Kubica ook in eerste vrije training op Silverstone bij Alfa Romeo
HINWIL (ANP) - Robert Kubica maakt vrijdag op Silverstone als reservecoureur van Alfa Romeo Racing weer zijn opwachting tijdens de eerste vrije training. De 35-jarige Pool neemt het in de voorbereiding op '70th Anniversary GP' over van de Italiaan Antonio Giovinazzi.
Voor Kubica wordt het al zijn derde optreden in een trainingssessie van dit seizoen. Tijdens de Grote Prijs van Stiermarken verving hij ook Giovinazzi en bij de Grote Prijs van Hongarije nam hij het stuur over van Kimi Räikkönen.
"Ik ben blij om zo vaak achter het stuur te kruipen zo vroeg in het seizoen. Het besturen van een F1-auto is altijd bijzonder, maar vooral op een plek als Silverstone", aldus Kubica. "De baan heeft zoveel geschiedenis. Het is een van de mooiste locaties van de autosport en hier rondrijden, zelfs zonder de fans, geeft je zo'n fijn gevoel. Mijn belangrijkste doel blijft echter het team helpen de auto te ontwikkelen."
De eerste vrije training is vrijdag om 12.00 uur. De race begint zondag om 15.10 uur.
Meer uit Sport
BRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka is hard op weg haar titel in het WTA-toernooi van Brisbane te prolongeren. De nummer 1 van de wereld bereikte de finale van het Australische toernooi na een zege in twee sets op de Tsjechische Karolina Muchova: 6-3 6-4.
32 minuten geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Bondscoach Rintje Ritsma wilde het team voor de ploegenachtervolging dat straks op de Olympische Spelen in Milaan in actie komt, niet laten rijden op de EK afstanden. Het trio Chris Huizinga, Stijn van de Bunt en Marcel Bosker trainde deze week voor het eerst samen en de drie schaatsers doen mede door hun individuele routes niet mee aan de EK. De bondscoach wilde ze daarnaast ook in bescherming nemen.
11 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Tim Prins heeft op de EK afstanden in Polen zilver veroverd op de 1000 meter. De 22-jarige Fries moest met 1.09,35 de titel laten aan de Pool Damian Zurek. Die won in 1.08,55. Het brons ging naar Marten Liiv uit Estland in 1.09,61.
12 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Sanne in 't Hof heeft op de EK afstanden brons veroverd op de 3000 meter. De 27-jarige schaatsster was met een tijd van 4.05,91 ruim langzamer dan Ragne Wiklund. De Noorse dook met 4.00,54 onder haar eigen baanrecord. Het zilver ging naar Sandrine Tas uit België met 4.05,26.
12 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - Een kleine maand voor het begin van de Olympische Spelen in Milaan is het grootste ijshockeystadion eindelijk geopend. Vrijdag deden meerdere Italiaanse teams in de Santagiulia-ijshockeyhal mee aan een testevenement. De trage voortgang van de bouw van de hal groeide uit tot het grootste probleem in de aanloop naar de Spelen.
13 uur geledenTILBURG (ANP) - De Marathon Cup in Tilburg gaat zaterdag vanwege de winterse weersomstandigheden niet door. Dat meldt schaatsbond KNSB.
15 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Luke Littler heeft na zijn nieuwe wereldtitel darten "de grootste sponsorovereenkomst ooit" in die sport gesloten. Target Darts, waar de 18-jarige Littler onder contract staat, wilde de bedragen van de nieuwe, langjarige overeenkomst niet bevestigen, maar de Britse persorganisatie Press Association meldt dat met de deal een bedrag van zo'n 20 miljoen pond (23 miljoen euro) over een periode van tien jaar gemoeid is.
17 uur geleden