Kromowidjojo verslaat olympisch kampioene op 50 vrij in Doha
DOHA (ANP) - Zwemster Ranomi Kromowidjojo heeft bij de wereldbekerwedstrijden kortebaan in Doha olympisch kampioene Emma McKeon verslagen op de 50 meter vrije slag. Ook Kira Toussaint en Arno Kamminga boekten een overwinning in Qatar.
Kromowidjojo was met 23,46 sneller dan de Australische McKeon, de olympisch kampioene op de 50 en 100 meter vrije slag van Tokio. McKeon tikte aan in 23,54 en haar landgenote Madison Wilson werd met 23,90 derde.
Toussaint tikte op de 50 meter rugslag aan in 25,93 en was daarmee ruim een halve seconde sneller dan Holly Barratt uit Australië (26,47).
Kamminga bleef met 56,35 op de 100 meter schoolslag de Duitser Fabian Schwingenschlogl (56,63) en de Rus Anton Tsjoepkov (57,56) overtuigend voor. Jesse Puts eindigde op de 50 meter vrije slag als derde. Met een tijd van 21,13 moest hij de Rus Vladimir Morozov (20,89) en de Australiër Kyle Chalmers (21,02) voor zich dulden.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.
2 uur geledenDOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.
3 uur geledenLEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.
3 uur geledenSALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
19 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
21 uur geleden