Kuipers: geen aansporing van WHO nodig voor scherp coronabeleid
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse overheid doet "ontzettend veel" om met het coronavirus om te gaan in de toekomst. Zorgminister Ernst Kuipers heeft geen aansporing daarvoor nodig, zegt hij desgevraagd in een reactie op de oproep van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) aan overheden om meer te doen tegen corona. De WHO maakte eerder deze week bekend dat dit jaar al een miljoen coronadoden zijn gevallen.
Kuipers wijst erop dat hij vrijdagochtend nog overleg heeft gehad met zijn collega-ministers over de status van de sectorplannen. Sectoren zoals de horeca en cultuur werken zelf aan plannen ter voorbereiding op een eventuele nieuwe coronagolf. De minister wijst ook op een nieuwe vaccinatieronde tegen corona die in september begint voor iedereen vanaf twaalf jaar die een nieuwe prik wil.
Ook is er volgens hem genoeg oog voor mensen met een kwetsbare gezondheid. Juist om hen te beschermen wil Kuipers eerst aan deze groep een nieuwe boosterprik aanbieden. Dat moet dan via de huisarts gebeuren, omdat zij de meeste kijk hebben op de gezondheid van hun eigen patiënten, stelt de minister. De GGD, die de grote vaccinatierondes doet, heeft daar geen zicht op. Eerder deze zomer roerden actiegroepen van huisartsen zich, omdat zij er weer extra werk bij krijgen zonder dat hierover is overlegd.
Tegelijk stelt Kuipers in "een nuchtere constatering" vanuit zijn vorige functie als medicus vast, dat de mensen om wie het gaat om veel redenen kwetsbaar zijn voor infectieziekten. Corona is daar nu bij gekomen. Maar mensen met bijvoorbeeld een slechte hart- of nierfunctie zijn ook kwetsbaar voor andere zaken zoals het warme weer, zegt hij.
Meer uit Binnenland
'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.
31 minuten geleden'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee doet ook onderzoek naar een brand op een militair oefenterrein op de Ederheide, die op dinsdag 21 april uitbrak. Dat werd vrijdag bekendgemaakt. Bekend was al dat onderzoek loopt naar branden op oefenterreinen bij 't Harde, Oirschot en Weert.
2 uur geledenWEERT (ANP) - In Weert geldt een noodverordening voor het gebied waar de brandweer nog steeds bezig is met het blussen van de natuurbrand. De noodverordening is donderdagavond laat ingegaan en geldt vrijdag nog steeds, laat een woordvoerder weten.
2 uur geledenDEN HELDER (ANP) - De Vakbond voor Burger en Militair defensiepersoneel (VBM) is het eens met generaal Onno Eichelsheim, die zegt dat oefeningen van Defensie ondanks de droogte niet tijdelijk stilgelegd hoeven te worden. Deze week ontstonden drie grote natuurbranden op militaire terreinen. Voorzitter Jean Debie vindt het desondanks niet onverantwoord om onder de huidige omstandigheden te oefenen. "Militairen weten over het algemeen heel goed wat ze op zulke momenten moeten doen."
3 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer is nog volop bezig met het controleren en nablussen van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Op meerdere plekken ontstaan nieuwe brandhaarden, die direct door de brandweer worden bestreden om verdere uitbreiding van de brand te voorkomen.
4 uur geledenBONN (ANP) - De Duitse brandweer stuurt vrijdag 21 voertuigen met 67 mensen naar Nederland om te helpen bij het blussen van de natuurbranden. De gespecialiseerde eenheden komen uit de steden Düsseldorf, Leverkusen, Bonn, Königswinter en Ratingen.
5 uur geleden