'Kroongetuige wilde maximale beloning voor zijn verklaringen'
AMSTERDAM (ANP) - De kroongetuige in het omvangrijke Marengo-proces heeft geprobeerd een maximale vergoeding te krijgen voor zijn verklaringen. Hij wilde meer dan Fred Ros, een van de kroongetuigen in het jarenlang slepende liquidatieproces Passage. Die zou 1,8 miljoen van justitie hebben gekregen. Dat zei advocaat Nico Meijering dinsdag tijdens een zitting in de extra beveiligde rechtbank in Amsterdam-Osdorp.
De raadsman baseert zich op nieuw verstrekte berichten die kroongetuige B. met zijn partner heeft uitgewisseld op een mobiele telefoon die hij lang verborgen wist te houden in de cel. Uit deze berichten uit 2017 en 2018, waarin B. zich onbespied waande, komt volgens Meijering een ontluisterend beeld over de kroongetuige naar voren: hij wil enkel geld, en veel geld.
B. had het idee dat het Openbaar Ministerie hem wilde afschepen met een fooi. "Ik ga ze terugneuken want de overkant speelt nu vieze spelletjes. Ik wil het liefst de overkant terugnaaien", citeerde Meijering uit de berichten.
In de berichten schrijft B. dat hij van een van zijn huidige advocaten, Onno de Jong, hoorde hoeveel Ros van justitie heeft gekregen. De 1,8 miljoen was niet publiekelijk bekend. De Jong was in het Passageproces de advocaat van Ros. Het aan Ros gegeven geld zou een lening zijn, maar dat moest volgens De Jong "met een korrel zout" genomen worden, zegt B.
Meijering en zijn kantoorgenoot Christian Flokstra toonden in een powerpointpresentatie een selectie uit de berichten van kroongetuige B.
Meer uit Binnenland
ORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse premier Mike Eman annuleert zijn bezoek aan Nederland. Als reden geeft hij 'de voelbare spanning in de regio'. Amerika heeft in de afgelopen maanden een grote militaire macht opgebouwd voor de grens met Venezuela. Aruba ligt enkele tientallen kilometers van het Zuid-Amerikaanse land.
30 minuten geledenVUGHT (ANP) - De gijzeling in de psychiatrische afdeling van de gevangenis in het Brabantse Vught is voorbij. Een gedetineerde hield daar twee medewerkers vast tegen hun wil. Aan het begin van de avond werden zij in veiligheid gebracht. "De gedetineerde is onder controle", laat de Dienst Justitiële Inrichtingen weten.
31 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De gegijzelden die op de psychiatrische afdeling van de gevangenis in Vught worden vastgehouden, zijn twee medewerkers. Dat laat het ministerie van Justitie en Veiligheid weten. Eerder was nog onbekend om hoeveel mensen het ging, en of het gedetineerden of medewerkers zijn.
56 minuten geledenVUGHT (ANP) - Op de psychiatrische afdeling van de penitentiaire inrichting in Vught is een gijzeling gaande, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). De politie is ter plaatse en doet er alles aan om de situatie zo snel mogelijk onder controle te krijgen. De families van de betrokkenen zijn ingelicht, meldt de dienst.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gemelde incident in de gevangenis in Vught vindt niet plaats in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI), meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid. In de EBI zit onder meer Ridouan Taghi opgesloten. Verdere informatie over het incident had de woordvoerder niet.
2 uur geledenVUGHT (ANP) - Binnen de gevangenis in Vught is vrijdagmiddag een incident gaande. Daarom zijn veel agenten ingezet rond het gebouw. Het is nog niet duidelijk wat er precies aan de hand is. Het is ook niet bekend of het incident is gebeurd in de zwaar beveiligde EBI of bij de reguliere gevangenis.
2 uur geledenATHENE (ANP/REUTERS) - De Griekse rechtszaak tegen onder anderen de Nederlander Pieter Wittenberg gaat in januari verder. Dit laat de organisatie Human Power weten, die informatie deelt over de rechtsgang van Wittenberg en andere hulpverleners die worden verdacht van spionage, mensensmokkel en lidmaatschap van een criminele organisatie.
3 uur geleden