Kudus keert zondag waarschijnlijk terug in selectie van Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Mohammed Kudus keert zondag waarschijnlijk terug in de selectie van Ajax. Trainer Erik ten Hag heeft goede hoop dat hij over de Ghanees kan beschikken. "Hij traint de hele week al intensief mee", zei de coach. "Als hij geen terugslag krijgt, dan moet hij bij de selectie kunnen zitten."
Kudus, afgelopen zomer overgekomen van het Deense FC Nordsjælland, maakte in het begin van het seizoen een sterke indruk. Hij liep op 21 oktober tijdens een thuisduel met Liverpool een knieblessure op. Kudus moest zich laten opereren aan een meniscus en maakte begin dit jaar als invaller tegen PSV zijn rentree. Na die wedstrijd kreeg de aanvallende middenvelder weer last van zijn knie. Ajax was voorzichtig met hem en liet hem sindsdien buiten de selectie.
Ten Hag weet nog niet of hij tegen FC Utrecht over Nicolás Tagliafico en Noussair Mazraoui kan beschikken. Het geblesseerde duo ontbrak afgelopen zondag ook al tegen AZ. Koploper Ajax koestert sinds zondag een ruime voorsprong op PSV (7 punten), Vitesse (8 punten), Feyenoord (12 punten) en AZ (13 punten). Ten Hag wil echter van geen verslapping weten in de aanloop naar het duel met FC Utrecht. "Voor Utrecht zijn wij de grote rivaal. We zullen heel scherp moeten zijn om te winnen."
Ten Hag wilde niet zeggen of Quincy Promes zondag bij de selectie zit. De aanvaller leek op weg naar Spartak Moskou maar die club heeft nu aanvullende voorwaarden gesteld. Ajax heeft met Oussama Idrissi al een vervanger voor Promes aangetrokken. De buitenspeler wordt voor de rest van het seizoen gehuurd van Sevilla.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
28 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.
32 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
58 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen subtoppers FC Utrecht en FC Twente heeft in de Eredivisie geen winnaar opgeleverd. In de Galgenwaard speelden de nummers 7 en 8 van de ranglijst met 1-1 gelijk. Mats Rots maakte in de slotfase gelijk voor FC Twente, dat nog kansen kreeg op een winnende treffer.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.
9 uur geleden