Kudus is na vier moeilijke maanden op de weg terug bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Mohammed Kudus vierde zijn 4-0 voor Ajax tegen Sparta als een winnende treffer. Hij schreeuwde het even uit en sprong vervolgens in de armen van Dusan Tadic. "Het waren moeilijke maanden", zei de Ghanees even later na zijn eerste basisoptreden sinds 21 oktober vorig jaar. "Maar ik ben terug."
De 20-jarige spelmaker, afgelopen zomer overgekomen van het Deense FC Nordsjælland, beleefde een flitsende start bij Ajax. Kudus was hard op weg om uit te groeien tot een publiekslieveling totdat hij geblesseerd raakte. Zijn debuut in de Champions League duurde slechts negen minuten.
Wie herinnert zich niet de beelden van een broer van Kudus die samen met vrienden in een shirt van Ajax in Ghana vol verwachting voor een televisie zat. Hij hield het niet droog toen zijn getalenteerde broertje al in de openingsfase van het thuisduel met Liverpool van het veld strompelde. "Het was pas mijn eerste serieuze blessure", vertelde Kudus zondag na de uiteindelijke zege op Sparta (4-2). "Ik hoopte eerst nog dat het meeviel. Maar mijn meniscus was beschadigd, een operatie was nodig."
Moeilijke periode
Kudus kreeg tijdens zijn revalidatie veel berichten van zijn nieuwe supporters van Ajax. "Dat heeft me echt geholpen", weet hij. "Ik wil ze daar echt voor bedanken. Hopelijk mogen ze snel weer naar het stadion. Het was een moeilijke periode voor me. Ik moest naar de fysiotherapeut terwijl mijn ploeggenoten trainden en mooie duels speelden."
Zijn rentree als invaller direct na de winterstop tegen PSV was eigenlijk te vroeg. "Ik wilde te graag", verklaarde hij. "Maar het voelde niet goed. Het grote winstpunt van deze wedstrijd is dat ik me nu wel comfortabel voelde. Na een uur was het wel op, maar hier kan ik wel mee verder."
Concurrentie
De basisformatie van Ajax is de laatste maanden zonder Kudus aardig in elkaar gevallen. Davy Klaassen speelt inmiddels op de favoriete positie van de Ghanees, vlak achter spits Sébastien Haller. Kudus kan ook op andere aanvallende posities uit de voeten, maar ook daar is de concurrentie groot.
Kudus maakt zich geen zorgen over zijn positie bij Ajax. "Iedereen wil op de training laten zien dat hij een basisspeler is", zei hij. "Op die manier maken we elkaar alleen maar sterker en Ajax profiteert daar uiteindelijk van. Zo hoort het ook. Ik moet gewoon zorgen dat ik weer in topconditie kom en wedstrijdritme krijg. En dan zien we wel hoe het loopt. Deze wedstrijd voelde als een overwinning voor me. Ik moet het nu verder opbouwen."
Meer uit Voetbal
VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
18 uur geleden