Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kuipers: Janssen-booster voor iedereen, maar andere booster beter

Kuipers: Janssen-booster voor iedereen, maar andere booster beter

DEN HAAG (ANP) - Mensen die een booster met het Janssen-vaccin willen hebben, kunnen daarvoor vanaf woensdag een afspraak bij de GGD maken. Iedereen kan in principe voor deze booster kiezen, ook zonder medische redenen. Als er geen medische belemmeringen zijn, raadt zorgminister Ernst Kuipers echter aan voor een booster te kiezen met het mRNA-vaccin, zoals Pfizer/BioNTech of Moderna.

Ook mensen die eerder met een ander corona-vaccin zijn ingeënt, kunnen voor een Janssen-booster kiezen. "Als iemand een allergische reactie heeft ontwikkeld voor een mRNA-vaccin kan dit een reden zijn", aldus een woordvoerder van het ministerie van VWS. Maar ook als iemand om een andere reden geen booster met het mRNA-vaccin wil, kan voor een Janssen-booster worden gekozen.

Dit moet een weloverwogen en bewuste keuze zijn, benadrukt Kuipers in een brief aan de Kamer. Een booster met een mRNA-vaccin geeft betere bescherming. Bij het Janssen-vaccin kan daarnaast de uiterst zeldzame, maar ernstige bijwerking trombose met trombocytopenie syndroom (TTS) optreden, tekent de zorgminister in zijn brief aan.

De booster met het Janssen-vaccin is op een beperkt aantal GGD-vaccinatielocaties beschikbaar. Vanaf vrijdag kunnen de eerste Janssen-boosters worden gezet.

Meer uit Binnenland

Code rood opnieuw langer van kracht in noordelijke provincies

GRONINGEN (ANP) - In Groningen, het noordoosten van Friesland en het noorden van Drenthe kan het ook later op de dag nog erg glad zijn, waarschuwt het KNMI. Daarom geldt code rood nog een paar uur langer in de drie noordelijke provincies.

4 minuten geleden
CBR: rest van de dag geen praktijkexamens in het noorden

RIJSWIJK (ANP) - Het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) neemt woensdag de rest van de dag geen rijtesten, tussentijdse toetsen en praktijkexamens voor auto, motor- en bromfiets meer af in Groningen, Friesland en Drenthe. In deze provincies is code rood afgegeven vanwege gladheid door ijzel. De weerwaarschuwing geldt in Friesland en Drenthe tot 14.00 uur en in Groningen tot 15.00 uur. Daarna geldt code geel.

33 minuten geleden
Enschede wil rijverbod fatbikes centrum, blijft juridisch onzeker

ENSCHEDE (ANP) - Enschede wil een rijverbod voor fatbikes in de voetgangerszone van de binnenstad tijdens de drukste momenten. Dat voorstel doet het college aan de gemeenteraad. Wethouder Marc Teutelink spreekt van "een heel goed voorstel dat juridisch verdedigbaar is". De wethouder heeft het ook juridisch laten checken, maar hij weet niet zeker of het juridisch haalbaar is. Meerdere gemeenten willen fatbikes weren, maar dat is lastig omdat er geen juridisch onderscheid is tussen fatbikes en andere elektrische fietsen.

50 minuten geleden
Grote treinstoring Schiphol kwam door heliumballon

SCHIPHOL (ANP) - De kortsluiting bij Schiphol waardoor woensdagochtend het treinverkeer stil kwam te liggen, is veroorzaakt doordat iemand een heliumballon mee het perron op had genomen. Op beelden is te zien dat de "feestelijke ballon" de bovenleiding heeft geraakt, wat zorgde voor een grote vonkenregen en dus de kortsluiting, legt ProRail uit.

1 uur geleden
Politie deelt foto's en naam van overleden man (49) in Schiedam

SCHIEDAM (ANP) - De politie heeft vier foto's en de naam gedeeld van de 49-jarige man uit Schiedam die donderdag 29 januari dood werd aangetroffen in zijn woning aan de Dirk van Wassenaarsstraat in de Zuid-Hollandse stad. De politie sluit een misdrijf niet uit en is op zoek naar getuigen die het slachtoffer de afgelopen twee weken hebben gezien.

1 uur geleden
Code rood in Groningen verlengd tot 14.00 uur

DE BILT (ANP) - In Groningen geldt nog tot 14.00 uur code rood vanwege verraderlijke gladheid. Eerder werd de weerswaarschuwing al verlengd van 10.00 uur tot 12.00 uur voor de provincies Friesland, Groningen en Drenthe. In Friesland en Drenthe gaat de waarschuwing om 12.00 uur over in code geel. Groningen volgt dan om 14.00 uur.

2 uur geleden
Treinverkeer rond Schiphol wordt om 10.00 uur weer opgestart

SCHIPHOL (ANP) - Het treinverkeer rond Schiphol wordt om 10.00 uur weer opgestart, meldt een woordvoerder van de NS. Het zal nog wel even duren voordat alle treinen ook echt weer volgens dienstregeling rijden.

2 uur geleden