
Kruijswijk: in de Tour niet te snel alles op één kaart zetten
TIGNES (ANP) - Wielrenner Steven Kruijswijk verwacht niet dat de lastige start van de Ronde van Frankrijk dit jaar meteen grote gevolgen voor het klassement gaat hebben. "De Tour is meestal beslist in de derde week. We moeten zorgen dat we er dan nog alle drie goed voor staan", zegt de kopman van Jumbo-Visma over zichzelf en zijn medekopmannen Primoz Roglic en Tom Dumoulin.
De Nederlandse WorldTour-formatie strijdt in de komende Tour met de drie kopmannen om het geel, maar het is volgens Kruijswijk zaak niet te snel alles op één kaart te zetten. "Daarom hebben we ook een ploeg mee die volledig op het klassement is gericht, zodat wij dat werk waarvoor zij mee zijn niet hoeven te doen en ons lang kunnen sparen voor de finale."
De Ronde van Frankrijk start op 29 augustus met lastige ritten in en rondom Nice, maar die zullen volgens de ronderenner nog niet beslissend zijn voor het klassement. "De belangrijke mannen gaan overblijven, maar het gaat niets zeggen over de top drie na drie weken. Daarvoor ligt het niveauverschil in eerste week te dicht bij elkaar, je rijdt elkaar er niet zo maar van af. Als je deze ritten in de laatste week zou hebben, zouden de verschillen veel groter zijn. Je moet alleen opletten dat je geen slechte dag hebt."
Meer uit Sport
NULES (ANP) - Mischa Bredewold heeft de tweede etappe in de Wielerweek Valencia gewonnen. De renster van SD Worx - Protime was de rapste in de massasprint na een 134 kilometer lange rit van Benicàssim naar Nules. Ze troefde in de laatste meters de Duitse Liane Lippert en de Italiaanse Elisa Balsamo af, die na een fotofinish als tweede en derde werden geklasseerd.
2 uur geledenSAALBACH (ANP/DPA/BELGA) - Skiër Raphael Haaser heeft vrijdag voor eigen publiek in Saalbach de wereldtitel veroverd op de reuzenslalom. De 27-jarige Oostenrijker hield verrassend de Zwitsers Thomas Tumler (tweede) en Loïc Meillard (derde) achter zich. De Zwitserse topfavoriet Marco Odermatt eindigde naast het podium.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Beachvolleyballer Steven van de Velde vormt in het komende seizoen een koppel met voormalig wereldkampioen Alexander Brouwer, meldt de volleybalbond. Matthew Immers, die tot vorig seizoen samenspeelde met Van de Velde, heeft met Ruben Penninga een nieuwe partner.
4 uur geledenHEUSDEN-ZOLDER (ANP) - Harrie Lavreysen heeft zich met de tweede tijd in de kwalificaties rechtstreeks geplaatst voor de achtste finales van het sprinttoernooi op de EK baanwielrennen in het Belgische Heusden-Zolder.
5 uur geledenGROVE (ANP) - Carlos Sainz heeft zijn eerste kilometers gereden in de nieuwe Formule 1-auto van Williams. De Spanjaard deed dat op het circuit van Silverstone kort na de presentatie van de auto. Sainz, winnaar van vier grands prix, is overgekomen van Ferrari en heeft een meerjarig contract getekend bij de Britse renstal.
6 uur geledenMONACO (ANP) - De Japanse snelwandelaar Koki Ikeda is voor vier jaar geschorst omdat hij de antidopingregels heeft overtreden. De 26-jarige Ikeda, winnaar van olympisch zilver op de Spelen van Tokio in 2021 en winnaar van het zilver op de WK van 2022 in Eugene, mag tot november 2028 niet meedoen aan wedstrijden, meldt de dopingautoriteit in de mondiale atletiek AIU.
8 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisster Arantxa Rus is er niet in geslaagd om zich te plaatsen voor het toernooi van Dubai. De nummer 96 van de wereld ging in de kwalificaties met 4-6 2-6 onderuit tegen de Japanse Moyuka Uchijima.
10 uur geleden