Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kuipers houdt besluitvorming corona volgende week tegen het licht

Kuipers houdt besluitvorming corona volgende week tegen het licht

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet vertelt volgende week hoe in de toekomst besluiten genomen worden over de coronaregels. Minister van Volksgezondheid Ernst Kuipers stuurt dan een eerder aangekondigde brief aan de Tweede Kamer over de plannen voor "de rest van deze winter". Over ongeveer een maand volgen nog de plannen voor de "middellangetermijn", ofwel de periode na de winter. Dit voorjaar presenteert het kabinet plannen om eventuele toekomstige pandemieën het hoofd te bieden.

In de brief van volgende week komt een aantal onderwerpen aan de orde, zegde Kuipers toe tijdens het coronadebat in de Tweede Kamer. Naast het besluitvormingsproces zal ook de manier waarop de zorgcapaciteit gecoördineerd wordt besproken worden. Hij gaat verder in op de communicatie rond de coronamaatregelen en de "sturingsindicatoren", ofwel de doelstellingen die het kabinet heeft met het coronabeleid. De Kamer zou graag zien dat er een duidelijkere rol wordt weggelegd voor argumenten om maatregelen te versoepelen die niet direct te maken hebben met de virusbestrijding, zoals het geestelijk welzijn van mensen.

Sinds het begin van de coronacrisis verloopt de besluitvorming rond de maatregelen steeds via min of meer hetzelfde proces. Het kabinet wint advies in bij onder meer het Outbreak Management Team (OMT), bespreekt dat met betrokkenen zoals de burgemeesters in het Veiligheidsberaad en neemt vervolgens een besluit in een speciale ministeriële commissie. De besluiten worden vervolgens bekendgemaakt op een persconferentie, waarna de stukken naar de Kamer gaan en er even later een debat over plaatsvindt. Het parlement vraagt al langer om een herziening van dat proces.

De eerste stap daarin is volgens Kuipers al gezet doordat de Kamer voortaan vóór de persconferentie de OMT-stukken krijgt. Dit betekent dat de journalisten die daarbij aanwezig zijn zich beter kunnen voorbereiden, maar ook dat de Kamer meer tijd heeft om over de coronamaatregelen na te denken.

Meer uit Politiek

Jetten verwacht snel einde blokkade 90 miljard voor Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten verwacht dat medio volgende maand het verzet van Hongarije tegen een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne zal stoppen. De regering van Viktor Orbán blokkeert het geld om een ruzie met Oekraïne over de oliepijpleiding Droezjba waardoor goedkope Russische olie naar Hongarije stroomt.

3 uur geleden
Nederland vraagt Brussel opheldering over lekken Hongarije

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft aan de Europese Commissie opheldering gevraagd over berichten dat de Hongaarse minister van Buitenlandse Zaken informatie heeft doorgespeeld aan Rusland. "Als het klopt, is het volstrekt onacceptabel", zei premier Rob Jetten in de Tweede Kamer. Dat zal dan ook een-op-een duidelijk worden gemaakt, voegde hij eraan toe.

4 uur geleden
Tweede Kamer wil energienoodfonds snel heropend zien

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat het kabinet snel met onder meer energiebedrijven gaat praten over heropening van het Tijdelijk Noodfonds Energie. Een oproep daartoe van onder anderen Kamerlid Esmah Lahlah (GroenLinks-PvdA) kreeg bij de stemmingen vrijwel unanieme steun.

8 uur geleden
Kamer wil extra geld voor agrarisch natuurbeheer

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat er meer geld komt voor boeren die tegen een vergoeding natuur onderhouden. Voor dit zogenoemde agrarische natuurbeheer wil een Kamermeerderheid minimaal een half miljard euro per jaar uittrekken. Een oproep van BBB, ChristenUnie en GroenLinks-PvdA kon dinsdag op een meerderheid rekenen.

9 uur geleden
GroenLinks-PvdA stelt maximumprijzen aan de pomp voor

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA wil maximumprijzen voor benzine en diesel om de stijgende rekening aan de pomp te beperken. Partijleider Jesse Klaver heeft het plan dinsdag toegelicht in een gesprek met minister-president Rob Jetten. Die sprak na afloop van "een hele interessante suggestie", die woensdag zeker aan de orde komt in een debat over de economische gevolgen van de oorlog in Iran.

10 uur geleden
'Boycot Trump-WK', staat op petitie die Kamer ontvangt

DEN HAAG (ANP) - Enkele Tweede Kamerleden hebben dinsdag een petitie in ontvangst genomen om niet naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico te gaan. "Boycot het Trump-WK", stond op een plaat die televisiemaker Teun van de Keuken aan hen overhandigde. De petitie is meer dan 170.000 keer ondertekend.

10 uur geleden
Gorinchem onderzoekt mogelijke stemfraude bij raadsverkiezingen

GORINCHEM (ANP) - In Gorinchem zijn er vermoedens van stemfraude met volmachten tijdens de gemeenteraadsverkiezingen van afgelopen woensdag. De gemeente doet daar onderzoek naar, zo is besloten na overleg met de politie en het Openbaar Ministerie.

11 uur geleden