Kuipers: Janssen-booster voor iedereen, maar andere booster beter
DEN HAAG (ANP) - Mensen die een booster met het Janssen-vaccin willen hebben, kunnen daarvoor vanaf woensdag een afspraak bij de GGD maken. Iedereen kan in principe voor deze booster kiezen, ook zonder medische redenen. Als er geen medische belemmeringen zijn, raadt zorgminister Ernst Kuipers echter aan voor een booster te kiezen met het mRNA-vaccin, zoals Pfizer/BioNTech of Moderna.
Ook mensen die eerder met een ander corona-vaccin zijn ingeënt, kunnen voor een Janssen-booster kiezen. "Als iemand een allergische reactie heeft ontwikkeld voor een mRNA-vaccin kan dit een reden zijn", aldus een woordvoerder van het ministerie van VWS. Maar ook als iemand om een andere reden geen booster met het mRNA-vaccin wil, kan voor een Janssen-booster worden gekozen.
Dit moet een weloverwogen en bewuste keuze zijn, benadrukt Kuipers in een brief aan de Kamer. Een booster met een mRNA-vaccin geeft betere bescherming. Bij het Janssen-vaccin kan daarnaast de uiterst zeldzame, maar ernstige bijwerking trombose met trombocytopenie syndroom (TTS) optreden, tekent de zorgminister in zijn brief aan.
De booster met het Janssen-vaccin is op een beperkt aantal GGD-vaccinatielocaties beschikbaar. Vanaf vrijdag kunnen de eerste Janssen-boosters worden gezet.
Meer uit Binnenland
EGMOND AAN ZEE (ANP) - Bij de kust van Egmond aan Zee is zondagavond een levende witsnuitdolfijn gestrand, meldt SOS Dolfijn. Het dier wordt koel gehouden met natte doeken, schrijft de stichting op Facebook. Volgens NH Nieuws wordt de witsnuitdolfijn naar de opvang van SOS Dolfijn gebracht om te kijken hoe het gered kan worden.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland gaat de repatriëring leiden van twee zieke bemanningsleden aan boord van het schip m/v Hondius dat voor anker ligt voor de kust van Kaapverdië, meldt de Nederlandse cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions zondagavond laat in een persbericht. Drie passagiers aan boord van het schip zijn overleden. Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) testte er zeker een positief op het hantavirus.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dagblad Trouw viert maandag de 25.000e editie van de krant. Ter gelegenheid van deze mijlpaal hebben zowel de krant zelf als de website maandag het oude logo waarmee de krant in de oorlogsjaren werd gepubliceerd. Dat heeft hoofdredacteur Wendelmoet Boersema zondag gemeld in het radioprogramma Met Het Oog op Morgen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) heeft bevestigd dat twee Nederlandse opvarenden van een kleinschalig cruiseschip zijn overleden. Volgens een woordvoerder werd een Nederlander ziek aan boord en overleed de persoon medio april tijdens een reis van Argentinië naar Kaapverdië. De tweede Nederlander, die ook ziek werd, is nog overgebracht naar Zuid-Afrika, waar de persoon overleed.
4 uur geledenWEERT/BUDEL (ANP) - De brand die dagenlang heeft gewoed in het natuurgebied bij Weert en Budel is onder controle. De brandweer meldde zondag even voor 21.30 uur dat het sein 'brand meester' is gegeven.
4 uur geledenJOHANNESBURG (ANP) - Een Nederlands stel is overleden na een virusuitbraak op een cruiseschip in de Atlantische Oceaan. Dat meldt het internationale persbureau AFP op basis van een anonieme bron. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) meldt dat er drie doden zijn op de cruise, van wie er zeker een positief testte op het hantavirus.
6 uur geledenOLDENZAAL (ANP) - Bij een brand in een woning in het Twentse Oldenzaal is zondagmiddag iemand om het leven gekomen. Dat laat de brandweer weten. Ook zijn er familieleden die rook hebben ingeademd. Volgens een brandweerwoordvoerder zijn twee personen naar het ziekenhuis gebracht.
8 uur geleden