Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kuipers houdt ook in 2023 rekening met tekorten aan medicijnen

Kuipers houdt ook in 2023 rekening met tekorten aan medicijnen

DEN HAAG (ANP) - Zorgminister Ernst Kuipers houdt er rekening mee dat er net als dit jaar ook in 2023 weer tekorten ontstaan van geneesmiddelen. "Dat heeft te maken met de internationale productie, het is niet alleen een Nederlands maar ook een Europees probleem", zegt Kuipers. Hij overlegt daarover met zijn Europese ambtgenoten.

Het is volgens hem "een lastig probleem dat in de loop der tijd is opgelopen". Ook is niet te voorspellen aan welk medicijn een tekort komt; het is elke keer anders. Het is daarom belangrijk om overzicht te hebben van tekorten van bepaalde geneesmiddelen of waar die dreigen te komen, zegt Kuipers. Onder meer het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG) houdt zich hiermee bezig.

De minister erkent dat een tekort voor patiënten "buitengewoon vervelend kan zijn", zeker als het om cruciale medicijnen gaat, of als mensen van medicijn moeten switchen. Kuipers adviseert mensen om niet te gaan hamsteren. "Als er ergens een tekort is of dreigt: overleg met je arts."

Een andere maatregel is om de import van medicatie te verbeteren. "De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd heeft net een importbesluit genomen om te zorgen dat het makkelijk wordt om bij tekorten middelen vanuit het buitenland hierheen te halen", aldus de minister. Daarnaast kijkt Kuipers ook naar mogelijkheden om meer te produceren in Nederland. Maar het is volgens hem "ontzettend moeilijk om in één land én alle grondstoffen én alle geneesmiddelen te produceren. Daarom moet je oplossingen op Europees niveau zoeken".

Meer uit Binnenland

Steeds grotere rol AI bij plannen van vakanties

DEN HAAG (ANP) - Steeds meer Nederlanders gebruiken AI-tools bij het plannen van hun vakantie, zo blijkt uit de zogenoemde vakantiemonitor van de ANWB. Kunstmatige hulpmiddelen zoals ChatGPT en Gemini worden niet alleen ingezet om inspiratie op te doen, maar ook om reisschema's samen te stellen, een passende bestemming te vinden en activiteiten te plannen. Zowel vooraf als tijdens de reis. Van alle Nederlanders gebruikt ruim 34 procent zo'n tool daarvoor.

12 minuten geleden
Meerdere gewonden door explosie en brand in Vlissingen

VLISSINGEN (ANP) - Bij de brand die dinsdagavond laat uitbrak na een explosie in een wooncomplex in de Schutterijstraat in Vlissingen, zijn meerdere gewonden gevallen, meldt de veiligheidsregio. Zij zijn overgedragen aan het ambulancepersoneel. Om hoeveel personen het gaat, is niet bekend. De brand is inmiddels geblust.

3 uur geleden
Vier arrestaties bij Iraanse ambassade na gooien met stenen

DEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag zijn dinsdagavond vier mensen aangehouden. Ze gooiden met stenen naar de ambassade en probeerden het hek bij het gebouw over te klimmen, bevestigt de politie berichtgeving van 112-website Regio15.

4 uur geleden
Recordaantal toeristen in december op Curaçao ondanks spanningen

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in december een recordaantal toeristen verwelkomd. Sinds augustus zijn er zorgen over de negatieve invloed van de spanning tussen de VS en Venezuela op het aantal vakantiegangers, vooral na twee bijna-ongelukken in het luchtruim in december. Het toerismebureau heeft het daarentegen over "een toenemende aantrekkingskracht".

6 uur geleden
Voorlopig geen extra nationale toeslag op pakjes uit China

DEN HAAG (ANP) - Er komt voorlopig geen extra toeslag op pakketjes van buiten de Europese Unie, met name uit China. Dat meldt demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Financiën, BBB) aan de Tweede Kamer.

9 uur geleden
OM wil cel voor in brand steken politieauto bij Malieveldrellen

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag anderhalf jaar cel geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk, tegen John B. (33) uit Raalte voor het in brand steken van een politieauto op de Koekamplaan, aan de rand van het Malieveld in Den Haag op 20 september. Toen liep een anti-immigratieprotest uit op rellen. B. is aangehouden op 9 december en zit sinds die tijd vast.

11 uur geleden
Geuzenpenning voor progressieve burgemeester van Boedapest

VLAARDINGEN (ANP) - De Geuzenpenning, een prijs voor vrijheidsstrijders en mensenrechtenactivisten, gaat dit jaar naar de burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Gergely Karácsony is een belangrijke tegenstander van de rechts-populistische premier van Hongarije, Viktor Orbán.

11 uur geleden