Kuipers: kabinet was bij overleg over coronaregels positief
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet is "positief" over de stand rond het virus. Dat zei minister van Volksgezondheid Ernst Kuipers dinsdag na een overleg waar definitief besloten is welke versoepelingen dinsdagavond aangekondigd worden tijdens de coronapersconferentie. "Positief tegen de achtergrond van een ontzettend hoog aantal besmettingen en gelukkig naar verhouding een lage druk op de zorg."
Kuipers wilde nog niet kwijt wat er precies besloten is tijdens het overleg. Wel zei hij dat hij zal benadrukken dat er nog altijd maatregelen van kracht blijven en dat het belangrijk is dat die ook nageleefd worden. Hij doelde daarmee op het dragen van mondkapjes als mensen dicht bij elkaar zitten, regelmatig handen wassen en thuisblijven bij klachten. Het Outbreak Management Team heeft dat in het advies waar het coronabeleid mede op gebaseerd wordt ook aangeraden. "Daarom hier mijn terugkerende boodschap, tot vervelens toe. Blijf voorzichtig."
Het kabinet heeft vorige week al aangekondigd welke maatregelen het hoopt te kunnen schrappen of versoepelen. Dat zal in ieder geval in twee stappen gebeuren. Eerst de versoepelingen die vanavond worden aangekondigd en vanaf vrijdag ingaan, en een week later een volgende stap. Het is volgens het OMT niet verstandig om alle maatregelen tegelijk te laten vervallen, zei de minister. "Je zit pas heel veilig als het aantal besmettingen snel daalt. Daar zitten we nu niet."
Meer uit Binnenland
HOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
15 minuten geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
5 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
7 uur geledenNIJKERK (ANP) - De pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft een video online gezet over de explosie in Nijkerk. Dat meldt de SITE Intelligence Group, een Amerikaanse groep die wereldwijd extremistische groeperingen monitort. Onduidelijk is of de beweging de ontploffing daarmee opeist.
17 uur geledenNIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."
1 dag geleden