Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kuipers fluit als eerste Nederlandse scheidsrechter finale EK

Kuipers fluit als eerste Nederlandse scheidsrechter finale EK

LONDEN (ANP) - Björn Kuipers wordt zondag de eerste Nederlandse scheidsrechter die de finale van een EK voetbal fluit. De Europese federatie UEFA heeft de 48-jarige arbiter uit Oldenzaal aangesteld voor de eindstrijd op Wembley tussen Italië en Engeland.

De afgelopen dagen ging al het gerucht dat Kuipers de finale zou mogen fluiten. Na de twee halve finales kwam de UEFA met de bevestiging. Nog nooit had een Nederlandse scheidsrechter de leiding over de finale van een EK of WK. Kuipers leidde in 2013 wel de finale van het toernooi om de Confederations Cup.

De gelouterde arbiter, die op twee WK's actief was en bezig is aan zijn derde EK, floot ook de finale van de Champions League in 2014 en twee keer de finale van de Europa League (2013 en 2018). Op vermoedelijk zijn laatste eindtoernooi mag Kuipers nu dan ook de EK-finale leiden. Hij geeft zondag om 21.00 uur het beginsignaal in Londen.

Wereldkampioenschap 2014

De Twentse supermarkteigenaar floot op dit EK de groepswedstrijden Denemarken - België (1-2) en Spanje - Slowakije (5-0). Kuipers had vorige week ook de leiding over het duel in de kwartfinales tussen Denemarken en Tsjechië (2-1). Danny Makkelie, de tweede Nederlandse scheidsrechter op het EK, floot woensdag de halve finale tussen Engeland en Denemarken. Makkelie gaf in de verlenging de Engelsen een strafschop, waaruit het winnende doelpunt viel (2-1). De 38-jarige EK-debutant mocht vorige maand in Rome de openingswedstrijd tussen Italië en Turkije fluiten.

Kuipers was op het WK van 2014 al kandidaat om de finale te fluiten, maar hij moest toen naar huis omdat het Nederlands elftal in Brazilië de halve finales bereikte. Hij ziet dat nog steeds als de grootste teleurstelling uit zijn carrière. "Ik had nooit gedacht dat het Nederlands elftal op dat moment mijn grootste concurrent zou zijn", zei Kuipers voorafgaand aan dit EK. "Als Oranje de finale had gespeeld, had ik daar graag bij op de tribune gezeten. Maar nu hadden we beide niets. Dat was de grootste dreun uit mijn carrière in de arbitrage." Het Nederlands elftal moest het in de halve finales via strafschoppen afleggen tegen Argentinië en eindigde uiteindelijk als derde.

Kuipers, met afstand de oudste arbiter op dit EK, weet nog niet of hij doorgaat met fluiten. "Ik zie het wel, ik voel me nog hartstikke fit", zei hij voor het toernooi. "Ik laat mijn beslissing met name van gevoel afhangen. Hoe gaat het thuis, hoe ontpopt het EK zich, welke koers gaan we varen? Daar maak ik nu nog geen keuze in. Na het EK ga ik rustig op vakantie en dan kijken welke keuzes en mogelijkheden er liggen."

Meer uit Voetbal

Zechiël na Meerdink en Van Bommel derde debutant onder Xavi

THESSALONIKI (ANP) - Gjivai Zechiël heeft donderdagavond zijn debuut gemaakt voor het Nederlands elftal. De 22-jarige middenvelder van Feyenoord kwam in de uitwedstrijd tegen Griekenland in de Nations League in de 78e minuut in het veld als vervanger van Jurriën Timber.

15 minuten geleden
Messi rondt overname van Spaanse club Eldense af

ELDA (ANP/RTR) - De Argentijn Lionel Messi is eigenaar geworden van de Spaanse club Eldense. De 39-jarige vedette van Inter Miami heeft de overname van de aandelen van een Colombiaanse investeringsgroep, die een meerderheidsbelang in de club uit Elda had, afgerond. Eldense komt uit in de Segunda División, het tweede niveau.

1 uur geleden
Oranje houdt tegen Grieken voor elfde duel op rij niet de nul

THESSALONIKI (ANP) - Het Nederlands elftal is er dit kalenderjaar nog geen een keer in geslaagd een wedstrijd te eindigen zonder tegendoelpunt. In de Nations League-wedstrijd tegen Griekenland kreeg Oranje donderdag voor de elfde wedstrijd op rij minimaal een doelpunt tegen.

1 uur geleden
Burnham: gepaste consequenties als wangedrag City is vastgesteld

LONDEN (ANP/RTR) - Manchester City moet volgens de Britse premier Andy Burnham "gepaste consequenties ondergaan als wangedrag is vastgesteld". Dat heeft een woordvoerder van de premier donderdag gezegd, nadat de premier een dag eerder nog zei te hopen dat de eigenaren de club niet gaan verkopen.

2 uur geleden
Verdediger Timber speelt 25e interland en krijgt zilveren schaal

THESSALONIKI (ANP) - Jurriën Timber speelt donderdag in de uitwedstrijd tegen Griekenland in de Nations League zijn 25e interland voor Oranje. De 25-jarige verdediger van Arsenal debuteerde ruim vijf jaar geleden in een oefenwedstrijd tegen Schotland, die in 2-2 eindigde.

3 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk begint tegen Griekenland aan 99e interland

THESSALONIKI (ANP) - Virgil van Dijk begint donderdag in de uitwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Griekenland in de Nations League aan zijn 99e interland. De 35-jarige aanvoerder kan komende zondag in het thuisduel met Servië toetreden tot de 'Club van Honderd' bij Oranje.

3 uur geleden
Timber vervangt geblesseerde Van Hecke in opstelling Oranje

THESSALONIKI (ANP) - Jurriën Timber begint donderdag in de uitwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Griekenland in de Nations League in het basiselftal. De centrale verdediger neemt de plaats in van Jan Paul van Hecke, die de selectie woensdag verliet vanwege een voetblessure.

3 uur geleden