Krumins houdt finale 10 kilometer halverwege voor gezien
TOKIO (ANP) - Susan Krumins is in de olympische finale van de 10 kilometer in Tokio halverwege uitgestapt. Na elf ronden hield de 35-jarige Krumins, die in laatste positie liep, het voor gezien.
De 35-jarige Nijmeegse atlete deed mee aan haar tweede Spelen, maar kende vanwege blessures een moeizame voorbereiding. De olympische finale was haar eerste wedstrijd van dit jaar.
"Het is mijn achillespees. Het is een hele strijd geweest om ervan af te komen en ik ben er nog steeds niet van af", gaf ze na haar uitvallen aan. "Ik heb de laatste weken best goed kunnen trainen en ben redelijk goed in vorm, maar de achillespees bepaalt hoe ver en hoe hard ik kan."
Geen risico
Krumins heeft een goede staat van dienst. Ze liep al veel finales op 5000 en 10.000 op WK's en EK's en eindigde steevast in de top 10. Op de EK van 2018 behaalde ze zelfs zilver op de 10.000 meter en op de Spelen van Rio eindigde ze als achtste in de finale van de 5000 meter.
"Dat niveau heb ik nu nog niet, maar ik had wel de wedstrijd willen afmaken. Maar toen het op een gegeven moment echt in mijn pees schoot, kon ik niet meer goed afzetten met mijn linkervoet. Toen ben ik gestopt; ik ben al van zover gekomen en kan niet riskeren dat ik er nog een jaar uit lig."
Meer uit Sport
BORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.
2 uur geledenFERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.
2 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.
3 uur geledenMONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.
3 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.
5 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Jessica Schilder heeft het Nederlands record kogelstoten fors verbeterd. De wereldkampioen haalde een sensationele afstand van 21,09 meter. Het oude nationale record van 20,69 stond ook op haar naam.
6 uur geledenROME (ANP) - De halve finale tussen tennissers Jannik Sinner en Daniil Medvedev bij het masterstoernooi van Rome is vrijdag stilgelegd en wordt zaterdag afgemaakt. Bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner begon het te regenen. Omdat het slechte weer aanhield, besloot de scheidsrechter rond 23.00 uur om het restant te verplaatsen naar de volgende dag.
20 uur geleden