Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kuipers: 1 op de 75 Nederlanders nu besmet met corona

Kuipers: 1 op de 75 Nederlanders nu besmet met corona

DEN HAAG (ANP) - Op het moment is ongeveer 1 op de 75 Nederlanders besmet met het coronavirus, zegt zorgminister Ernst Kuipers na afloop van de ministerraad. Het aantal mensen dat ziekenhuiszorg nodig heeft, blijft relatief gelijk. "Maar de uitval in de samenleving is groot", aldus Kuipers.

Vrijdag werd opnieuw een recordaantal dagelijkse besmettingen bereikt. Bij het RIVM kwamen 57.549 meldingen van nieuwe coronagevallen binnen. Het aantal stijgt zo snel dat de computersystemen het niet kunnen bijhouden: de achterstand van de afgelopen vier dagen is opgelopen tot ongeveer 30.000 positieve tests. Die besmettingen zijn wel bevestigd, maar nog niet geregistreerd.

Om ontwrichting van de samenleving te voorkomen, zijn de quarantaineregels al aangepast. Wie onlangs besmet is geweest, of langer dan een week geleden een booster heeft gehad, hoeft niet meer in quarantaine na contact met een besmet persoon. Bij klachten moet men wel thuisblijven. Ook geldt onverminderd dat mensen die positief zijn getest in isolatie moeten, zegt Kuipers.

Meer uit Binnenland

Brand bij Brutus Art Space onder controle

ROTTERDAM (ANP) - De brand bij Brutus Art Space in Rotterdam is onder controle. "De brandweer is momenteel bezig met het ventileren van het pand en controleert het gebouw op eventuele resterende brandhaarden en smeulende delen", meldt de veiligheidsregio.

50 minuten geleden
Hulpdiensten bezig mensen veilig uit Brutus Art Space te krijgen

ROTTERDAM (ANP) - Bij Brutus Art Space in Rotterdam zijn hulpdiensten bezig aanwezigen veilig uit het gebouw te krijgen, meldt de veiligheidsregio. In het pand woedt een grote brand.

1 uur geleden
Ongeveer 100 actievoerders aangehouden bij XR-blokkade A12

ZEVENAAR (ANP) - De politie heeft zaterdagmiddag zo'n honderd demonstranten aangehouden in verband met de snelwegblokkade van Extinction Rebellion bij Zevenaar. Tientallen mensen wisten de A12 bij de Gelderse plaats op te gaan, wat niet is toegestaan. Allen zijn aangehouden voor overtreding van de Wet Openbare Manifestaties.

1 uur geleden
A12 richting Duitse grens bij Zevenaar weer vrij na XR-blokkade

ZEVENAAR (ANP) - De A12 bij Zevenaar is na de blokkade van Extinction Rebellion (XR) weer vrij in de richting van de Duitse grens. Tientallen activisten van de klimaatactiegroep betraden rond het middaguur de snelweg om aandacht te vragen voor het klimaat en het kabinet op te roepen te stoppen met subsidiëring van fossiele brandstoffen.

1 uur geleden
Politie: rust teruggekeerd in het centrum van Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie zegt dat de rust in het centrum van Den Haag rond 15.00 uur op zaterdag is wedergekeerd. Agenten zijn volgens een woordvoerder op diverse plekken in de stad nog wel alert op eventuele verstoringen.

1 uur geleden
Politie haalt demonstranten XR ook nabij oprit A12 weg

ZEVENAAR (ANP) - De politie heeft naar schatting honderd demonstranten van Extinction Rebellion (XR) in Zevenaar weggehaald in de omgeving van de oprit naar de A12, meldt een verslaggever van het ANP. De demonstranten worden weggevoerd in bussen.

2 uur geleden
Noodbevel voor deel Den Haag na gewelddadigheden Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Vanwege aanhoudend geweld op het Malieveld heeft de gemeente een noodbevel uitgevaardigd voor een deel van Den Haag. Dat betekent dat de politie mensen die "bijdragen aan wanordelijkheden" uit dat gebied mag verwijderen.

3 uur geleden