
Kuipers helpt Go Ahead Eagles aan uitzege op FC Volendam
VOLENDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft na vijf nederlagen op rij eindelijk een resultaat geboekt in de Eredivisie. De ploeg van trainer René Hake won de uitwedstrijd tegen FC Volendam: 2-3. Aanvoerder Bas Kuipers scoorde tweemaal voor de bezoekers uit Deventer.
Volendam begon sterk aan het duel, maar Robert Mühren schoot in kansrijke positie over en Gaetano Oristanio stuitte op doelman Jeffrey de Lange. Bobby Adekanye schoot Go Ahead Eagles in de 23e minuut op voorsprong. Carel Eiting maakte in de 31e minuut gelijk. De oud-speler van onder meer Ajax vierde het duizendste doelpunt voor FC Volendam in de Eredivisie.
Kuipers nam de Eagles in de tweede helft bij de hand. De aanvoerder tekende in de 77e minuut voor de 1-2 en trof 5 minuten later opnieuw doel. Kuipers speelde zijn 119e wedstrijd in de Eredivisie en had in zijn voorgaande duels op het hoogste niveau nog nooit doel getroffen. De 2-3 van Mühren in de 7e minuut van blessuretijd kwam te laat voor een slotoffensief.
FC Volendam heeft na zes speelronden 4 punten. Eagles heeft nu 3 punten.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - De KNVB wil pas na "zorgvuldige bestudering en analyse" een reactie geven op de toelichting van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden op de uitspraak in een hoger beroep dat Vitesse had aangespannen tegen het besluit van de voetbalbond de proflicentie af te nemen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis hoopt de uitwedstrijd van zondag tegen PSV te halen. De rechtervleugelaanvaller van Ajax miste dinsdag de confrontatie met Internazionale (0-2) in de Champions League vanwege spierklachten.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is de Champions League begonnen met een nederlaag. Internazionale versloeg de Amsterdammers in de Johan Cruijff ArenA met 2-0. Een dag eerder verloor ook PSV, de andere Nederlandse deelnemer, de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook zijn vijfde wedstrijd in de Eredivisie dit seizoen gewonnen. De ploeg van trainer Robin van Persie versloeg in De Kuip Fortuna Sittard met 2-0 dankzij treffers van Ayase Ueda en Aymen Sliti. Het was een duel uit de derde speelronde dat nog moest worden ingehaald.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen heeft woensdag een basisplaats in de thuiswedstrijd van Ajax tegen Internazionale in de Champions League. De Noorse buitenspeler neemt de plaats in van de geblesseerde Steven Berghuis. Edvardsen krijgt de voorkeur boven Raúl Moro.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint in de competitiewedstrijd tegen Fortuna Sittard voor het eerst met Jaden Slory in de startopstelling. De 20-jarige aanvaller is de vervanger van Anis Hadj Moussa, die één duel moet toekijken na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. Slory, die al drie keer inviel, vormt de aanval met Ayase Ueda en Leo Sauer.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-coach Peter Bosz kan vier tot zes weken niet beschikken over Myron Boadu en Kiliann Sildillia. De spits en verdediger kampen allebei met een bovenbeenblessure. Boadu liep die afgelopen dinsdag op in het met 3-1-verloren duel met Union in de Champions League. Sildillia raakte afgelopen zaterdag geblesseerd in de wedstrijd tegen NEC Nijmegen.
19 uur geleden