Kroning trekt 20 miljoen Britse kijkers, minder dan Queen
LONDEN (ANP) - Ongeveer 20 miljoen Britten hebben zaterdag op tv naar de kroning van Charles en Camilla in Westminster Abbey in Londen gekeken, meldt The Guardian op basis van kijkcijferbureau Digital-i. Daarmee keken er een stuk minder mensen dan naar de kroning van koningin Elizabeth vorige eeuw. Ook haar uitvaart afgelopen september trok meer bekijks.
Het merendeel van de kijkers schakelde in op de kanalen van de BBC, daar volgden ongeveer 15,5 miljoen mensen de kroning. Via ITV keken zo'n 3,6 miljoen Britten en ongeveer 800.000 mensen zetten Sky News en Sky Showcase op voor de ceremonie.
In 1953 trok de kroning van koningin Elizabeth meer bekijks. Destijds schakelden 27 miljoen Britten in voor de ceremonie en luisterden ook nog eens 11 miljoen landgenoten mee via de radio. De uitvaart van de Queen afgelopen september werd nog beter bekeken, daar gingen 29 miljoen mensen voor zitten, becijferde Digital-i.
De kijkcijfers betreffen alleen de reguliere tv-kijkers. Mensen die de kroning online via bijvoorbeeld YouTube volgden, zijn niet meegerekend. Niet alle Britse zenders besloten overigens om de kroning live uit te zenden. Op Channel 4 was namelijk de film Johnny English Strikes Again te zien. Die werd door zo'n 138.000 mensen bekeken. In Nederland werd de kroning live uitgezonden door de NOS op NPO 1, hier schakelden gemiddeld 1,5 miljoen mensen voor in.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie veroordeelt de aanhoudende militaire escalatie door de Houthi's in Jemen. Alle militaire acties van de Houthi's moeten onmiddellijk worden gestaakt, stelt EU-buitenlandchef Kaja Kallas namens de EU.
3 minuten geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - De benarde Oekraïense stad Olesjky kan maandelijks humanitaire hulptransporten verwachten, zegt bezetter Rusland. Dat zou het land met bemiddelaar Melania Trump hebben afgesproken nu niet alle inwoners een gevechtspauze hebben aangegrepen om een veilig heenkomen te zoeken.
2 uur geledenHEBRON (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zich teruggetrokken uit Hebron op de bezette Westelijke Jordaanoever na een militaire operatie, aldus een militaire functionaris. De operatie begon nadat twee Palestijnen twee Israëlische soldaten hadden doodgeschoten in Hebron. De schutters werden hierna zelf gedood.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever heeft maandagochtend zijn ontslag ingediend bij de koning, maar dat is niet direct aanvaard. Koning Filip roept alle betrokken partijen op om alsnog tot een akkoord te komen. De Wever moet vrijdag weer naar de koning.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Na de Franse schoolvakantie zijn ook de scholierenprotesten in het land hervat. Er zijn berichten dat jongeren in steden als Parijs, Marseille en Rennes proberen om middelbare scholen te blokkeren.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever gaat maandagochtend naar de koning om zijn ontslag in te dienen, schrijven Belgische media. Dat gebeurt volgens de VRT om 09.30 uur.
6 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump is toegevoegd aan de lijst met vijanden van de persvrijheid van Reporters sans frontières (RSF). De journalistenorganisatie beschuldigt Trump ervan zijn macht te gebruiken tegen mediaorganisaties waarvan hij de berichtgeving niet waardeert.
6 uur geleden