Kuipers helpt Go Ahead Eagles aan uitzege op FC Volendam
VOLENDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft na vijf nederlagen op rij eindelijk een resultaat geboekt in de Eredivisie. De ploeg van trainer René Hake won de uitwedstrijd tegen FC Volendam: 2-3. Aanvoerder Bas Kuipers scoorde tweemaal voor de bezoekers uit Deventer.
Volendam begon sterk aan het duel, maar Robert Mühren schoot in kansrijke positie over en Gaetano Oristanio stuitte op doelman Jeffrey de Lange. Bobby Adekanye schoot Go Ahead Eagles in de 23e minuut op voorsprong. Carel Eiting maakte in de 31e minuut gelijk. De oud-speler van onder meer Ajax vierde het duizendste doelpunt voor FC Volendam in de Eredivisie.
Kuipers nam de Eagles in de tweede helft bij de hand. De aanvoerder tekende in de 77e minuut voor de 1-2 en trof 5 minuten later opnieuw doel. Kuipers speelde zijn 119e wedstrijd in de Eredivisie en had in zijn voorgaande duels op het hoogste niveau nog nooit doel getroffen. De 2-3 van Mühren in de 7e minuut van blessuretijd kwam te laat voor een slotoffensief.
FC Volendam heeft na zes speelronden 4 punten. Eagles heeft nu 3 punten.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Verschillende (oud-)profs proberen bij alle wedstrijden in de komende speelronde van de Eredivisie en eerste divisie het taboe over de mentale problemen in het voetbal te doorbreken. Dat doen ze met de actie 'Samen voor Kwetsbaarheid' in samenwerking met de 34 clubs uit het betaald voetbal, ESPN, de Cinetree Foundation en de Play Mental Foundation. Ze vragen via een speciale videoclip en een documentaire aandacht voor dit maatschappelijke thema. "Problemen moeten bespreekbaar zijn. Want als het in je hoofd niet goed zit, dan werkt het lichaam ook niet optimaal", stelt oud-prof en initiatiefnemer Gianni Zuiverloon tegen het ANP.
22 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ staat in de achtste finale van de Conference League. De club uit Alkmaar versloeg voor eigen publiek FC Noah (4-0), de regerend kampioen van Armenië. Dat was ruim voldoende na de nederlaag van vorige week in Jerevan (1-0).
7 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Brian Brobbey is twee tot vier weken niet inzetbaar voor Sunderland. Dat vertelde zijn trainer Régis Le Bris tijdens een persmoment voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - Sven Mijnans en Kees Smit beginnen met AZ aan de thuiswedstrijd tegen FC Noah in de tussenronde van de Conference League. Beide spelers zijn pas net hersteld van een blessure en kunnen volgens trainer Leeroy Echteld ongeveer een uur spelen.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de optie in het contract van Vivianne Miedema gelicht. De spits is nu tot medio 2027 aan de Engelse club verbonden. City voorkomt zo dat de 29-jarige aanvalster aan het einde van dit seizoen transfervrij vertrekt.
11 uur geledenOVIEDO (ANP) - Het Openbaar Ministerie in het Noord-Spaanse Asturië heeft een gevangenisstraf van een jaar en een boete van bijna 3000 euro geëist tegen een supporter van Oviedo. De fan zou vorig jaar een aap hebben nagebootst na een doelpunt van vedette Kylian Mbappé van Real Madrid tegen zijn club. Het was de eerste keer sinds zijn komst naar Real Madrid dat de Franse spits slachtoffer was van racisme.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Middenvelder Noah Fernandez heeft een nieuw contract getekend bij PSV. Het 18-jarige talent uit de eigen opleiding is nu tot medio 2030 aan de kampioen van Nederland verbonden. De Belgische voetballer is officieel toegevoegd aan het eerste elftal van PSV.
12 uur geleden