Kroos neemt na verlies tegen Spanje afscheid als profvoetballer
STUTTGART (ANP) - Door de uitschakeling van gastland Duitsland op het EK voetbal heeft Toni Kroos zijn laatste wedstrijd gespeeld als profvoetballer. De 34-jarige middenvelder nam eerder al afscheid van Real Madrid, waar hij sinds 2014 speelde.
Kroos kwam na de nederlaag in de kwartfinales tegen Spanje uit op 114 interlands voor Duitsland. Hij debuteerde in maart 2010 in een oefeninterland tegen Argentinië. Alleen Bastian Schweinsteiger, Manuel Neuer, Thomas Müller, Lukas Podolski, Miroslav Klose en Lothar Matthäus hebben er meer verzameld.
Met zijn land won Kroos in 2014 de wereldtitel in Brazilië. In clubverband veroverde hij zes keer de Champions League: één keer met Bayern München en vijf keer met Real Madrid. Ook de wereldbeker voor clubteams won hij zesmaal.
Daarnaast werd Kroos met Bayern München driemaal kampioen van Duitsland en pakte hij drie keer de nationale beker. In het shirt van Real Madrid schreef de middenvelder vier keer de landstitel op zijn naam, plus één keer de nationale beker.
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Trainer Pep Guardiola zag Manchester City te veel kansen missen in het uitduel met Sunderland (0-0). "Het leken niet eens lastige mogelijkheden", zei de Spaanse coach op een persconferentie na het duel. "Savinho kreeg twee goede kansen. Jeremy Doku, Josko Gvardiol, Phil Foden en Erling Haaland verschenen ook in scoringspositie. De bal wilde maar niet in het doel."
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach van Curaçao Dick Advocaat stopt na het wereldkampioenschap voetbal van 2026 als trainer, vertelt hij in een interview met De Telegraaf. "Je mag opschrijven dat ik na het WK stop als trainer, maar bij mij weet je het nooit, hè. Haha", aldus de 78-jarige Advocaat.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na afloop van het doelpuntloze gelijkspel tegen Leeds United gefrustreerd over het gebrek aan kansen voor zijn ploeg. Volgens de coach was het vele balbezit weinig waard als er zo weinig "speciale momenten" uit volgden.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is er na drie zeges in de Premier League niet in geslaagd te winnen van Leeds United. De ploeg van coach Arne Slot bleef op Anfield steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Coach Enzo Maresca vertrekt per direct bij Chelsea. Dat meldt de club op nieuwjaarsdag op zijn website. De leiding van de club uit de Premier League is het vertrouwen kwijt in de Italiaan na de aanhoudende reeks van slechte resultaten. Chelsea won slechts één keer in de laatste zeven competitiewedstrijden. De club uit Londen staat vijfde met 15 punten achterstand op koploper Arsenal.
20 uur geledenSANTOS (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetbalvedette Neymar heeft zijn contract bij FC Santos op het laatste moment verlengd met een jaar tot eind 2026. Dat meldden Braziliaanse media en het Franse persbureau AFP. Het contract van de 33-jarige aanvaller liep af op 31 december.
23 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.
1 dag geleden