Kuipers had nog geen nieuwe baan toen hij uit kabinet stapte
DEN HAAG (ANP) - Voormalig zorgminister Ernst Kuipers had nog geen nieuwe baan toen hij begin dit jaar opeens uit het demissionaire kabinet stapte. Hij wilde ingaan op een aanbieding uit Singapore om daar voor een gerenommeerde technische universiteit te komen werken. En om te solliciteren kun je in zijn ogen niet nog als minister dienen, bovendien moest hij vaak naar Singapore voor gesprekken.
Kuipers gaf bij de talkshow Op1 en in NRC toelichting over zijn plotselinge vertrek. Hij had tegen niemand gezegd om welke baan of functie het ging, ook niet tegen de premier en zijn eigen D66-partijleider Rob Jetten. Het leidde tot forse kritiek op het Binnenhof, ook omdat enkele weken later de zorgbegroting in de Tweede Kamer werd behandeld. De minister voor Medische Zorg Conny Helder moest hem vervangen.
Kuipers vindt de ophef jammer maar wijst erop dat hij zich al veertig jaar heeft ingezet voor de zorg en als minister ook voor de publieke zaak. Als vakminister zoals hij zelf is de kans ook groter dat er aanbiedingen uit de sector komen, zegt hij. Andere ministers die in de politiek zijn opgeklommen, gaan eerder door naar een andere bestuurlijke functie.
Het liefst wilde hij door als minister, maar door de teleurstellende uitslag voor D66 bij de verkiezingen in november, zat dat er niet meer in. Naar eigen zeggen had Kuipers al in de maanden ervoor - sinds het kabinet in de zomer was gevallen - meerdere aanbiedingen gehad voor functies. Maar die had hij afgewimpeld.
Pas toen Singapore eind vorig jaar weer op de lijn kwam en mogelijk met iemand anders door wilde, besloot hij de afweging te maken om te solliciteren. Het proces duurde lang omdat er meerdere instanties zijn betrokken bij de benoeming.
Kuipers benadrukt dat hij in zijn nieuwe functie indirect ook van waarde is voor de zorg in Nederland, omdat de universiteit Nanyang Technological University bekendstaat om innovatie en verbeteringen in de zorg.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink noemt het "goed nieuws" dat er in de Europese Unie een onderhandelingsakkoord is om asielzoekers die niet mogen blijven terug te sturen. Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie bereikten maandagavond een akkoord over een nieuwe terugkeerregeling.
33 minuten geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.
5 uur geleden2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland zet in ieder geval het komende halfjaar geen mensen uit naar Libanon, vanwege de Israëlische inval in het land. Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er de komende zes maanden geen besluit wordt genomen over verblijfsvergunningen voor Libanezen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.
6 uur geleden