Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kudus keert zondag waarschijnlijk terug in selectie van Ajax

Kudus keert zondag waarschijnlijk terug in selectie van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Mohammed Kudus keert zondag waarschijnlijk terug in de selectie van Ajax. Trainer Erik ten Hag heeft goede hoop dat hij over de Ghanees kan beschikken. "Hij traint de hele week al intensief mee", zei de coach. "Als hij geen terugslag krijgt, dan moet hij bij de selectie kunnen zitten."

Kudus, afgelopen zomer overgekomen van het Deense FC Nordsjælland, maakte in het begin van het seizoen een sterke indruk. Hij liep op 21 oktober tijdens een thuisduel met Liverpool een knieblessure op. Kudus moest zich laten opereren aan een meniscus en maakte begin dit jaar als invaller tegen PSV zijn rentree. Na die wedstrijd kreeg de aanvallende middenvelder weer last van zijn knie. Ajax was voorzichtig met hem en liet hem sindsdien buiten de selectie.

Ten Hag weet nog niet of hij tegen FC Utrecht over Nicolás Tagliafico en Noussair Mazraoui kan beschikken. Het geblesseerde duo ontbrak afgelopen zondag ook al tegen AZ. Koploper Ajax koestert sinds zondag een ruime voorsprong op PSV (7 punten), Vitesse (8 punten), Feyenoord (12 punten) en AZ (13 punten). Ten Hag wil echter van geen verslapping weten in de aanloop naar het duel met FC Utrecht. "Voor Utrecht zijn wij de grote rivaal. We zullen heel scherp moeten zijn om te winnen."

Ten Hag wilde niet zeggen of Quincy Promes zondag bij de selectie zit. De aanvaller leek op weg naar Spartak Moskou maar die club heeft nu aanvullende voorwaarden gesteld. Ajax heeft met Oussama Idrissi al een vervanger voor Promes aangetrokken. De buitenspeler wordt voor de rest van het seizoen gehuurd van Sevilla.

Meer uit Voetbal

Liverpool overklast Newcastle United: 4-1

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft overtuigend gewonnen van Newcastle United in de Premier League. De ploeg van trainer Arne Slot won met 4-1 en behield de vijfde plaats. De Fransman Hugo Ekitike scoorde twee keer voor Liverpool, waar Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch en Cody Gakpo in de basis stonden. Sven Botman bleef op de bank bij Newcastle.

6 uur geleden
FC Barcelona steviger aan kop na zege op Elche

ELCHE (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Elche met 3-1 gewonnen en de koppositie in Spanje verstevigd. De ploeg van coach Hansi Flick kwam op 55 punten, 4 meer dan Real Madrid, dat zondag speelt tegen Rayo Vallecano.

7 uur geleden
Sparta wint na 53 jaar weer vijf keer op rij in Eredivisie

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zijn vijfde zege op rij geboekt in de Eredivisie. De ploeg van coach Maurice Steijn won op Het Kasteel met 2-0 van FC Groningen dankzij twee treffers van Shunsuke Mito. Het was voor Sparta 53 jaar geleden dat het vijf achtereenvolgende wedstrijden won. Dat was in het seizoen 1972/1973. FC Groningen zag in de wedstrijd twee keer een doelpunt afgekeurd worden.

7 uur geleden
Napoli-coach Conte klaagt: voetbal gaat kapot aan moordend schema

NAPELS (ANP) - Trainer Antonio Conte van Napoli geeft het drukke speelschema de schuld van de waslijst aan blessures in zijn ploeg. "Het slopende schema met al die wedstrijden maakt het voetbal kapot", zei hij na de benauwde zege van 2-1 op Fiorentina. Hij zag tot zijn grote frustratie aanvoerder Giovanni Di Lorenzo uitvallen met een op het oog zware knieblessure.

8 uur geleden
PEC Zwolle haalt uit tegen Telstar in 'jubileumwedstrijd'

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft thuis met 4-1 van Telstar gewonnen in de Eredivisie. De bezoekers bleven lang bij in de wedstrijd, maar PEC wist in het laatste halfuur uit te lopen. De Zwollenaren stijgen door de overwinning naar de negende plek op de ranglijst.

9 uur geleden
Koploper Bayern verspeelt ook punten tegen HSV in Bundesliga

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft opnieuw punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper speelde met 2-2 gelijk bij HSV in Hamburg. Bayern leed een week geleden tegen FC Augsburg zijn eerste nederlaag in de competitie. Doordeweeks won het wel met 2-1 van PSV in de Champions League.

9 uur geleden
Trainer Schreuder hoopt dat Sano voor NEC behouden blijft

ALKMAAR (ANP) - Dick Schreuder hoopt dat zijn Japanse sterspeler Kodai Sano (22) voor NEC behouden blijft. "Deze jongen kan zo goed voetballen. Daarom is het ook hectisch om hem heen", zei de coach van NEC bij ESPN over het spel van Sano na de 3-1-overwinning bij AZ. "We hopen dat hij blijft."

11 uur geleden