Kroonprins Bin Salman afwezig op G7-top in Italië om hadj
ROME (ANP) - De Saudische kroonprins Mohammed bin Salman heeft zich woensdagavond bij de Italiaanse premier Giorgia Meloni afgemeld voor de G7-top die donderdag van start gaat. Dat meldde het staatspersbureau SPA in een verklaring. De 38-jarige troonopvolger gaf aan verhinderd te zijn door de voorbereidingen rondom de pelgrimstocht (hadj), naar de voor moslims heilige plaats Mekka, die dit weekend van start gaat. In zijn bericht aan Meloni verontschuldigde Bin Salman zich voor zijn afwezigheid.
Bin Salman stond net als andere leiders uit de regio op de lijst van genodigden voor de top. Zo worden onder anderen de Jordaanse koning Abdullah en de sjeik van de Verenigde Arabische Emiraten, Mohammed bin Zayed al Nahyan, in de Italiaanse plaats Fasano verwacht.
Meer uit Buitenland
NAYPYIDAW (ANP/AFP/RTR) - De nieuwe president van Myanmar, Min Aung Hlaing, heeft alle doodstraffen in het land omgezet naar levenslange gevangenisstraffen. Ook krijgen duizenden gevangenen ter ere van het Myanmarese Nieuwjaar een strafvermindering, onder wie de afgezette oud-leider Aung San Suu Kyi.
22 minuten geledenLAS VEGAS (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de oorlog met Iran tijdens een verkiezingsbijeenkomst in Las Vegas donderdag gebagatelliseerd als "een kleine uitstap". Ook voorspelde hij dat het conflict "vrij snel" voorbij zal zijn.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De progressieve Democraat Analilia Mejia heeft een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden in de staat New Jersey gewonnen. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.
5 uur geledenBEIROET (ANP) - Israël heeft het staakt-het-vuren in Libanon, dat om middernacht inging, meteen geschonden, meldt het Libanese leger. Israël beschoot meerdere dorpen in het zuiden van het land. Het Libanese leger riep burgers op voorlopig niet terug te keren naar dorpen en steden in het zuiden.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben enkele Europese bondgenoten laten weten dat eerder afgesproken wapenleveringen waarschijnlijk vertraging oplopen door de oorlog met Iran, melden vijf ingewijden aan persbureau Reuters. Volgens hen gaat het onder meer om landen in het Baltische gebied en Scandinavië.
7 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft voor het eerst sinds de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op 28 februari een deel van het internationale telefoonverkeer en internet hersteld. Dat melden lokale media.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran akkoord om het "nucleaire stof" over te dragen, waarmee hij lijkt te doelen op het verrijkte uranium waarmee Iran volgens de Amerikanen een kernwapen zou kunnen bouwen.
11 uur geleden