Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kroonprinsen: CDA-Brabant gaat zelf over coalitie met FVD

Kroonprinsen: CDA-Brabant gaat zelf over coalitie met FVD

DEN HAAG (ANP) - CDA-kroonprinsen Wopke Hoekstra en Hugo de Jonge houden zich op de vlakte over de samenwerking van de Brabantse afdeling van hun partij met Forum voor Democratie. Het CDA in Brabant praat met de provinciale VVD- en FVD-fractie over samenwerking in een nieuw college. Dat is aan die afdeling, zeggen beide bewindsmannen.

"Ik vind echt dat men daar moet bekijken wat verstandig is, wat afgewogen is", zegt minister van Financiën Hoekstra. Vicepremier Hugo de Jonge vindt het "maar goed ook" dat lokale en regionale afdelingen "hun eigen keuzes maken over hoe ze hun programma willen realiseren en met wie ze dat doen". Allebei worden ze genoemd als mogelijke nieuwe voorman van het CDA, dat sinds het vertrek van Sybrand Buma geen officiële partijleider heeft.

Zelf zijn ze niet enthousiast over het FVD van Thierry Baudet. De Jonge zei al eerder dat hij samenwerking met die partij wegens "de flirt met fout rechts" niet ziet gebeuren. Zeker na de omstreden Marokkanen-tweet die hij afgelopen weekeinde plaatste "weet ik niet of er nog wel iemand te vinden is die met Baudet wil samenwerken. Dat laat onverlet dat Brabant zijn eigen keuzes maakt", aldus de vicepremier.

'Ranzige tweet'

De Jonge noemt die tweet "echt fout, het heeft iets ranzigs". Hoekstra is diplomatieker en noemt het bericht "hoogst ongelukkig, en voor de mensen die het betrof ook buitengewoon grievend". Beiden hekelen ook de excuses van Baudet, die ze als "halfhartig" omschrijven.

Vooruitlopen op de nieuwe kabinetsformatie, die in principe na de verkiezingen in maart 2021 zal plaatsvinden, willen de CDA'ers nog niet doen. Er moet nog veel gebeuren, zegt Hoekstra: "Voorlopig moeten we alle zeilen bijzetten op een heleboel belangrijke dossiers."

Meer uit Politiek

Meer reclametijd moet NPO 12 miljoen euro opleveren

DEN HAAG (ANP) - Het kabinetsplan om de NPO meer tijd te laten inruimen voor reclame, moet jaarlijks ongeveer 12 miljoen euro opleveren. De ministerraad is vrijdag akkoord gegaan met dit plan van demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB), waar media donderdag al over berichtten.

1 dag geleden
Wiersma verwacht 'positieve grondhouding' Brussel over mest

DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma verwacht een "positieve grondhouding" van de Europese Commissie als het gaat om een nieuwe uitzondering die Nederlandse boeren ruimte geeft meer mest uit te rijden. Dat zei de demissionaire BBB-minister vrijdag voor het begin van de ministerraad. Ze legt een verband tussen de mestregels en een internationaal handelsverdrag.

1 dag geleden
Voorzitter klimaatplatform: nieuw kabinet moet 'gretig' zijn

DEN HAAG (ANP) - Nederland is gebaat bij een "gretig" kabinet dat voortvarend aan de slag wil met klimaatbeleid. Met die boodschap is voorzitter Kees Vendrik van het Nationaal Klimaat Platform aangeschoven bij informateur Sybrand Buma en de onderhandelaars over een nieuw kabinet namens D66 en CDA.

1 dag geleden
Minister: hoge verkeersboetes nodig voor politie en brandweer

DEN HAAG (ANP) - Hoge verkeersboetes blijven nodig om "de politie, de brandweer en andere veiligheidsvraagstukken" te betalen. Dat zei demissionair justitieminister Foort van Oosten (VVD) voorafgaand aan de ministerraad. "Het zijn hoge boetes, dat erken ik. Dat heeft enerzijds te maken met het naleven van de verkeersregels, en anderzijds met een financieringsvraagstuk dat we hieruit betalen."

1 dag geleden
Brekelmans zet 'grote vraagtekens' bij vredesplan Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Defensieminister Ruben Brekelmans heeft "grote vraagtekens" bij "een aantal elementen" van het Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne. Welke punten dat precies zijn, wilde de demissionaire VVD-bewindsman niet zeggen.

1 dag geleden
Kabinet bekijkt gevolgen overname bedrijf achter DigiD

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat kijken wat de gevolgen zijn als het bedrijf Solvinity, dat onder meer een belangrijke rol speelt bij het gebruik van DigiD, wordt overgenomen door een Amerikaans bedrijf. Het Amerikaanse bedrijf Kyndryl staat op het punt Solvinity over te nemen, meldde de Autoriteit Consument & Markt vrijdag.

1 dag geleden
Voormalig ASML-baas: Europa handelt te traag bij grote transities

DEN HAAG (ANP) - Voormalig ASML-topman Peter Wennink maakt zich zorgen over het tempo waarin elders in de wereld wordt ingespeeld op grote maatschappelijke veranderingen, zoals digitalisering, vergrijzing, oplopende zorgkosten en de energietransitie. Europa en Nederland blijven daarbij achter, zei hij voor aanvang van een gesprek met informateur Sybrand Buma en de onderhandelaars over een nieuw kabinet namens D66 en CDA.

1 dag geleden