Krumins houdt finale 10 kilometer halverwege voor gezien
TOKIO (ANP) - Susan Krumins is in de olympische finale van de 10 kilometer in Tokio halverwege uitgestapt. Na elf ronden hield de 35-jarige Krumins, die in laatste positie liep, het voor gezien.
De 35-jarige Nijmeegse atlete deed mee aan haar tweede Spelen, maar kende vanwege blessures een moeizame voorbereiding. De olympische finale was haar eerste wedstrijd van dit jaar.
"Het is mijn achillespees. Het is een hele strijd geweest om ervan af te komen en ik ben er nog steeds niet van af", gaf ze na haar uitvallen aan. "Ik heb de laatste weken best goed kunnen trainen en ben redelijk goed in vorm, maar de achillespees bepaalt hoe ver en hoe hard ik kan."
Geen risico
Krumins heeft een goede staat van dienst. Ze liep al veel finales op 5000 en 10.000 op WK's en EK's en eindigde steevast in de top 10. Op de EK van 2018 behaalde ze zelfs zilver op de 10.000 meter en op de Spelen van Rio eindigde ze als achtste in de finale van de 5000 meter.
"Dat niveau heb ik nu nog niet, maar ik had wel de wedstrijd willen afmaken. Maar toen het op een gegeven moment echt in mijn pees schoot, kon ik niet meer goed afzetten met mijn linkervoet. Toen ben ik gestopt; ik ben al van zover gekomen en kan niet riskeren dat ik er nog een jaar uit lig."
Meer uit Sport
KYIV (ANP) - De Oekraïense delegatie zal niet deelnemen aan de openingsceremonie van de Paralympische Winterspelen in Milaan. Ook eist het Oekraïense nationale paralympisch comité dat de Oekraïense vlag niet wordt gebruikt tijdens die ceremonie. Woensdag liet de Oekraïense overheid al weten geen regeringsfunctionarissen af te laten reizen naar Milaan voor de Paralympische Spelen.
2 uur geledenLIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.
12 uur geledenGLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.
14 uur geledenLIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.
15 uur geleden