Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kroongetuige over Taghi: Kleine wilde me opruimen

Kroongetuige over Taghi: Kleine wilde me opruimen

AMSTERDAM (ANP) - Kroongetuige Nabil B. besloot met justitie te gaan praten toen hij steeds meer geluiden hoorde dat Ridouan Taghi hem wilde vermoorden. Hij hoorde onder meer van zijn vroegere vriend Mohamed R. en later van diens broer Saïd R. dat hij zijn leven niet meer zeker was. "Saïd maakte letterlijk de beweging dat die Kleine me wilde opruimen", zei B. 'Kleine' is de bijnaam van Taghi.

Maandag is de inhoudelijke behandeling van het liquidatieproces Marengo begonnen. Als eerste komen de verklaringen van de kroongetuige aan bod. B. zit afgeschermd in een getuigencabine, hij is enkel zichtbaar voor de rechters en officieren van justitie. Als een spraakwaterval vertelt hij de rechtbank over zijn beslissing om 'over te stappen'. De advocaat van Taghi vroeg meerdere keren of het iets langzamer kon, omdat ze mee wil schrijven. B. sneerde dat advocaat Inez Weski "ook wel iets sneller kan schrijven".

De 33-jarige B. besloot kroongetuige te worden na de vergismoord op Hakim Changachi in januari 2017 in Utrecht. B. was een goede bekende van die familie en kwam daardoor naar eigen zeggen tussen twee vuren te zitten. Justitie verdenkt hem van betrokkenheid bij de moord, omdat hij auto's heeft geleverd. De familie van Changachi wist ook dat B. betrokken was en wilde opheldering. Hij noemde de naam van Taghi, wat weer zijn woede wekte.

Kluisverklaringen

Een week nadat het Openbaar Ministerie de deal met B. naar buiten had gebracht - maart 2018 - werd zijn (niet-criminele) broer Reduan in Amsterdam doodgeschoten. In september 2019 is B.’s advocaat Derk Wiersum vermoord bij zijn huis in Amsterdam-Buitenveldert.

Tot nu toe heeft B. 41 zogeheten 'kluisverklaringen' afgelegd, in ruil voor strafvermindering. Het OM zal 12 jaar cel eisen in plaats van 24. Hij zegt het merendeel van de verdachten in Marengo te kennen, de een beter dan de ander. Taghi leerde hij in rond 2007 kennen. In 2011 zag hij hem voor het laatst.

Meer uit Binnenland

Huidfonds: jongeren smeren zich wel in, maar onderschatten de zon

HAARLEM (ANP) - Jongeren en jongvolwassenen smeren zich over het algemeen vaker in met zonnebrandcrème dan de gemiddelde Nederlander, maar toch verbranden ze vaker. Volgens onderzoekers van de Universiteit Maastricht komt dat doordat ze vaker de zon opzoeken wanneer die het krachtigst is en dan bijvoorbeeld op het strand liggen. Het Nationaal Huidfonds, dat opdracht gaf voor het onderzoek, concludeert dat jongeren het risico nog vaak onderschatten.

4 minuten geleden
NS gaat spitsreizigers wijzen op minder drukke treinen

UTRECHT (ANP) - De NS gaat treinreizigers in de spits dit najaar wijzen op rustigere alternatieven. De vervoerder hoopt hen zo te bewegen een minder drukke trein te kiezen. Onder meer met pushmeldingen wil de NS reizigers attenderen op treinen met meer zitplaats.

2 uur geleden
Studie: ineenstorting Golfstroom begint mogelijk al in deze eeuw

UTRECHT (ANP) - Een omslagpunt in het klimaat ligt mogelijk veel dichterbij dan onderzoeken tot nu toe verwachtten. Wetenschappers van de Universiteit Utrecht zien in hun klimaatmodel dat de Golfstroom in de jaren zestig van deze eeuw al een kritisch kantelpunt kan bereiken als de uitstoot van broeikasgassen niet drastisch vermindert.

2 uur geleden
Lucille Werner wordt projectleider sociale veiligheid AVROTROS

HILVERSUM (ANP) - AVROTROS heeft Lucille Werner aangesteld als projectleider sociale veiligheid, diversiteit en inclusie. De presentatrice en oud-politica gaat daar de plannen voor sociale veiligheid die zijn ontwikkeld na het advies van de commissie-Van Rijn verder uitrollen en implementeren, meldt de omroep dinsdag.

3 uur geleden
Gebied rond beschadigde hoogspanningsmast Franeker nog afgesloten

LEEUWARDEN/FRANEKER (ANP) - Netbeheerder TenneT gaat dinsdag verder met het stabiliseren van de hoogspanningsmast bij Franeker die door beschadigingen zou kunnen omvallen. Maandag voer een schip met daarop een kraan tegen hoogspanningskabels, waarbij ook de mast beschadigd raakte. Het gebied rond de mast blijft voorlopig afgesloten en ook de treinen tussen Leeuwarden en Harlingen rijden niet.

3 uur geleden
Jongeren gaan gebukt onder prestatiedruk door school of studie

AMSTERDAM (ANP) - Jongeren ervaren geregeld prestatiedruk en dat heeft gevolgen voor hun lichamelijke en geestelijke gezondheid. KidsRights roept op de druk op jonge mensen te verminderen. "Presteren is prima. Maar prestatiedruk mag er niet toe leiden dat jongeren hieronder gebukt gaan en zelfs uitvallen. Dat is wel wat we zien gebeuren, en dat is ernstig", zegt voorzitter Marc Dullaert van KidsRights.

6 uur geleden
Passagier luchtballon gewond bij harde landing in weiland Veendam

VEENDAM (ANP) - Een passagier van een luchtballon is maandagavond gewond geraakt bij een harde landing in een weiland in het buitengebied bij Veendam. Het slachtoffer was aanspreekbaar en is naar het ziekenhuis gebracht, meldt een woordvoerder van de brandweer. Over de precieze toestand van het slachtoffer kon hij geen details geven.

14 uur geleden