Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kudus is na vier moeilijke maanden op de weg terug bij Ajax

Kudus is na vier moeilijke maanden op de weg terug bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Mohammed Kudus vierde zijn 4-0 voor Ajax tegen Sparta als een winnende treffer. Hij schreeuwde het even uit en sprong vervolgens in de armen van Dusan Tadic. "Het waren moeilijke maanden", zei de Ghanees even later na zijn eerste basisoptreden sinds 21 oktober vorig jaar. "Maar ik ben terug."

De 20-jarige spelmaker, afgelopen zomer overgekomen van het Deense FC Nordsjælland, beleefde een flitsende start bij Ajax. Kudus was hard op weg om uit te groeien tot een publiekslieveling totdat hij geblesseerd raakte. Zijn debuut in de Champions League duurde slechts negen minuten.

Wie herinnert zich niet de beelden van een broer van Kudus die samen met vrienden in een shirt van Ajax in Ghana vol verwachting voor een televisie zat. Hij hield het niet droog toen zijn getalenteerde broertje al in de openingsfase van het thuisduel met Liverpool van het veld strompelde. "Het was pas mijn eerste serieuze blessure", vertelde Kudus zondag na de uiteindelijke zege op Sparta (4-2). "Ik hoopte eerst nog dat het meeviel. Maar mijn meniscus was beschadigd, een operatie was nodig."

Moeilijke periode

Kudus kreeg tijdens zijn revalidatie veel berichten van zijn nieuwe supporters van Ajax. "Dat heeft me echt geholpen", weet hij. "Ik wil ze daar echt voor bedanken. Hopelijk mogen ze snel weer naar het stadion. Het was een moeilijke periode voor me. Ik moest naar de fysiotherapeut terwijl mijn ploeggenoten trainden en mooie duels speelden."

Zijn rentree als invaller direct na de winterstop tegen PSV was eigenlijk te vroeg. "Ik wilde te graag", verklaarde hij. "Maar het voelde niet goed. Het grote winstpunt van deze wedstrijd is dat ik me nu wel comfortabel voelde. Na een uur was het wel op, maar hier kan ik wel mee verder."

Concurrentie

De basisformatie van Ajax is de laatste maanden zonder Kudus aardig in elkaar gevallen. Davy Klaassen speelt inmiddels op de favoriete positie van de Ghanees, vlak achter spits Sébastien Haller. Kudus kan ook op andere aanvallende posities uit de voeten, maar ook daar is de concurrentie groot.

Kudus maakt zich geen zorgen over zijn positie bij Ajax. "Iedereen wil op de training laten zien dat hij een basisspeler is", zei hij. "Op die manier maken we elkaar alleen maar sterker en Ajax profiteert daar uiteindelijk van. Zo hoort het ook. Ik moet gewoon zorgen dat ik weer in topconditie kom en wedstrijdritme krijg. En dan zien we wel hoe het loopt. Deze wedstrijd voelde als een overwinning voor me. Ik moet het nu verder opbouwen."

Meer uit Voetbal

Manchester United met tien man onderuit tegen Leeds

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.

1 uur geleden
Liverpool-trainer Slot geeft hoop op vervolg in CL niet op

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.

5 uur geleden
Egurrola kijkt met Oranje uit naar duel met Franse teamgenoten

ZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.

6 uur geleden
FC Utrecht legt Telstar-trainer Correia vast

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.

6 uur geleden
Ajax accepteert schorsing van een duel voor Tomiyasu

AMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.

7 uur geleden
Scheidsrechter Makkelie leidt bekerfinale tussen AZ en NEC

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).

7 uur geleden
Manchester City blijft in de race om Engelse landstitel

LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.

1 dag geleden