Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kuikens in plaats van smartphones in Indonesië

Kuikens in plaats van smartphones in Indonesië

BANDUNG (ANP/DPA) - De autoriteiten van de Indonesische stad Bandung geven 2000 kuikens weg aan scholieren om ze zo van hun mobiele telefoon weg te houden. Volgens lokale media vrijdag gaf burgemeester Oded Danial het startsein voor de campagne.

De eerste dieren zaten in kleine kooien toen ze werden overhandigd, met daarop een bordje met de tekst "Pas goed op mij". De burgemeester zei tegen de krant Kompas dat het er ook om gaat de kinderen een verantwoordelijkheidsgevoel te geven. "Ons doel is niet alleen om de kinderen van hun mobiele telefoon weg te krijgen. Ze moeten ook leren om van dieren te houden en verantwoordelijkheid te dragen." De leerlingen moeten de kuikens 's morgens voor ze naar school gaan en 's avonds voeden. "Ze moeten discipline zien te krijgen", aldus de burgemeester.

In Indonesië brengen schoolkinderen volgens een recent gepubliceerde studie gemiddeld drie uur per dag door op internet. Tien procent zit zelfs tien uur per dag op internet. Bandung op het eiland Java telt ongeveer 2,5 miljoen inwoners.

Meer uit Buitenland

JD Vance naar Israël om te spreken over vervolg vredesplan

JERUZALEM (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance en speciaal gezant Steve Witkoff zijn maandag in Israël om daar het begin van de tweede fase van het twintigpuntenplan voor Gaza te bespreken. Dat melden Israëlische media.

2 uur geleden
Israël: laatste teruggegeven overleden gijzelaar is 75-jarige man

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël heeft het lichaam geïdentificeerd van de tot nu toe laatste gijzelaar die door de Palestijnse beweging Hamas is teruggegeven als onderdeel van een bestand. Het gaat om de 75-jarige Eliyahu Margalit. Zijn stoffelijk overschot was vrijdag door Hamas aan het Rode Kruis overhandigd.

2 uur geleden
Bestand rond kerncentrale Zaporizja, reparatie begonnen

KYIV (ANP) - De reparatie van elektriciteitsleidingen naar de door Rusland veroverde kerncentrale in het Oekraïense Zaporizja is begonnen. De stroom is daar al vier weken onderbroken. De werkzaamheden werden mogelijk na het instellen van wapenstilstandzones. Het herstel is cruciaal voor de nucleaire veiligheid, meldt de internationale atoomenergiewaakhond IAEA op X.

2 uur geleden
Zelensky geeft hoop op Amerikaanse Tomahawk-raketten niet op

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt nog steeds op Amerikaanse Tomahawk-langeafstandsraketten in de strijd tegen Rusland. "Het is goed dat president Trump geen nee heeft gezegd, maar voor vandaag ook geen ja", aldus Zelensky in een interview na zijn ontmoeting met Trump in het Witte Huis.

6 uur geleden
Politieagenten gewond bij protest tegen Trump in Colombia

BOGOTA (ANP/AFP) - Vier politieagenten in de Colombiaanse hoofdstad Bogota zijn gewond geraakt nadat demonstranten buiten de Amerikaanse ambassade pijlen en explosieven afvuurden tijdens een protest tegen het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump.

6 uur geleden
Trump stapt naar Hooggerechtshof om troepeninzet Chicago

WASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft het Hooggerechtshof vrijdag gevraagd uitspraken van lagere rechtbanken op te heffen die de inzet van de Nationale Garde in Chicago blokkeren.

6 uur geleden
Axios: Trump wees verzoek Zelensky om Tomahawk-raketten af

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft het verzoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky om Tomahawk-raketten te leveren afgewezen. Dat meldt Axios op basis van twee anonieme bronnen. Trump zou hebben gezegd dat hij "voorlopig niet van plan is" de langeafstandsraketten te leveren.

7 uur geleden