Kuipers: Janssen-booster voor iedereen, maar andere booster beter
DEN HAAG (ANP) - Mensen die een booster met het Janssen-vaccin willen hebben, kunnen daarvoor vanaf woensdag een afspraak bij de GGD maken. Iedereen kan in principe voor deze booster kiezen, ook zonder medische redenen. Als er geen medische belemmeringen zijn, raadt zorgminister Ernst Kuipers echter aan voor een booster te kiezen met het mRNA-vaccin, zoals Pfizer/BioNTech of Moderna.
Ook mensen die eerder met een ander corona-vaccin zijn ingeënt, kunnen voor een Janssen-booster kiezen. "Als iemand een allergische reactie heeft ontwikkeld voor een mRNA-vaccin kan dit een reden zijn", aldus een woordvoerder van het ministerie van VWS. Maar ook als iemand om een andere reden geen booster met het mRNA-vaccin wil, kan voor een Janssen-booster worden gekozen.
Dit moet een weloverwogen en bewuste keuze zijn, benadrukt Kuipers in een brief aan de Kamer. Een booster met een mRNA-vaccin geeft betere bescherming. Bij het Janssen-vaccin kan daarnaast de uiterst zeldzame, maar ernstige bijwerking trombose met trombocytopenie syndroom (TTS) optreden, tekent de zorgminister in zijn brief aan.
De booster met het Janssen-vaccin is op een beperkt aantal GGD-vaccinatielocaties beschikbaar. Vanaf vrijdag kunnen de eerste Janssen-boosters worden gezet.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het zou "slecht doordacht" zijn als het kabinet de regels rond huren versoepelt, waardoor de huurprijzen harder kunnen stijgen. Dat zegt de Amsterdamse wethouder van volkshuisvesting Zita Pels (GroenLinks).
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet treft voorbereidingen voor dreigende tekorten aan fossiele brandstoffen. Daarvoor treedt fase 1 van het Landelijk Crisisplan Olie (LCP-O) in werking. Dat bevestigen ingewijden na een bericht van De Telegraaf. Aanleiding daarvoor zijn de oplopende spanningen in het Midden-Oosten. Van acute tekorten is nog geen sprake, van beperkende maatregelen evenmin.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.
5 uur geledenNOARDBURGUM (ANP) - Het slachtoffer van het steekincident in het Friese dorp Noardburgum van afgelopen nacht is een minderjarige jongen. Dat meldt de politie. In totaal zijn acht mensen aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij de zaak.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Geplande hartingrepen kunnen worden uitgesteld doordat er tekort is aan een medisch hulpmiddel dat bij behandelingen wordt gebruikt. Daarvoor waarschuwen de Hartstichting en de Nederlandse Vereniging voor Cardiologie (NVVC) na berichtgeving van Nieuwsuur. De spoedzorg, zoals bij een hartinfarct, die in dertig ziekenhuizen wordt geleverd, kan wel doorgaan.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De PVV doet aan "politieke spelletjes" en creëert "politieke chaos" door de steun voor een asielwet van de eigen oud-minister Marjolein Faber aan het wankelen te brengen, zei VVD-fractieleider Ruben Brekelmans bij de talkshow Café Kockelmann. "Nu hebben we eindelijk de kans om dat strenge asielbeleid te krijgen waar heel veel Nederlanders naar snakken. En dan probeert Geert Wilders op het laatste moment weer een stok in de wielen te steken."
18 uur geleden