Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kuipers: hoog aantal besmettingen is ons grootste probleem

Kuipers: hoog aantal besmettingen is ons grootste probleem

DEN HAAG (ANP) - Het hoge aantal besmettingen op dit moment maakt dat het "belangrijker dan ooit tevoren" is om je aan de basisregels tegen het coronavirus te houden. Dat zegt zorgminister Ernst Kuipers tijdens een persconferentie over de coronamaatregelen.

Anderhalve meter, handen wassen, ventileren en thuisblijven en testen bij klachten, "we kunnen ze inmiddels wel dromen", zegt Kuipers over de bekende basisregels. "Ze werken nog steeds het beste om niet besmet te raken en te voorkomen dat we anderen niet besmetten."

Verder benadrukt Kuipers opnieuw het belang van vaccins in de strijd tegen het virus. Meer dan de helft van de volwassenen heeft na volledige vaccinatie ook een boosterprik gehaald. "In de ziekenhuizen is het beeld totaal anders", zegt de minister. Daar zijn deze mensen "sterk in de minderheid".

In de leeftijdsgroep boven de 60 jaar, die het meest kwetsbaar is voor het coronavirus, hebben negen op de tien mensen die ervoor in aanmerking komen een boosterprik gehaald. Zij zijn daarmee "zo optimaal mogelijk beschermd tegen ernstige ziekte", zegt Kuipers. Degenen die desondanks in het ziekenhuis belanden, zijn "bij uitstek mensen met ernstig onderliggend lijden".

In de groep van 18 tot 45 jaar valt nog wel veel te winnen. Daar is minder dan de helft komen opdagen voor een boosterprik. Bij elkaar hebben 2,9 miljoen mensen die voor zo'n extra prik in aanmerking komen, die nog niet gehaald.

Meer uit Binnenland

Drie personen aangehouden voor explosie in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In verband met de zware explosie die in de nacht van donderdag op vrijdag plaatsvond in Amsterdam Nieuw-West zijn in totaal drie aanhoudingen verricht, laat de politie zaterdag weten. De politie had eerder al gemeld dat er vrijdag meerdere mensen waren aangehouden, maar niet het exacte aantal. Waarvan ze verdacht worden, wil de politie in verband met het onderzoek nog niet zeggen. Ook zijn er twee voertuigen in beslag genomen.

13 uur geleden
Politie begonnen met forensisch onderzoek na explosie Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met forensisch onderzoek op de locatie in Amsterdam Nieuw-West waar in de nacht van donderdag op vrijdag een zware explosie was. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie na berichtgeving door Het Parool.

13 uur geleden
Eigenaar sportschool Amsterdam kan explosie nauwelijks bevatten

AMSTERDAM (ANP) - De eigenaar van de sportschool in Amsterdam Nieuw-West waar in de nacht van donderdag op vrijdag een zware explosie was, kan de situatie nog steeds nauwelijks bevatten, zegt hij in een bericht op Instagram.

14 uur geleden
Zeeuwse wielerdag gestart met herdenking ongeluk Vogelwaarde

GOES (ANP) - Een Zeeuwse wielrendag waarmee geld wordt ingezameld voor KWF Kankerbestrijding, is in Goes begonnen met één minuut stilte ter nagedachtenis aan de slachtoffers van het ongeluk in Vogelwaarde donderdagmiddag. Dat meldt de voorzitter van de Ride for the Roses, Eric de Ruijsscher.

14 uur geleden
Rode Kruis plaatst extra tenten voor aanmeldcentrum Ter Apel

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis plaatst vier extra tenten op het grasveld voor de ingang van het aanmeldcentrum in Ter Apel. De tenten zijn bedoeld om wachtende asielzoekers beschutting te geven tegen regen en wind, niet om 's nachts in te slapen.

14 uur geleden
Bij rellen Wijk bij Duurstede ook inzet van ME, honden en paarden

WIJK BIJ DUURSTEDE (ANP) - De politie heeft vrijdagavond in Wijk bij Duurstede verschillende charges uitgevoerd toen relschoppers het gemeentehuis aanvielen. Op sociale media was een demonstratie aangekondigd tegen de komst van een asielnoodopvang, maar daar is volgens de gemeente niemand op afgekomen. Later op de avond arriveerden er wel ongeveer zestig relschoppers, veelal met gezichtsbedekking. Agenten hebben het zwaar gehad, meldt de politie zaterdagochtend. Met hulp van honden, paarden en de mobiele eenheid is de rust weergekeerd.

15 uur geleden
119 asielzoekers sliepen in nachtopvang in de Wijk en Zwolle

TER APEL (ANP) - Afgelopen nacht hebben 106 asielzoekers voor wie geen plek was in het aanmeldcentrum in Ter Apel geslapen in de nachtopvang in de Wijk. Nog eens 13 mensen zijn opgevangen in hotel Lumen in Zwolle. Vijf mensen bleven achter op het voorterrein in Ter Apel. Dat meldt het Rode Kruis.

16 uur geleden