Kudus keert zondag waarschijnlijk terug in selectie van Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Mohammed Kudus keert zondag waarschijnlijk terug in de selectie van Ajax. Trainer Erik ten Hag heeft goede hoop dat hij over de Ghanees kan beschikken. "Hij traint de hele week al intensief mee", zei de coach. "Als hij geen terugslag krijgt, dan moet hij bij de selectie kunnen zitten."
Kudus, afgelopen zomer overgekomen van het Deense FC Nordsjælland, maakte in het begin van het seizoen een sterke indruk. Hij liep op 21 oktober tijdens een thuisduel met Liverpool een knieblessure op. Kudus moest zich laten opereren aan een meniscus en maakte begin dit jaar als invaller tegen PSV zijn rentree. Na die wedstrijd kreeg de aanvallende middenvelder weer last van zijn knie. Ajax was voorzichtig met hem en liet hem sindsdien buiten de selectie.
Ten Hag weet nog niet of hij tegen FC Utrecht over Nicolás Tagliafico en Noussair Mazraoui kan beschikken. Het geblesseerde duo ontbrak afgelopen zondag ook al tegen AZ. Koploper Ajax koestert sinds zondag een ruime voorsprong op PSV (7 punten), Vitesse (8 punten), Feyenoord (12 punten) en AZ (13 punten). Ten Hag wil echter van geen verslapping weten in de aanloop naar het duel met FC Utrecht. "Voor Utrecht zijn wij de grote rivaal. We zullen heel scherp moeten zijn om te winnen."
Ten Hag wilde niet zeggen of Quincy Promes zondag bij de selectie zit. De aanvaller leek op weg naar Spartak Moskou maar die club heeft nu aanvullende voorwaarden gesteld. Ajax heeft met Oussama Idrissi al een vervanger voor Promes aangetrokken. De buitenspeler wordt voor de rest van het seizoen gehuurd van Sevilla.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
19 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.
6 uur geledenMADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
19 uur geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
21 uur geleden