Kuijt al na één duel in play-offs gedegradeerd met Beerschot
KORTRIJK (ANP) - Trainer Dirk Kuijt is al na één wedstrijd in de Belgische play-offs gedegradeerd met Beerschot. Concurrent Cercle Brugge speelde met 2-2 gelijk bij Kortrijk en is daardoor niet meer te achterhalen door de ploeg van Kuijt.
De wedstrijd in Kortrijk begon nog goed voor Beerschot met de voorsprong voor de thuisploeg na een klein kwartier. In de 21e minuut leek Kortrijk op 2-0 te komen, maar na ingrijpen van de videoscheidsrechter ging de treffer niet door. Na ruim een half uur moest Kortrijk verder met een man minder, waarna Cercle Brugge twee keer scoorde. De gelijkmaker in blessuretijd maakte voor de handhavingskansen van Kuijt niets meer uit.
Beerschot was al met een grote achterstand aan de play-offcompetitie begonnen en verloor zaterdag het openingsduel van Sint-Truiden (0-1). Daardoor had Cercle Brugge aan 1 punt in de laatste zes duels genoeg om het lot van de ploeg van Kuijt te bezegelen.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft na vier duels voor het eerst een punt overgehouden aan een Europa League-wedstrijd. Tegen het FC Porto van trainer Francesco Farioli werd het in een uitverkochte Galgenwaard 1-1. Utrecht-keeper Vasilis Barkas moest in de 66e minuut na de gelijkmaker met een rode kaart het veld verlaten na een opstootje met doelpuntenmaker Borja Sainz.
21 minuten geledenSALZBURG (ANP) - Go Ahead Eagles heeft niet opnieuw gestunt in de Europa League. De laatste winnaar van de KNVB-beker verloor het uitduel met RB Salzburg (2-0) na een goede eerste helft en een minder optreden na rust .
22 minuten geledenSTUTTGART (ANP) - Gonçalo Borges begint om 21.00 uur met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen VfB Stuttgart in de Europa League. De linksbuiten vormt een voorhoede met Ayase Ueda en Anis Hadj Moussa.
43 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Alex Kroes vertrekt ook bij Ajax als de gewenste opvolger van de ontslagen John Heitinga alleen naar Amsterdam komt als de technisch directeur blijft. "Ik werd vanochtend met het gevoel wakker dat ik mijn functie ter beschikking moest stellen", vertelt hij in een gesprek met een aantal vaste volgers van de club uit de hoofdstad. "Ik voel me verantwoordelijk voor de staf en de spelers, maar doe alles met de mensen om me heen. Maar mijn gevoel is dat ik dit moest doen."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De supportersvereniging van Ajax betreurt het onmiddellijke vertrek van trainer John Heitinga. "We vinden het sneu voor hem, want we raken een echte clubman kwijt", zegt voorzitter Fabian Nagtzaam in reactie op het ontslag van de coach. "Het is ontzettend jammer dat hij als jongen met Ajax-DNA niet aan de hoge verwachtingen heeft kunnen voldoen."
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax moet na het vertrek van John Heitinga op zoek naar de achtste trainer in nog geen 3,5 jaar. Erik ten Hag nam in de zomer van 2022 afscheid met de landstitel en vertrok naar Manchester United. Vervolgens diende geen coach zijn contract meer uit bij de club uit Amsterdam.
4 uur geledenWOLFSBURG (ANP/DPA) - Paul Simonis blijft positief ondanks de toenemende druk op zijn positie als trainer van VfL Wolfsburg. De Bundesliga-club won na zijn komst van Go Ahead Eagles afgelopen zomer maar twee van de negen competitieduels en werd ook al uitgeschakeld in het bekertoernooi.
4 uur geleden