Kroonprinsen: CDA-Brabant gaat zelf over coalitie met FVD
DEN HAAG (ANP) - CDA-kroonprinsen Wopke Hoekstra en Hugo de Jonge houden zich op de vlakte over de samenwerking van de Brabantse afdeling van hun partij met Forum voor Democratie. Het CDA in Brabant praat met de provinciale VVD- en FVD-fractie over samenwerking in een nieuw college. Dat is aan die afdeling, zeggen beide bewindsmannen.
"Ik vind echt dat men daar moet bekijken wat verstandig is, wat afgewogen is", zegt minister van Financiën Hoekstra. Vicepremier Hugo de Jonge vindt het "maar goed ook" dat lokale en regionale afdelingen "hun eigen keuzes maken over hoe ze hun programma willen realiseren en met wie ze dat doen". Allebei worden ze genoemd als mogelijke nieuwe voorman van het CDA, dat sinds het vertrek van Sybrand Buma geen officiële partijleider heeft.
Zelf zijn ze niet enthousiast over het FVD van Thierry Baudet. De Jonge zei al eerder dat hij samenwerking met die partij wegens "de flirt met fout rechts" niet ziet gebeuren. Zeker na de omstreden Marokkanen-tweet die hij afgelopen weekeinde plaatste "weet ik niet of er nog wel iemand te vinden is die met Baudet wil samenwerken. Dat laat onverlet dat Brabant zijn eigen keuzes maakt", aldus de vicepremier.
'Ranzige tweet'
De Jonge noemt die tweet "echt fout, het heeft iets ranzigs". Hoekstra is diplomatieker en noemt het bericht "hoogst ongelukkig, en voor de mensen die het betrof ook buitengewoon grievend". Beiden hekelen ook de excuses van Baudet, die ze als "halfhartig" omschrijven.
Vooruitlopen op de nieuwe kabinetsformatie, die in principe na de verkiezingen in maart 2021 zal plaatsvinden, willen de CDA'ers nog niet doen. Er moet nog veel gebeuren, zegt Hoekstra: "Voorlopig moeten we alle zeilen bijzetten op een heleboel belangrijke dossiers."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten heeft maandag een "indringend gesprek" gehad met vertegenwoordigers van de Joodse gemeenschap. Aanleiding voor het onderhoud waren recente aanslagen op een joods gebedshuis en een joodse school in Rotterdam en Amsterdam.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is "heel moeilijk" om snel een missie te realiseren om de Straat van Hormuz veilig te maken voor de scheepvaart. Dat zei premier Rob Jetten maandag. De Amerikaanse president Donald Trump dringt aan op een NAVO-inzet in het gebied bij de Perzische Golf.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) sluit de inzet van Nederland om de veilige doorvaart in de Straat van Hormuz te garanderen niet uit, maar is daarin wel terughoudend. "Nederland wil het gesprek overal over voeren, maar dit is niet een besluit dat je zomaar neemt", zei hij voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) heeft geen uitnodiging ontvangen om deel te nemen aan de gesprekken die minister-president Jetten maandag voert met vertegenwoordigers van de Joodse gemeenschap. Dat laat CIDI-directeur Naomi Mestrum weten. Het is niet duidelijk wie er wel met Jetten om tafel gaan.
19 uur geledenLEIDEN (ANP) - Premier Rob Jetten verwacht niet dat progressieve kiezers bij de gemeenteraadsverkiezingen weglopen bij zijn partij D66 omdat ze het coalitieakkoord te rechts vinden. "Ik denk dat de meeste mensen het gewoon kunnen waarderen dat we verantwoordelijkheid nemen nu op landelijk niveau, dat we ook moeilijke keuzes daar niet uit de weg gaan", zei hij zondagmiddag terwijl hij campagne voerde in Leiden.
23 uur geledenLEIDEN (ANP) - Minister-president Rob Jetten spreekt maandag met "vertegenwoordigers van de Joodse gemeenschap" nadat de afgelopen dagen een school in Amsterdam en een synagoge in Rotterdam doelwit waren van explosies. Dit laat hij weten aan een verslaggever van het ANP tijdens het flyeren in Leiden voor de gemeenteraadsverkiezingen. Het gesprek vindt plaats op het ministerie van Algemene Zaken.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Als lokale politici worden bedreigd, kunnen zij een telefoontje van minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) verwachten. Bij WNL op Zondag vertelde de CDA-bewindsman dat hij hier sinds zijn beëdiging drie weken geleden een vaste gewoonte van heeft gemaakt. "En dat moet ik veel te vaak doen." De afgelopen anderhalve week heeft hij al "een stuk of vijf" mensen gebeld.
1 dag geleden