Kruidvat en Trekpleister doen plastic wegwerptasjes in de ban
RENSWOUDE (ANP) - Drogisterijketens Kruidvat en Trekpleister verkopen vanaf volgende week geen plastic wegwerptasjes meer. Ze hebben liever dat klanten zelf een tas meenemen. En wie dat niet doet kan straks alleen nog maar een een iets duurdere, duurzame shopper kopen die langer meegaat.
De maatregel is bedoeld voor het terugdringen van het plastic afval in de wereld. Nu gaan er bij de ketens jaarlijks nog 15 miljoen plastic wegwerptasjes over de toonbank.
De duurzamere shopper bestaat deels uit gerecycled materiaal van plastic dat rondzwierf in de oceaan. Volgens A.S. Watson, het moederbedrijf van de ketens, was het vervaardigen ervan nog best lastig. Zogenoemd ocean waste-plastic is vaak oud plastic dat veel minder stevig is dan nieuw plastic.
Kruidvat telt ruim 1250 winkels in Nederland en Belgiƫ. De nieuwe maatregel geldt voor de filialen in beide landen. Trekpleister zit niet in Belgiƫ en heeft in Nederland ongeveer 300 vestigingen.
Meer uit Financieel
DELFT (ANP) - Aardewerkproducent Royal Delft, de maker van het Delfts blauw, neemt kaasgereedschapproducent Boska over. Met de overname is 10,5 miljoen euro gemoeid, melden de twee Nederlandse bedrijven in een verklaring.
1 minuut geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag licht lager geopend. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende uitverkoop onder de Amerikaanse techaandelen op Wall Street. In Amsterdam gingen de dataleveranciers Wolters Kluwer en RELX weer omlaag met minnen tot 4 procent. Wereldwijd staan de data- en softwarebedrijven deze week flink onder druk door de vrees dat de AI-assistent van techbedrijf Anthropic voor juristen hard gaat concurreren met diensten van deze bedrijven.
54 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Tijdelijk Noodfonds Energie wil snel met de nieuwe coalitie spreken over een vlotte heropening vanwege de kou. "We maken een koudere winter mee dan de afgelopen jaren. De energievraag is hoog en veel gezinnen moeten noodgedwongen de keuze maken tussen stoken of koken", zegt het Noodfonds vrijdag.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland moet zich bij het verhogen van de defensie-uitgaven niet richten op tanks, maar op zaken waarin Nederland uitblinkt. Dat betogen economen van De Nederlandsche Bank (DNB) vrijdag na nieuw onderzoek.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Huishoudens kunnen hun energierekening verlagen met een thuisbatterij, maar het blijft onzeker hoe snel ze die kunnen terugverdienen. Dit meldt de Vereniging Eigen Huis (VEH) na een proef onder dertien huizenbezitters met verschillende typen batterijen.
1 uur geledenPHOENIX (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Uber moet 8,5 miljoen dollar schadevergoeding betalen aan een vrouw die zegt dat ze op 19-jarige leeftijd seksueel is misbruikt door een Uber-chauffeur. Dat heeft een jury in het Amerikaanse Phoenix bepaald.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond CNV is boos over arbeidsmisstanden bij hotelschoonmakers van Ibis Styles Arnhem, die aan het licht zijn gekomen door onderzoek van Nieuwsuur. Het programma bracht vrijdag naar buiten dat een groep van zo'n twintig schoonmakers onder zware druk onderbetaald werk verricht.
2 uur geleden