Kudus is na vier moeilijke maanden op de weg terug bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Mohammed Kudus vierde zijn 4-0 voor Ajax tegen Sparta als een winnende treffer. Hij schreeuwde het even uit en sprong vervolgens in de armen van Dusan Tadic. "Het waren moeilijke maanden", zei de Ghanees even later na zijn eerste basisoptreden sinds 21 oktober vorig jaar. "Maar ik ben terug."
De 20-jarige spelmaker, afgelopen zomer overgekomen van het Deense FC Nordsjælland, beleefde een flitsende start bij Ajax. Kudus was hard op weg om uit te groeien tot een publiekslieveling totdat hij geblesseerd raakte. Zijn debuut in de Champions League duurde slechts negen minuten.
Wie herinnert zich niet de beelden van een broer van Kudus die samen met vrienden in een shirt van Ajax in Ghana vol verwachting voor een televisie zat. Hij hield het niet droog toen zijn getalenteerde broertje al in de openingsfase van het thuisduel met Liverpool van het veld strompelde. "Het was pas mijn eerste serieuze blessure", vertelde Kudus zondag na de uiteindelijke zege op Sparta (4-2). "Ik hoopte eerst nog dat het meeviel. Maar mijn meniscus was beschadigd, een operatie was nodig."
Moeilijke periode
Kudus kreeg tijdens zijn revalidatie veel berichten van zijn nieuwe supporters van Ajax. "Dat heeft me echt geholpen", weet hij. "Ik wil ze daar echt voor bedanken. Hopelijk mogen ze snel weer naar het stadion. Het was een moeilijke periode voor me. Ik moest naar de fysiotherapeut terwijl mijn ploeggenoten trainden en mooie duels speelden."
Zijn rentree als invaller direct na de winterstop tegen PSV was eigenlijk te vroeg. "Ik wilde te graag", verklaarde hij. "Maar het voelde niet goed. Het grote winstpunt van deze wedstrijd is dat ik me nu wel comfortabel voelde. Na een uur was het wel op, maar hier kan ik wel mee verder."
Concurrentie
De basisformatie van Ajax is de laatste maanden zonder Kudus aardig in elkaar gevallen. Davy Klaassen speelt inmiddels op de favoriete positie van de Ghanees, vlak achter spits Sébastien Haller. Kudus kan ook op andere aanvallende posities uit de voeten, maar ook daar is de concurrentie groot.
Kudus maakt zich geen zorgen over zijn positie bij Ajax. "Iedereen wil op de training laten zien dat hij een basisspeler is", zei hij. "Op die manier maken we elkaar alleen maar sterker en Ajax profiteert daar uiteindelijk van. Zo hoort het ook. Ik moet gewoon zorgen dat ik weer in topconditie kom en wedstrijdritme krijg. En dan zien we wel hoe het loopt. Deze wedstrijd voelde als een overwinning voor me. Ik moet het nu verder opbouwen."
Meer uit Voetbal
GUADALUPE (ANP) - Ronald Koeman heeft er alle vertrouwen in dat het Nederlands elftal tegen Marokko minder kansen weggeeft dan in de groepsfase. "We hebben in onze eerste drie duels veel dingen goed gedaan", zei hij op zijn laatste persconferentie voor de zestiende finales in het Monterrey Stadium. "Maar we moeten soms sneller teruglopen en na balverlies compacter staan. We hebben daar weer uitgebreid op getraind. Ik verwacht dat we dat beter doen."
1 uur geledenGUADALUPE (ANP) - Virgil van Dijk gaat ervan uit dat ook in Mexico het stadion donderdag grotendeels is gevuld met supporters van het Nederlands elftal, aangevuld met lokale bevolking die het elftal van bondscoach Ronald Koeman steunt en oranje kleding aandoet. De aanvoerder zei op een persconferentie in het Monterrey Stadium in Guadalupe, waar Marokko in de nacht van maandag op dinsdag de tegenstander is in de zestiende finales van het WK, ervan uit te gaan dat de strafschop die Oranje op het WK van 2014 tegen Mexico kreeg geen rol meer speelt.
3 uur geledenGUADALUPE (ANP) - Cody Gakpo is klaar om met het Nederlands elftal tegen Marokko te spelen. "Ik heb niet het idee dat het verdrietige nieuws dat hij heeft ontvangen dusdanig mee gaat wegen in zijn prestaties", zei bondscoach Ronald Koeman op zijn laatste persconferentie voor de zestiende finales op het WK in het Monterrey Stadium.
3 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie heeft op het wereldkampioenschap voetbal de leiding bij de wedstrijd tussen Frankrijk en Zweden in de eerste knock-outronde. Dat heeft de FIFA bekendgemaakt.
3 uur geledenTIJUANA (ANP) - De voetballers van Iran keren maandag terug naar hun geboorteland na de uitschakeling op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Ze stappen aan het einde van de middag (plaatselijke tijd) volgens de Iraanse voetbalbond op het vliegtuig in het Mexicaanse Tijuana.
4 uur geledenGUADALUPE (ANP) - Het Marokkaanse voetbalelftal is in de zestiende finales van het wereldkampioenschap tegen Nederland beducht voor Brian Brobbey, die tot dusverre drie keer scoorde. "Ik ken hem nog van de Future Cup. Hij was toen ook al goed, had een groot lichaam en was sterk. We hebben een plan, maar dat is niet alleen op hem gericht", zei bondscoach Mohamed Ouahbi op een persconferentie in het Monterrey Stadium in Guadalupe.
5 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - Canada heeft zich als eerste land geplaatst voor de achtste finales van het WK voetbal. Het medegastland won met 1-0 van Zuid-Afrika. Canada treft in de volgende ronde de winnaar van het duel tussen Nederland en Marokko.
6 uur geleden