Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kuipers belooft de coronamodellen tegen het licht te houden

Kuipers belooft de coronamodellen tegen het licht te houden

DEN HAAG (ANP) - Minister Ernst Kuipers gaat met het RIVM kijken of de modellen en prognoses die belangrijk zijn voor het coronabeleid uitgebreid kunnen worden. "Meer modellen kunnen helpen in een zorgvuldige afweging", zo zei hij in de Tweede Kamer. Partijen van links tot rechts hebben hun zorgen uitgesproken over de naar hun idee te beperkte informatie op basis waarvan de besluiten genomen worden, en het feit dat vaak niet helemaal duidelijk is of die modellen wel kloppen.

Verschillende partijen hadden hem eerder in het debat verweten te veel te leunen op verwachtingen over de verspreiding van het virus die gebaseerd zijn op onvolledige informatie. Zo werd vorige week besloten beperkt maatregelen te versoepelen, mede op basis van aannames over de kans op ziekenhuisopnames na een coronabesmetting die waarschijnlijk veel te pessimistisch waren. Tegelijk wordt volgens critici te weinig gekeken naar andere gevolgen van het coronabeleid, bijvoorbeeld voor het geestelijk welzijn van mensen of de bereidheid van mensen om regels nog na te leven.

Kuipers kreeg vragen over de modellen van onder meer de Groep Van Haga, DENK, SP en PVV. Hij zegde toe nog eens kritisch naar de modellen te kijken om uit te zoeken of ontwikkelingen rond het coronavirus of het kabinetsbeleid daarop beter in beeld gebracht kunnen worden. "Daarmee hoort u mij niet zeggen: het model wat de afgelopen twee jaar gebruikt is, voldoet niet. Dat model heeft zeer duidelijk zijn meerwaarde bewezen."

Meer uit Politiek

Demissionair kabinet steunt omstreden handelsverdrag Mercosur

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet wil instemmen met het omstreden EU-Mercosurverdrag. Dat schrijven minister David van Weel en staatssecretaris Aukje de Vries (beiden Buitenlandse Zaken, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Het handelsverdrag tussen de EU en de Mercosur-landen (Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay) is al ruim 25 jaar in de maak en krijgt veel kritiek in de Kamer.

1 dag geleden
Van Weel roept op tot einde mensenrechtenschendingen in Soedan

DEN HAAG (ANP) - De mensenrechtenschendingen in Soedan moeten "onmiddellijk" worden beëindigd en het wapenembargo van de Verenigde Naties (VN) moet worden nageleefd, vindt demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken). De VVD-bewindsman deed deze oproep "met klem" in een video die is getoond bij een bijeenkomst in Genève van de VN-Mensenrechtenraad, die mede op verzoek van Nederland is ingelast.

1 dag geleden
Keijzer wil tijdelijk huurcontract arbeidsmigrant mogelijk maken

DEN HAAG (ANP) - Arbeidsmigranten moeten een tijdelijk huurcontract kunnen krijgen, dat wil woonminister Mona Keijzer (BBB) regelen met een wetswijziging. Nu is het zo dat bij een verblijf 'van korte duur' geen regels over bijvoorbeeld maximale huurprijs bestaan. Die termijn was eerst niet vastgelegd, dat wordt nu dertig dagen, is het voorstel van Keijzer.

1 dag geleden
Buma na opstappen Wijers: had het graag met z'n tweeën gedaan

DEN HAAG (ANP) - Sybrand Buma (CDA) was graag met twee informateurs verder gegaan, maar vanwege de planning gaat hij nu alleen verder. Dat zegt de informateur vrijdagmiddag na het opstappen van zijn mede-informateur Hans Wijers. Hij betreurt het vertrek van de oud-minister van D66.

1 dag geleden
NRC: Wijers noemde Yeşilgöz 'feeks van de VVD'

DEN HAAG (ANP) - Ex-informateur Hans Wijers (D66) zou VVD-leider Dilan Yeşilgöz in privéappjes "die feeks van de VVD" hebben genoemd, schrijft NRC. Een artikel over de berichtjes leidde tot het terugtreden van Wijers, die al onder vuur lag vanwege uitspraken die hij deed op een verkiezingsavond voor ondernemers. Daar zou hij haar "een leugenaar" hebben genoemd. Ook vond hij het jammer dat de VVD niet harder "was afgestraft" bij de verkiezingen, aldus NRC.

1 dag geleden
Jetten noemt terugtreden Wijers 'enige logische keuze'

DEN HAAG (ANP) - Volgens D66-leider Rob Jetten was het terugtreden van informateur Hans Wijers vanwege "privéappjes" de "enige logische keuze". Wijers lag al onder vuur om uitspraken die hij zou hebben gedaan over de VVD en partijleider Dilan Yeşilgöz. NRC komt waarschijnlijk later vrijdag met berichtgeving over wat er in de appberichten stond.

1 dag geleden
Nederland wil Europees douane-agentschap in binnenhalen

DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat definitief lobbyen in Brussel om de Europese douaneautoriteit in Nederland te vestigen. Dat maakt staatssecretaris Eugène Heijnen (Douane, BBB) bekend na afloop van de ministerraad. Een beoogde locatie kan hij nog niet noemen.

1 dag geleden