Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kudus is na vier moeilijke maanden op de weg terug bij Ajax

Kudus is na vier moeilijke maanden op de weg terug bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Mohammed Kudus vierde zijn 4-0 voor Ajax tegen Sparta als een winnende treffer. Hij schreeuwde het even uit en sprong vervolgens in de armen van Dusan Tadic. "Het waren moeilijke maanden", zei de Ghanees even later na zijn eerste basisoptreden sinds 21 oktober vorig jaar. "Maar ik ben terug."

De 20-jarige spelmaker, afgelopen zomer overgekomen van het Deense FC Nordsjælland, beleefde een flitsende start bij Ajax. Kudus was hard op weg om uit te groeien tot een publiekslieveling totdat hij geblesseerd raakte. Zijn debuut in de Champions League duurde slechts negen minuten.

Wie herinnert zich niet de beelden van een broer van Kudus die samen met vrienden in een shirt van Ajax in Ghana vol verwachting voor een televisie zat. Hij hield het niet droog toen zijn getalenteerde broertje al in de openingsfase van het thuisduel met Liverpool van het veld strompelde. "Het was pas mijn eerste serieuze blessure", vertelde Kudus zondag na de uiteindelijke zege op Sparta (4-2). "Ik hoopte eerst nog dat het meeviel. Maar mijn meniscus was beschadigd, een operatie was nodig."

Moeilijke periode

Kudus kreeg tijdens zijn revalidatie veel berichten van zijn nieuwe supporters van Ajax. "Dat heeft me echt geholpen", weet hij. "Ik wil ze daar echt voor bedanken. Hopelijk mogen ze snel weer naar het stadion. Het was een moeilijke periode voor me. Ik moest naar de fysiotherapeut terwijl mijn ploeggenoten trainden en mooie duels speelden."

Zijn rentree als invaller direct na de winterstop tegen PSV was eigenlijk te vroeg. "Ik wilde te graag", verklaarde hij. "Maar het voelde niet goed. Het grote winstpunt van deze wedstrijd is dat ik me nu wel comfortabel voelde. Na een uur was het wel op, maar hier kan ik wel mee verder."

Concurrentie

De basisformatie van Ajax is de laatste maanden zonder Kudus aardig in elkaar gevallen. Davy Klaassen speelt inmiddels op de favoriete positie van de Ghanees, vlak achter spits Sébastien Haller. Kudus kan ook op andere aanvallende posities uit de voeten, maar ook daar is de concurrentie groot.

Kudus maakt zich geen zorgen over zijn positie bij Ajax. "Iedereen wil op de training laten zien dat hij een basisspeler is", zei hij. "Op die manier maken we elkaar alleen maar sterker en Ajax profiteert daar uiteindelijk van. Zo hoort het ook. Ik moet gewoon zorgen dat ik weer in topconditie kom en wedstrijdritme krijg. En dan zien we wel hoe het loopt. Deze wedstrijd voelde als een overwinning voor me. Ik moet het nu verder opbouwen."

Meer uit Voetbal

Chery kan nauwelijks geloven dat NEC ruim van AZ heeft verloren

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.

15 uur geleden
AZ overklast NEC en wint KNVB-beker voor vijfde keer

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.

15 uur geleden
AZ is veel te sterk voor NEC en wint KNVB-beker

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).

16 uur geleden
Bayern München voor 35e keer kampioen van Duitsland

MÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.

16 uur geleden
Bekerfinale paar minuten later begonnen door vuurwerk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.

17 uur geleden
Van Dijk kopt Liverpool naar zege in Merseyside-derby

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.

18 uur geleden
Messi trefzeker voor Inter Miami bij succesvol debuut Hoyos

DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.

1 dag geleden