Kuipers helpt Go Ahead Eagles aan uitzege op FC Volendam
VOLENDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft na vijf nederlagen op rij eindelijk een resultaat geboekt in de Eredivisie. De ploeg van trainer René Hake won de uitwedstrijd tegen FC Volendam: 2-3. Aanvoerder Bas Kuipers scoorde tweemaal voor de bezoekers uit Deventer.
Volendam begon sterk aan het duel, maar Robert Mühren schoot in kansrijke positie over en Gaetano Oristanio stuitte op doelman Jeffrey de Lange. Bobby Adekanye schoot Go Ahead Eagles in de 23e minuut op voorsprong. Carel Eiting maakte in de 31e minuut gelijk. De oud-speler van onder meer Ajax vierde het duizendste doelpunt voor FC Volendam in de Eredivisie.
Kuipers nam de Eagles in de tweede helft bij de hand. De aanvoerder tekende in de 77e minuut voor de 1-2 en trof 5 minuten later opnieuw doel. Kuipers speelde zijn 119e wedstrijd in de Eredivisie en had in zijn voorgaande duels op het hoogste niveau nog nooit doel getroffen. De 2-3 van Mühren in de 7e minuut van blessuretijd kwam te laat voor een slotoffensief.
FC Volendam heeft na zes speelronden 4 punten. Eagles heeft nu 3 punten.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu is de spits van Ajax voor het bekerduel met Excelsior Maassluis. De 19-jarige aanvaller vervangt Kasper Dolberg, die net is hersteld van een blessure en rust krijgt.
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Winston Bogarde gaat de nieuwe bondscoach Henk ten Cate assisteren bij de nationale voetbalploeg van Suriname. De oud-verdediger van topclubs als AC Milan, FC Barcelona en Chelsea werkte jarenlang als assistent-coach en individuele coach bij Ajax.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Luis Suárez heeft zijn contract bij Inter Miami verlengd. De 38-jarige oud-aanvaller van onder meer Ajax, FC Groningen, Liverpool, FC Barcelona en Atlético Madrid blijft nog minimaal een seizoen ploeggenoot van zijn vriend Lionel Messi bij de kampioen van de MLS.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II speelt op 9 januari de thuiswedstrijd tegen ADO Den Haag zonder de luidruchtigste supporters. De club uit Tilburg heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd en laat KingSide en Vak E leeg.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Santiago Giménez kan voorlopig niet voor AC Milan uitkomen. De spits moet zich aan een enkel laten opereren. Dat vertelde zijn trainer Massimiliano Allegri op een persconferentie voor de halve finales van de Italiaanse Supercup.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft dinsdag het definitieve verzoek tot goedkeuring voor de overname van zijn aandelen door de zogenoemde Sterkhouders ingediend bij de licentiecommissie. Dat meldt de club uit de eerste divisie woensdag op de website.
2 uur geledenDOHA (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een bijdrage van 727 miljoen dollar (ruim 620 miljoen euro) goedgekeurd voor het WK van komend jaar. Van het bedrag wordt in totaal 655 miljoen dollar uitgekeerd als prijzengeld aan de 48 deelnemers, een stijging van 50 procent ten opzichte van het vorige WK. Dat meldt de FIFA woensdag.
4 uur geleden