nu toe zes meldingen gekregen over baby's die ziek zijn geworden na het drinken van voeding van Nestlé waarvoor een veiligheidswaarschuwing geldt. Eerder deze maand werd cereulide in de voeding aangetroffen. Deze bacterie kan braken, buikpijn en diarree veroorzaken.
2 weken geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer 3,5 miljoen Nederlanders merken de gevolgen van de tekorten aan geneesmiddelen in Nederland. Dat is een op de drie medicijngebruikers, meldt de beroepsorganisatie voor apothekers, de KNMP.
2 weken geleden