Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kromowidjojo vierde in olympische finale 50 vrij

Kromowidjojo vierde in olympische finale 50 vrij

TOKIO (ANP) - Zwemster Ranomi Kromowidjojo heeft net geen medaille overgehouden aan haar derde olympische finale op de 50 meter vrije slag. De olympisch kampioene van Londen 2012 tikte als vierde aan in 24,30 seconden.

De olympische titel ging in Tokio in 23,81 naar de Australische Emma McKeon, die eerder al goud won op de 100 vrij. De Zweedse Sarah Sjöström pakte zilver in 24,07, het brons ging naar Pernille Blume, de Deense die vijf jaar geleden in Rio het goud pakte. Kromowidjojo zat 0,09 van het brons. In mei won ze bij de EK in Boedapest de 50 vrij in 23,97, een tijd waarmee ze in Tokio zilver zou hebben gepakt.

De Groningse had zich als zevende geplaatst voor de finale op de slotdag van het olympische zwemtoernooi. Na haar 'gouden' race op de Spelen van Londen kwam ze vier jaar later in Rio de Janeiro als titelverdedigster niet verder dan de zesde plek, al was het verschil met het goud van Blume slechts 0,12 seconde. Kromowidjojo verliet Brazilië in tranen. Na een voor de Nederlandse zwemploeg mislukt toernooi voelde ze op de slotdag de druk op haar schouders om een medaille te moeten pakken.

Eigen ding doen

"Ik dacht daarna: dit ga ik niet meer doen zo", vertelde Kromowidjojo deze week in Tokio. "Ik vind het leuk als ik hard zwem voor jullie en voor de mensen in Nederland, maar je gaat je beste prestatie pas leveren door gewoon je eigen 'ding' te doen. Die les heb ik van Rio geleerd."

'Kromo' eindigde in Tokio met de estafetteploeg op de 4x100 vrij als vierde. Ze bleef steken in de series van de 100 vrij, de afstand waarop ze in Londen ook olympisch kampioene werd. Kromowidjojo had via een swim-off nog de halve finales kunnen bereiken, maar ze besloot alles op de 50 vrij te zetten. Het leverde haar weliswaar geen medaille op, maar wel de bevestiging dat ze nog steeds tot de wereldtop behoort.

Meer uit Sport

Bredewold sprint naar winst tweede etappe Wielerweek Valencia

NULES (ANP) - Mischa Bredewold heeft de tweede etappe in de Wielerweek Valencia gewonnen. De renster van SD Worx - Protime was de rapste in de massasprint na een 134 kilometer lange rit van Benicàssim naar Nules. Ze troefde in de laatste meters de Duitse Liane Lippert en de Italiaanse Elisa Balsamo af, die na een fotofinish als tweede en derde werden geklasseerd.

52 minuten geleden
Oostenrijkse skiër Haaser pakt wereldtitel op reuzenslalom

SAALBACH (ANP/DPA/BELGA) - Skiër Raphael Haaser heeft vrijdag voor eigen publiek in Saalbach de wereldtitel veroverd op de reuzenslalom. De 27-jarige Oostenrijker hield verrassend de Zwitsers Thomas Tumler (tweede) en Loïc Meillard (derde) achter zich. De Zwitserse topfavoriet Marco Odermatt eindigde naast het podium.

1 uur geleden
Van de Velde vormt beachvolleybalduo met Brouwer

DEN HAAG (ANP) - Beachvolleyballer Steven van de Velde vormt in het komende seizoen een koppel met voormalig wereldkampioen Alexander Brouwer, meldt de volleybalbond. Matthew Immers, die tot vorig seizoen samenspeelde met Van de Velde, heeft met Ruben Penninga een nieuwe partner.

3 uur geleden
Lavreysen met tweede tijd naar achtste finales sprint op EK baan

HEUSDEN-ZOLDER (ANP) - Harrie Lavreysen heeft zich met de tweede tijd in de kwalificaties rechtstreeks geplaatst voor de achtste finales van het sprinttoernooi op de EK baanwielrennen in het Belgische Heusden-Zolder.

4 uur geleden
Sainz rijdt eerste meters in Williams met '1000 nieuwe details'

GROVE (ANP) - Carlos Sainz heeft zijn eerste kilometers gereden in de nieuwe Formule 1-auto van Williams. De Spanjaard deed dat op het circuit van Silverstone kort na de presentatie van de auto. Sainz, winnaar van vier grands prix, is overgekomen van Ferrari en heeft een meerjarig contract getekend bij de Britse renstal.

5 uur geleden
Winnaar olympisch zilver snelwandelen Ikeda vier jaar geschorst

MONACO (ANP) - De Japanse snelwandelaar Koki Ikeda is voor vier jaar geschorst omdat hij de antidopingregels heeft overtreden. De 26-jarige Ikeda, winnaar van olympisch zilver op de Spelen van Tokio in 2021 en winnaar van het zilver op de WK van 2022 in Eugene, mag tot november 2028 niet meedoen aan wedstrijden, meldt de dopingautoriteit in de mondiale atletiek AIU.

6 uur geleden
Rus plaatst zich niet voor tennistoernooi Dubai

DUBAI (ANP) - Tennisster Arantxa Rus is er niet in geslaagd om zich te plaatsen voor het toernooi van Dubai. De nummer 96 van de wereld ging in de kwalificaties met 4-6 2-6 onderuit tegen de Japanse Moyuka Uchijima.

9 uur geleden