Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kroongetuige Marengo: advocaten 'medeschuldig' aan moord Wiersum

Kroongetuige Marengo: advocaten 'medeschuldig' aan moord Wiersum

AMSTERDAM (ANP) - De kroongetuige in het liquidatieproces Marengo, Nabil B., heeft donderdag op emotionele wijze betoogd dat de advocaten Nico Meijering en Inez Weski medeschuldig zijn aan de moord op zijn advocaat Derk Wiersum. In de gerechtsbunker in Amsterdam-Osdorp schoot B. een paar keer fel uit zijn slof naar aanleiding van vragen die Meijering hem stelde. De rechtbank verzocht hem zich niet te buiten te gaan aan "tirades".

Volgens B. heeft onder anderen Meijering "lak" en "schijt" gehad aan zijn advocaten van destijds, onder wie Wiersum. "U bent een lastercampagne tegen ze begonnen en hebt hen voor de bus gegooid." En intussen "keek die psychopaat vanuit Dubai mee", aldus B. Met 'die psychopaat' bedoelde hij Ridouan Taghi, de hoofdverdachte in Marengo. Hij werd vorig jaar december in Dubai opgepakt.

De emoties bij B. liepen zo hoog op en de beschuldigingen in de richting van Meijering werden dermate grof dat de voorzitter van de rechtbank besloot de zitting te onderbreken, zodat iedereen weer even tot rust kon komen. Na die schorsing beet Meijering de getuige toe dat hij ervan schrok dat B. "over de rug van de gewelddadig om het leven gekomen Wiersum" leugens probeerde recht te breien.

Mohamed R.

Derk Wiersum werd op 18 september vorig jaar in Amsterdam doodgeschoten. In maart 2018 werd de broer van Nabil B. doodgeschoten, kort nadat justitie de kroongetuigendeal had bekendgemaakt. Ook justitie kreeg donderdag onder uit de zak. B. zei dat hij het OM had "gesmeekt" om met die bekendmaking te wachten. "Mijn familie zou kanonnenvoer worden. Niet doen, heb ik gezegd, het gaat uit de hand lopen, er gaan lijken vallen. Zes dagen na de bekendmaking is mijn broer vermoord. Ik heb gelijk gehad, mijn woorden zijn uitgekomen."

Het verhoor van B. vindt plaats op verzoek van Mohamed R., een vroegere goede vriend van de kroongetuige. Volgens B. zijn zij samen betrokken geweest bij meerdere liquidaties, die zijn gepleegd in opdracht van Taghi. R. - broer van de begin dit jaar in Colombia gearresteerde Saïd R. - wil aan de hand van het verhoor een verzoek tot opheffing van zijn voorarrest kunnen onderbouwen. Hij meent dat met het verhoor de eerdere, voor hem belastende verklaringen van B. onderuit zijn gehaald. R. zegt dat B. in 2017 een aanslag op zijn leven heeft laten plegen. Hij raakte daarbij gewond. "Wat heb ik jou misdaan?", vroeg hij aan zijn vroegere vriend.

Het megaproces Marengo is momenteel nog in de voorbereidende fase. Het is de bedoeling om vanaf februari volgend jaar de zaak inhoudelijk te behandelen. Waarschijnlijk zal Taghi daarbij aanwezig zijn. Hij heeft zich tot nu toe nog niet in de rechtbank laten zien.

Meer uit Binnenland

Weeronline verwacht stralende dagen met kans op 20 graden

HOUTEN (ANP) - De komende dagen is het stralend weer in Nederland, verwacht Weeronline. Vooral dinsdag is de lucht grotendeels blauw en ook de middagtemperatuur gaat omhoog tot 15 tot 17 graden en in het zuiden tot 18. Woensdag is het nog zachter met 17 tot 19 graden en in het zuiden wordt het bij 20 graden de eerste warme dag van het jaar.

5 uur geleden
Vijf mensen opgepakt na vondst hennepkwekerij in Waalwijk

WAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.

6 uur geleden
Iran wijst wapenstilstand zonder garanties af, aldus ministerie

TEHERAN (ANP) - Iran wil geen tijdelijke wapenstilstand zonder duidelijke garanties. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land. Dat wordt in de ogen van Iran een kans voor "de agressor", de VS en Israël, om te hergroeperen en hun snel geslonken wapenvoorraden weer aan te vullen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.

7 uur geleden
Straat afgezet na vondst verdacht pakketje in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.

17 uur geleden
Brand bedrijfspand in Noord-Hollandse Obdam onder controle

OBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.

20 uur geleden
Paasvuren op veel plekken ontstoken

HOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.

1 dag geleden
Partijen teleurgesteld over ontruiming uitvak tijdens IJsselderby

DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.

1 dag geleden