'Kroongetuige wilde maximale beloning voor zijn verklaringen'
AMSTERDAM (ANP) - De kroongetuige in het omvangrijke Marengo-proces heeft geprobeerd een maximale vergoeding te krijgen voor zijn verklaringen. Hij wilde meer dan Fred Ros, een van de kroongetuigen in het jarenlang slepende liquidatieproces Passage. Die zou 1,8 miljoen van justitie hebben gekregen. Dat zei advocaat Nico Meijering dinsdag tijdens een zitting in de extra beveiligde rechtbank in Amsterdam-Osdorp.
De raadsman baseert zich op nieuw verstrekte berichten die kroongetuige B. met zijn partner heeft uitgewisseld op een mobiele telefoon die hij lang verborgen wist te houden in de cel. Uit deze berichten uit 2017 en 2018, waarin B. zich onbespied waande, komt volgens Meijering een ontluisterend beeld over de kroongetuige naar voren: hij wil enkel geld, en veel geld.
B. had het idee dat het Openbaar Ministerie hem wilde afschepen met een fooi. "Ik ga ze terugneuken want de overkant speelt nu vieze spelletjes. Ik wil het liefst de overkant terugnaaien", citeerde Meijering uit de berichten.
In de berichten schrijft B. dat hij van een van zijn huidige advocaten, Onno de Jong, hoorde hoeveel Ros van justitie heeft gekregen. De 1,8 miljoen was niet publiekelijk bekend. De Jong was in het Passageproces de advocaat van Ros. Het aan Ros gegeven geld zou een lening zijn, maar dat moest volgens De Jong "met een korrel zout" genomen worden, zegt B.
Meijering en zijn kantoorgenoot Christian Flokstra toonden in een powerpointpresentatie een selectie uit de berichten van kroongetuige B.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit Amsterdam heeft alle systemen die in verbinding staan met onderwijssoftware Canvas losgekoppeld. Dat liet de onderwijsinstelling weten nadat hackersgroep ShinyHunters donderdagavond de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten had weten over te nemen.
1 uur geledenUITHOORN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Uithoorn plaatst cameratoezicht in een straat waar dit jaar een asielzoekerscentrum moet komen. De camera's zijn voor een periode van twee weken en zijn bedoeld "ter bescherming van de openbare orde en veiligheid aan de Wiegerbruinlaan", aldus de gemeente.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.
10 uur geleden