Kubilius: lidstaten moeten proactiever zijn bij detectie drones
NICOSIA (ANP) - EU-lidstaten moeten proactiever zijn bij de detectie van drones, vindt Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie). De Europese Commissie is bereid lidstaten te helpen bij het effectiever maken van dronedetectie, maar de lidstaten moeten zelf meer doen, zei Kubilius voor de bijeenkomst van EU-defensieministers in Cyprus.
Lidstaten moeten regionale projecten opzetten voor dronedetectie, "want het is erg belangrijk dat die verdedigingscapaciteiten met elkaar kunnen samenwerken", zei de Eurocommissaris.
Als er eenmaal goede detectiemogelijkheden zijn, moet volgens Kubilius worden gewerkt aan een kosteneffectieve manier om de drones te vernietigen.
Roemenië
Dat moet in samenwerking met Oekraïne, vindt Kubilius. "Oekraïne heeft unieke ervaring en die ervaring zou ons zeer van pas komen. Oekraïne kan deelnemen aan de ontwikkeling van die verschillende Europese strijdkrachten van gemeenschappelijk belang."
Recent werd Roemenië meerdere keren getroffen door drones.
Regelmatig drones luchtruim
Ook in andere EU-lidstaten, waaronder Finland, Litouwen, Letland en Polen, zijn regelmatig drones het luchtruim binnengedrongen. Een aantal keer zijn gevechtsvliegtuigen ingezet om deze te volgen of te onderscheppen. Dat is duur. Oekraïne heeft goedkopere manieren om drones te onderscheppen en uit te schakelen, zei Kubilius.
Het beëindigen van de Russische oorlog tegen Oekraïne is volgens de Eurocommissaris de beste manier om problemen met drones te voorkomen die "onze landen invliegen. Daarvoor moeten we Oekraïne blijven steunen om de overhand te krijgen aan het front."
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Rusland meldt dat het in Oekraïne een aanval heeft uitgevoerd op een dronedemonstratie. Het Russische ministerie van Defensie stelt dat bij de Oekraïense hoofdstad Kyiv zowel Oekraïense als buitenlandse modellen werden getoond.
54 minuten geledenBORDEAUX (ANP) - Bij grote bosbranden ten westen en zuidwesten van Bordeaux zijn al 67.000 mensen geëvacueerd of hebben de opdracht gekregen te vertrekken. Het gaat om bewoners en toeristen. De grootste brand is in het departement Gironde waar Bordeaux de hoofdstad van is. Daar is al 12.500 hectare bos verbrand in de omgeving van Lège-Cap-Ferret, niet ver van de kust.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De dood van de 69-jarige modellenscout en mode-ondernemer Daniel Siad in zijn woning aan de noordwestrand van Parijs is volgens justitie niet door geweld veroorzaakt. Er wordt nog gekeken naar de precieze doodsoorzaak. Eerder zei de advocaat van de Frans-Zweedse Siad dat hij 20 juli aan een hartaanval overleed.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump treft komende week naar verwachting de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en het Oekraïense staatshoofd Volodymyr Zelensky. Zij worden verwacht in hoofdstad Washington, waar afscheid wordt genomen van een overleden senator.
1 uur geledenDERA ISMAIL KHAN (ANP/AFP/RTR) - Bij een zelfmoordaanslag in het noordwesten van Pakistan zijn zeker vijftien mensen omgekomen. Dat meldt de Pakistaanse strijdmacht. Onder de doden zijn twaalf militairen. De aanval zou direct zijn vergolden door twaalf rebellen te doden.
2 uur geledenAMMAN (ANP/AFP) - Jordanië bevestigt dat het opnieuw te maken heeft gekregen met een grote aanval uit Iran. De Jordaanse krijgsmacht meldt dat het zeven raketten en zes drones heeft onderschept.
2 uur geledenJERUZALEM/NABLUS (ANP/AFP) - Israël gaat nieuwe nederzettingen van Joodse kolonisten op de bezette Westelijke Jordaanoever vestigen. Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na nieuwe gewelddadigheden.
2 uur geleden