Kuipers helpt Go Ahead Eagles aan uitzege op FC Volendam
VOLENDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft na vijf nederlagen op rij eindelijk een resultaat geboekt in de Eredivisie. De ploeg van trainer René Hake won de uitwedstrijd tegen FC Volendam: 2-3. Aanvoerder Bas Kuipers scoorde tweemaal voor de bezoekers uit Deventer.
Volendam begon sterk aan het duel, maar Robert Mühren schoot in kansrijke positie over en Gaetano Oristanio stuitte op doelman Jeffrey de Lange. Bobby Adekanye schoot Go Ahead Eagles in de 23e minuut op voorsprong. Carel Eiting maakte in de 31e minuut gelijk. De oud-speler van onder meer Ajax vierde het duizendste doelpunt voor FC Volendam in de Eredivisie.
Kuipers nam de Eagles in de tweede helft bij de hand. De aanvoerder tekende in de 77e minuut voor de 1-2 en trof 5 minuten later opnieuw doel. Kuipers speelde zijn 119e wedstrijd in de Eredivisie en had in zijn voorgaande duels op het hoogste niveau nog nooit doel getroffen. De 2-3 van Mühren in de 7e minuut van blessuretijd kwam te laat voor een slotoffensief.
FC Volendam heeft na zes speelronden 4 punten. Eagles heeft nu 3 punten.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.
18 minuten geledenKINSHASA (ANP/RTR) - De Democratische Republiek Congo gaat zonder Jorthy Mokio naar het wereldkampioenschap voetbal. De middenvelder van Ajax is nog niet speelgerechtigd.
43 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - In de WK-selectie van Curaçao die bondscoach Dick Advocaat maandag bekendgemaakt heeft, zitten geen grote verrassingen. De selectie is nauwelijks gewijzigd ten opzichte van de groep die de eerste WK-deelname voor Curaçao binnenhaalde.
1 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft algemeen directeur Rob Toussaint weggestuurd. Dat besluit is genomen na de degradatie van de club naar de eerste divisie.
1 uur geledenWENEN (ANP) - Gernot Trauner is niet opgeroepen voor de Oostenrijkse selectie voor het wereldkampioenschap voetbal. De centrale verdediger van Feyenoord keerde in april na bijna een jaar terug na een zware blessure aan zijn achillespees. Wel staat Trauner nog op een lijst van zestien door bondscoach Ralf Rangnick aangewezen reserves. De Feyenoorder was van de partij op het EK in 2024 toen Oostenrijk Nederland versloeg in de groepsfase.
1 uur geledenZAGREB (ANP) - Kroatië reist met PSV-aanvaller Ivan Perisic en Ajax-verdediger Josip Sutalo af naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De verliezend finalist van het WK van 2018 treft in de groepsfase Engeland, Panama en Ghana.
2 uur geledenPRAIA (ANP) - Kaapverdië reist af naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met zes in Nederland geboren spelers. De Afrikaanse eilandengroep debuteert op het WK in een groep met Spanje, Uruguay en Saudi-Arabië.
3 uur geleden