Kubica dankzij sponsor reservecoureur Alfa Romeo
HINWIL (ANP) - Autocoureur Robert Kubica blijft ook in 2020 betrokken bij de Formule 1. De 35-jarige Pool fungeert komend jaar als reserverijder van Alfa Romeo. Dat is te danken aan zijn persoonlijke sponsor PKN Orlen. Die Poolse oliemaatschappij stapt als financiële partner in bij Alfa Romeo.
Kubica maakte vorig jaar een opmerkelijke rentree in de Formule 1 als wedstrijdcoureur bij het Britse raceteam Williams. In 2011 overleefde hij een ernstig ongeval tijdens een rally en leek zijn racecarrière voorbij. Hij wist echter na een lange revalidatie en mét een fysieke beperking aan zijn rechterarm en - hand terug te keren in de koningsklasse van de autosport.
De Pool reed vorig jaar in de auto van Williams voortdurend in de achterhoede en zijn contract werd niet verlengd. Bij zijn nieuwe team Alfa Romeo zijn de Fin Kimi Räikkönen en de Italiaan Antonio Giovinazzi de wedstrijdrijders.
Nieuw hoofdstuk
Voor Kubica is het ook een weerzien met het team waar hij in 2006 zijn debuut maakte in de Formule 1, toen onder de naam BMW Sauber. De Pool onderscheidde zich als groot talent en won in 2008 de Grote Prijs van Canada. Een transfer naar Ferrari was in de maak, maar het rally-ongeluk verstoorde ruw zijn carrière.
"Ik begin aan een nieuw hoofdstuk. Dit team heeft een speciale plek in mijn hart. Ik ken nog genoeg mensen uit mijn eerste periode bij Sauber", verklaarde Kubica.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.
9 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.
10 uur geledenNAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.
11 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
1 dag geleden