Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kuipers: hoog aantal besmettingen is ons grootste probleem

Kuipers: hoog aantal besmettingen is ons grootste probleem

DEN HAAG (ANP) - Het hoge aantal besmettingen op dit moment maakt dat het "belangrijker dan ooit tevoren" is om je aan de basisregels tegen het coronavirus te houden. Dat zegt zorgminister Ernst Kuipers tijdens een persconferentie over de coronamaatregelen.

Anderhalve meter, handen wassen, ventileren en thuisblijven en testen bij klachten, "we kunnen ze inmiddels wel dromen", zegt Kuipers over de bekende basisregels. "Ze werken nog steeds het beste om niet besmet te raken en te voorkomen dat we anderen niet besmetten."

Verder benadrukt Kuipers opnieuw het belang van vaccins in de strijd tegen het virus. Meer dan de helft van de volwassenen heeft na volledige vaccinatie ook een boosterprik gehaald. "In de ziekenhuizen is het beeld totaal anders", zegt de minister. Daar zijn deze mensen "sterk in de minderheid".

In de leeftijdsgroep boven de 60 jaar, die het meest kwetsbaar is voor het coronavirus, hebben negen op de tien mensen die ervoor in aanmerking komen een boosterprik gehaald. Zij zijn daarmee "zo optimaal mogelijk beschermd tegen ernstige ziekte", zegt Kuipers. Degenen die desondanks in het ziekenhuis belanden, zijn "bij uitstek mensen met ernstig onderliggend lijden".

In de groep van 18 tot 45 jaar valt nog wel veel te winnen. Daar is minder dan de helft komen opdagen voor een boosterprik. Bij elkaar hebben 2,9 miljoen mensen die voor zo'n extra prik in aanmerking komen, die nog niet gehaald.

Meer uit Binnenland

Nederland en Noorwegen willen samen Noordzee beter bewaken

MIDDELBURG (ANP) - Nederland en Noorwegen gaan nauwer samenwerken om de Noordzee beter te beschermen. Ze "verdiepen hun samenwerking" onder meer bij het toezicht op zee en het gebruik van satellietgegevens, hebben premier Rob Jetten en zijn Noorse collega Jonas Gahr Støre afgesproken. Jetten ontving Støre maandag in Zeeland.

53 minuten geleden
Advocaat: Promes voor het eerst uitgebreid verklaard in cokezaak

AMSTERDAM (ANP) - Oud-voetballer Quincy Promes heeft afgelopen zomer voor het eerst uitgebreid verklaard over zijn rol bij drugssmokkel. Dat zei zijn advocaat maandag tijdens een zitting in hoger beroep.

1 uur geleden
Zo'n 30 getroffenen willen spreken in Tarwekampzaak

DEN HAAG (ANP) - Zo'n dertig gedupeerden en nabestaanden willen in november gebruikmaken van hun spreekrecht tijdens de behandeling van de strafzaak over de dodelijke explosie aan de Tarwekamp in Den Haag. Daarbij kwamen op 7 december 2024 zes mensen om het leven, vijf raakten gewond.

3 uur geleden
Politie gaat deze week verder met zoekacties in en om Overasselt

OVERASSELT (ANP) - De politie is maandag opnieuw bezig met zoekacties in en om Overasselt en verwacht dat dat ook de komende dagen nog zo zal zijn. Met specialistische teams wordt gezocht naar voorwerpen en ander bewijsmateriaal. De Mobiele Eenheid ondersteunt daarbij, laat de politie maandagochtend weten.

3 uur geleden
NPO verzoekt minister licentie Ongehoord Nederland in te trekken

HILVERSUM (ANP) - De publieke omroep heeft maandag bij mediaminister Rianne Letschert officieel een verzoek neergelegd om de licentie van aspirant-omroep Ongehoord Nederland (ON!) in te trekken. Volgens de NPO is daar inmiddels voldoende juridische grondslag voor.

4 uur geleden
Nederlandse grimeur Arjen Tuiten wint Emmy voor The Pitt

LOS ANGELES (ANP) - De Nederlandse grimeur Arjen Tuiten heeft in de nacht van zondag op maandag een Emmy Award gewonnen voor zijn werk aan een aflevering van de hitserie The Pitt. De 45-jarige make-upartist maakte voor de laatste aflevering in het tweede seizoen, waarin een keizersnede wordt verricht, een realistische replica van het lichaam van de patiënt.

9 uur geleden
Snapchat opnieuw aangeklaagd door Nederlandse claimstichting

OEGSTGEEST (ANP) - Stichting Massaschade & Consument gaat Snapchat aanklagen. Het is de tweede keer in korte tijd dat een Nederlandse claimstichting een rechtszaak aanspant tegen het socialemediaplatform.

9 uur geleden