Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Kroongetuige wilde maximale beloning voor zijn verklaringen'

'Kroongetuige wilde maximale beloning voor zijn verklaringen'

AMSTERDAM (ANP) - De kroongetuige in het omvangrijke Marengo-proces heeft geprobeerd een maximale vergoeding te krijgen voor zijn verklaringen. Hij wilde meer dan Fred Ros, een van de kroongetuigen in het jarenlang slepende liquidatieproces Passage. Die zou 1,8 miljoen van justitie hebben gekregen. Dat zei advocaat Nico Meijering dinsdag tijdens een zitting in de extra beveiligde rechtbank in Amsterdam-Osdorp.

De raadsman baseert zich op nieuw verstrekte berichten die kroongetuige B. met zijn partner heeft uitgewisseld op een mobiele telefoon die hij lang verborgen wist te houden in de cel. Uit deze berichten uit 2017 en 2018, waarin B. zich onbespied waande, komt volgens Meijering een ontluisterend beeld over de kroongetuige naar voren: hij wil enkel geld, en veel geld.

B. had het idee dat het Openbaar Ministerie hem wilde afschepen met een fooi. "Ik ga ze terugneuken want de overkant speelt nu vieze spelletjes. Ik wil het liefst de overkant terugnaaien", citeerde Meijering uit de berichten.

In de berichten schrijft B. dat hij van een van zijn huidige advocaten, Onno de Jong, hoorde hoeveel Ros van justitie heeft gekregen. De 1,8 miljoen was niet publiekelijk bekend. De Jong was in het Passageproces de advocaat van Ros. Het aan Ros gegeven geld zou een lening zijn, maar dat moest volgens De Jong "met een korrel zout" genomen worden, zegt B.

Meijering en zijn kantoorgenoot Christian Flokstra toonden in een powerpointpresentatie een selectie uit de berichten van kroongetuige B.

Meer uit Binnenland

OM eist 24 jaar cel in zaak over vergismoord op Rob Zweekhorst 

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.

58 minuten geleden
Milieudefensie hoopt dat Hoge Raad Shell dwingt tot CO2-reductie

DEN HAAG (ANP) - De klimaatzaak van Milieudefensie tegen Shell nadert zijn ontknoping. De milieuorganisatie en het grote olie- en gasbedrijf treffen elkaar vrijdag voor de Hoge Raad, die het laatste oordeel in de zaak velt. De eisers blijven hopen dat Shell een concreet percentage krijgt opgelegd waarmee het de uitstoot van broeikasgassen die het veroorzaakt moet verminderen.

1 uur geleden
Drugs gevonden bij fruit in Lidl-filialen Brabant en Limburg

MAASTRICHT (ANP) - In een aantal filialen van supermarktketen Lidl in Brabant en Limburg zijn maandag verdovende middelen aangetroffen tussen partijen fruit. Dit fruit was verpakt in grote dozen. De dozen zijn allemaal afkomstig uit hetzelfde distributiecentrum van de supermarktketen.

1 uur geleden
Amerikaanse straf Singh door rechter omgezet naar levenslang

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag de Amerikaanse straf van de 81-jarige Jaitsen Singh omgezet naar een levenslange celstraf in Nederland. Singh kreeg in 1986 in de Verenigde Staten, waar hij destijds woonde, 56 jaar tot levenslang voor de moord op zijn vrouw en stiefdochter en de uitlokking daarvan.

2 uur geleden
OM: Malek F. ontoerekeningsvatbaar voor moordpoging tbs-kliniek

GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie stelt dat tbs'er Malek F. (39) volledig ontoerekeningsvatbaar was toen hij op 6 april vorig jaar een medepatiënt in de Groningse Mesdagkliniek neerstak. De officier van justitie heeft de rechtbank daarom gevraagd de verdachte te ontslaan van rechtsvervolging en om voortzetting van de eerder opgelegde tbs-maatregel.

2 uur geleden
Advocaten Saïd R. boos omdat gesprekken in EBI hoorbaar waren

VUGHT (ANP) - De advocaten van Saïd R. (53) zijn boos, omdat volgens hen meegeluisterd kon worden met vertrouwelijke gesprekken die zij voerden met hun cliënt in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI). "Wij vinden dit bijzonder vervelend", zei Mark Dunsbergen dinsdag op een zitting van het Marengo-proces in Vught.

3 uur geleden
Tbs'er Malek F. bekent moordpoging in Mesdagkliniek

GRONINGEN (ANP) - De tbs'er Malek F. (39) heeft dinsdag in de rechtbank in Groningen bekend dat hij op 6 april vorig jaar een medepatiënt, een joodse man, in de Groningse Mesdagkliniek heeft geprobeerd te doden. F. verklaarde dat hij dit deed in opdracht van stemmen die hij hoorde in zijn hoofd na het wisselen van medicijnen.

3 uur geleden