Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kubica dankzij sponsor reservecoureur Alfa Romeo

Kubica dankzij sponsor reservecoureur Alfa Romeo

HINWIL (ANP) - Autocoureur Robert Kubica blijft ook in 2020 betrokken bij de Formule 1. De 35-jarige Pool fungeert komend jaar als reserverijder van Alfa Romeo. Dat is te danken aan zijn persoonlijke sponsor PKN Orlen. Die Poolse oliemaatschappij stapt als financiële partner in bij Alfa Romeo.

Kubica maakte vorig jaar een opmerkelijke rentree in de Formule 1 als wedstrijdcoureur bij het Britse raceteam Williams. In 2011 overleefde hij een ernstig ongeval tijdens een rally en leek zijn racecarrière voorbij. Hij wist echter na een lange revalidatie en mét een fysieke beperking aan zijn rechterarm en - hand terug te keren in de koningsklasse van de autosport.

De Pool reed vorig jaar in de auto van Williams voortdurend in de achterhoede en zijn contract werd niet verlengd. Bij zijn nieuwe team Alfa Romeo zijn de Fin Kimi Räikkönen en de Italiaan Antonio Giovinazzi de wedstrijdrijders.

Nieuw hoofdstuk

Voor Kubica is het ook een weerzien met het team waar hij in 2006 zijn debuut maakte in de Formule 1, toen onder de naam BMW Sauber. De Pool onderscheidde zich als groot talent en won in 2008 de Grote Prijs van Canada. Een transfer naar Ferrari was in de maak, maar het rally-ongeluk verstoorde ruw zijn carrière.

"Ik begin aan een nieuw hoofdstuk. Dit team heeft een speciale plek in mijn hart. Ik ken nog genoeg mensen uit mijn eerste periode bij Sauber", verklaarde Kubica.

Meer uit Sport

Verstappen rijdt achtste tijd in vrije training GP China

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft in de enige vrije training van de Grote Prijs van China de achtste tijd gereden. De Nederlandse viervoudig wereldkampioen van Red Bull kwam op het Shanghai International Circuit tot 1:34,541. Daarmee was hij 1,8 seconde langzamer dan George Russell, die met 1:32,741 het snelste was.

1 uur geleden
Nederlandse darters opnieuw vroeg uitgeschakeld in Premier League

NOTTINGHAM (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in de Premier League Darts. In Nottingham kwamen de Nederlanders, net als vorige week in Cardiff, niet verder dan de kwartfinales.

9 uur geleden
Polsstokhoogspringer Duplantis zet 15e wereldrecord neer op 6,31

UPPSALA (ANP) - De Zweedse polsstokhoogspringer Armand Duplantis heeft voor de vijftiende keer het wereldrecord verbroken. Dit keer deed hij dat op de 'Mondo Classic', een wedstrijd die naar hem vernoemd is in zijn thuisbasis Uppsala.

9 uur geleden
Volleybalster Grothues stopt na lange carrière met 392 interlands

UTRECHT (ANP) - Volleybalster Maret Grothues heeft haar carrière na 22 jaar beëindigd. Dat meldt de 37-jarige voormalige international op Instagram. In totaal speelde Grothues 392 duels in Oranje. Ook was ze jarenlang aanvoerder van Nederland.

9 uur geleden
Iraanse sporters roepen IOC op olympisch comité Iran te royeren

LAUSANNE (ANP) - Een groep van ruim tweehonderd Iraanse sporters heeft Kirsty Coventry, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), opgeroepen het lidmaatschap van het olympisch comité van Iran in te trekken. Dat is te lezen in een open brief van de sporters aan Coventry, die belangenorganisatie Global Athlete op X heeft gedeeld.

11 uur geleden
Schilder dankzij wereldtitel vrij van twijfels: goud gaat lukken

ARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.

13 uur geleden
Wielrenner Vingegaard boekt tweede ritzege in Parijs-Nice

COLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.

14 uur geleden