Kuipers had nog geen nieuwe baan toen hij uit kabinet stapte
DEN HAAG (ANP) - Voormalig zorgminister Ernst Kuipers had nog geen nieuwe baan toen hij begin dit jaar opeens uit het demissionaire kabinet stapte. Hij wilde ingaan op een aanbieding uit Singapore om daar voor een gerenommeerde technische universiteit te komen werken. En om te solliciteren kun je in zijn ogen niet nog als minister dienen, bovendien moest hij vaak naar Singapore voor gesprekken.
Kuipers gaf bij de talkshow Op1 en in NRC toelichting over zijn plotselinge vertrek. Hij had tegen niemand gezegd om welke baan of functie het ging, ook niet tegen de premier en zijn eigen D66-partijleider Rob Jetten. Het leidde tot forse kritiek op het Binnenhof, ook omdat enkele weken later de zorgbegroting in de Tweede Kamer werd behandeld. De minister voor Medische Zorg Conny Helder moest hem vervangen.
Kuipers vindt de ophef jammer maar wijst erop dat hij zich al veertig jaar heeft ingezet voor de zorg en als minister ook voor de publieke zaak. Als vakminister zoals hij zelf is de kans ook groter dat er aanbiedingen uit de sector komen, zegt hij. Andere ministers die in de politiek zijn opgeklommen, gaan eerder door naar een andere bestuurlijke functie.
Het liefst wilde hij door als minister, maar door de teleurstellende uitslag voor D66 bij de verkiezingen in november, zat dat er niet meer in. Naar eigen zeggen had Kuipers al in de maanden ervoor - sinds het kabinet in de zomer was gevallen - meerdere aanbiedingen gehad voor functies. Maar die had hij afgewimpeld.
Pas toen Singapore eind vorig jaar weer op de lijn kwam en mogelijk met iemand anders door wilde, besloot hij de afweging te maken om te solliciteren. Het proces duurde lang omdat er meerdere instanties zijn betrokken bij de benoeming.
Kuipers benadrukt dat hij in zijn nieuwe functie indirect ook van waarde is voor de zorg in Nederland, omdat de universiteit Nanyang Technological University bekendstaat om innovatie en verbeteringen in de zorg.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In de duinen van Den Haag is dinsdagavond brand uitgebroken. De brandweer bestrijdt het vuur en heeft een NL-Alert verzonden vanwege de rook die vrijkomt.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De patiƫntengegevens die zijn gestolen bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft zijn nergens gepubliceerd en de gegevens zijn inmiddels vernietigd. Dat meldt het bedrijf in een verklaring op de eigen website.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe Nationaal Park Hollandse Duinen langs de Zuid-Hollandse kust moet een plek worden waar mensen en dieren tot rust kunnen komen. Arno Bonte, gedeputeerde natuur voor de provincie Zuid-Holland, wil er op sommige plekken extra recreatiemogelijkheden realiseren terwijl op andere locaties juist de natuur voorrang krijgt. Door de natuur te verbeteren verwacht hij ook dat het makkelijker wordt om vergunningen te verlenen voor bijvoorbeeld het bouwen van woningen. Vergunningen daarvoor worden nu moeizaam verstrekt vanwege de problemen met stikstof.
11 uur geledenBUSSUM (ANP) - De politie heeft dinsdag een man opgepakt in het onderzoek naar een moord in Hilversum in 2011. Het gaat om een 61-jarige man uit Bussum, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Pablo Hermeler.
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Opnieuw heeft de politie geschoten tijdens een voorval met een persoon met "onbegrepen gedrag". Dit keer ging het om een situatie in Hilversum. De man of vrouw in kwestie moest met een ambulance naar het ziekenhuis.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vele feestvierders die met de trein reisden tijdens Koningsdag hebben weer een boel viezigheid achtergelaten. De NS heeft zeven treinstellen uit de dienstregeling gehaald omdat ze te smerig waren om ingezet te worden. "Reizigers kunnen de komende dagen nog hinder ondervinden", meldt het vervoersbedrijf.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In bijna heel Nederland geldt een verhoogd risico op natuurbranden, doordat het al een tijdje niet heeft geregend. In zeker 20 van de 25 veiligheidsregio's is fase 2 van kracht, het hoogste waarschuwingsniveau.
15 uur geleden