Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kudus is na vier moeilijke maanden op de weg terug bij Ajax

Kudus is na vier moeilijke maanden op de weg terug bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Mohammed Kudus vierde zijn 4-0 voor Ajax tegen Sparta als een winnende treffer. Hij schreeuwde het even uit en sprong vervolgens in de armen van Dusan Tadic. "Het waren moeilijke maanden", zei de Ghanees even later na zijn eerste basisoptreden sinds 21 oktober vorig jaar. "Maar ik ben terug."

De 20-jarige spelmaker, afgelopen zomer overgekomen van het Deense FC Nordsjælland, beleefde een flitsende start bij Ajax. Kudus was hard op weg om uit te groeien tot een publiekslieveling totdat hij geblesseerd raakte. Zijn debuut in de Champions League duurde slechts negen minuten.

Wie herinnert zich niet de beelden van een broer van Kudus die samen met vrienden in een shirt van Ajax in Ghana vol verwachting voor een televisie zat. Hij hield het niet droog toen zijn getalenteerde broertje al in de openingsfase van het thuisduel met Liverpool van het veld strompelde. "Het was pas mijn eerste serieuze blessure", vertelde Kudus zondag na de uiteindelijke zege op Sparta (4-2). "Ik hoopte eerst nog dat het meeviel. Maar mijn meniscus was beschadigd, een operatie was nodig."

Moeilijke periode

Kudus kreeg tijdens zijn revalidatie veel berichten van zijn nieuwe supporters van Ajax. "Dat heeft me echt geholpen", weet hij. "Ik wil ze daar echt voor bedanken. Hopelijk mogen ze snel weer naar het stadion. Het was een moeilijke periode voor me. Ik moest naar de fysiotherapeut terwijl mijn ploeggenoten trainden en mooie duels speelden."

Zijn rentree als invaller direct na de winterstop tegen PSV was eigenlijk te vroeg. "Ik wilde te graag", verklaarde hij. "Maar het voelde niet goed. Het grote winstpunt van deze wedstrijd is dat ik me nu wel comfortabel voelde. Na een uur was het wel op, maar hier kan ik wel mee verder."

Concurrentie

De basisformatie van Ajax is de laatste maanden zonder Kudus aardig in elkaar gevallen. Davy Klaassen speelt inmiddels op de favoriete positie van de Ghanees, vlak achter spits Sébastien Haller. Kudus kan ook op andere aanvallende posities uit de voeten, maar ook daar is de concurrentie groot.

Kudus maakt zich geen zorgen over zijn positie bij Ajax. "Iedereen wil op de training laten zien dat hij een basisspeler is", zei hij. "Op die manier maken we elkaar alleen maar sterker en Ajax profiteert daar uiteindelijk van. Zo hoort het ook. Ik moet gewoon zorgen dat ik weer in topconditie kom en wedstrijdritme krijg. En dan zien we wel hoe het loopt. Deze wedstrijd voelde als een overwinning voor me. Ik moet het nu verder opbouwen."

Meer uit Voetbal

Real Madrid blijft thuis steken op gelijkspel tegen Girona

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.

11 uur geleden
Malen leidt AS Roma met drie treffers naar zege op Pisa

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.

11 uur geleden
Mexico: FIFA wijst verzoek Iran tot verplaatsing WK-duels af

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.

12 uur geleden
FC Twente nadert Feyenoord en NEC door zege op FC Volendam

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.

12 uur geleden
ADO Den Haag kampioen in eerste divisie na puntenverlies Cambuur

DEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.

12 uur geleden
PEC verwacht snel eerste misdragende fans te kunnen identificeren

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.

16 uur geleden
Bayern München komende weken zonder talent Karl

MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.

20 uur geleden