Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kroonprinsen: CDA-Brabant gaat zelf over coalitie met FVD

Kroonprinsen: CDA-Brabant gaat zelf over coalitie met FVD

DEN HAAG (ANP) - CDA-kroonprinsen Wopke Hoekstra en Hugo de Jonge houden zich op de vlakte over de samenwerking van de Brabantse afdeling van hun partij met Forum voor Democratie. Het CDA in Brabant praat met de provinciale VVD- en FVD-fractie over samenwerking in een nieuw college. Dat is aan die afdeling, zeggen beide bewindsmannen.

"Ik vind echt dat men daar moet bekijken wat verstandig is, wat afgewogen is", zegt minister van Financiƫn Hoekstra. Vicepremier Hugo de Jonge vindt het "maar goed ook" dat lokale en regionale afdelingen "hun eigen keuzes maken over hoe ze hun programma willen realiseren en met wie ze dat doen". Allebei worden ze genoemd als mogelijke nieuwe voorman van het CDA, dat sinds het vertrek van Sybrand Buma geen officiƫle partijleider heeft.

Zelf zijn ze niet enthousiast over het FVD van Thierry Baudet. De Jonge zei al eerder dat hij samenwerking met die partij wegens "de flirt met fout rechts" niet ziet gebeuren. Zeker na de omstreden Marokkanen-tweet die hij afgelopen weekeinde plaatste "weet ik niet of er nog wel iemand te vinden is die met Baudet wil samenwerken. Dat laat onverlet dat Brabant zijn eigen keuzes maakt", aldus de vicepremier.

'Ranzige tweet'

De Jonge noemt die tweet "echt fout, het heeft iets ranzigs". Hoekstra is diplomatieker en noemt het bericht "hoogst ongelukkig, en voor de mensen die het betrof ook buitengewoon grievend". Beiden hekelen ook de excuses van Baudet, die ze als "halfhartig" omschrijven.

Vooruitlopen op de nieuwe kabinetsformatie, die in principe na de verkiezingen in maart 2021 zal plaatsvinden, willen de CDA'ers nog niet doen. Er moet nog veel gebeuren, zegt Hoekstra: "Voorlopig moeten we alle zeilen bijzetten op een heleboel belangrijke dossiers."

Meer uit Politiek

Karremans belooft landelijke aanpak fatbikes, inhoud onbekend

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) komt met een landelijke aanpak van fatbikes, zei hij in de Tweede Kamer. Wat die aanpak behelst, maakte hij nog niet duidelijk. Wel houdt de VVD'er vast aan de coalitiewens om een juridisch onderscheid te maken tussen fatbikes en andere elektrische fietsen.

3 uur geleden
Van Veldhoven: energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven

DEN HAAG (ANP) - De wereldwijde energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven, verwacht energieminister Stientje van Veldhoven na het aankondigen van een staakt-het-vuren tussen de VS en Iran. Dat is goed nieuws, vindt Van Veldhoven, "maar veel energie-infra is ernstig beschadigd in de regio". Herstel daarvan kan maanden tot jaren duren.

5 uur geleden
Berendsen: militairen naar Straat van Hormuz nu niet aan de orde

DEN HAAG (ANP) - Het is volgens buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) nu niet aan de orde dat Nederland militairen stuurt om de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat zei hij in het programma Goedemorgen Nederland en op NPO Radio 1 nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran werd afgekondigd.

6 uur geleden
D66 gaat toch praten met Hart voor Den Haag over coalitie

DEN HAAG (ANP) - D66 gaat met Hart voor Den Haag praten over de vorming van een nieuwe coalitie in Den Haag, heeft de fractie besloten. Eerder verzette de partij zich tegen samenwerking, maar vorige week deed verkenner Ahmed Aboutaleb een dringend beroep op D66 om toch in gesprek te gaan met partijleider Richard de Mos. Dat heeft D66 over de streep getrokken.

7 uur geleden
ChristenUnie en CDA vinden dat Ye niet moet worden toegelaten

DEN HAAG (ANP) - Net als het Verenigd Koninkrijk moet Nederland rapper Ye (ook bekend als Kanye West) de toegang weigeren, vinden ChristenUnie en CDA. Ye geeft begin juni twee concerten in Arnhem. "Wat mij betreft komt hij ons land niet binnen", zegt Mirjam Bikker (ChristenUnie). "Als dat juridisch kan, heel graag", reageert Tijs van den Brink (CDA).

23 uur geleden
Jetten hoopt op terughoudendheid VS na dreigement tegen Iran

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten hoopt op terughoudendheid van de Verenigde Staten in de oorlog tegen Iran. De Amerikaanse president Donald Trump dreigt op sociale media dat komende nacht "een hele beschaving" zal worden gedood als de blokkade van de Straat van Hormuz niet wordt opgeheven. "Dat zijn geen behulpzame teksten", vindt de premier.

23 uur geleden
Ministerie: UWV maakt te vaak fouten bij beoordelingen WW

DEN HAAG (ANP) - Het UWV maakt te vaak fouten bij het handmatig beoordelen of iemand een werkloosheidsuitkering (WW) krijgt. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) op basis van controles door het UWV. Daaruit blijkt dat bij 11 procent van de handmatig gecontroleerde dossiers fouten zijn gemaakt.

1 dag geleden