Kromowidjojo verslaat olympisch kampioene op 50 vrij in Doha
DOHA (ANP) - Zwemster Ranomi Kromowidjojo heeft bij de wereldbekerwedstrijden kortebaan in Doha olympisch kampioene Emma McKeon verslagen op de 50 meter vrije slag. Ook Kira Toussaint en Arno Kamminga boekten een overwinning in Qatar.
Kromowidjojo was met 23,46 sneller dan de Australische McKeon, de olympisch kampioene op de 50 en 100 meter vrije slag van Tokio. McKeon tikte aan in 23,54 en haar landgenote Madison Wilson werd met 23,90 derde.
Toussaint tikte op de 50 meter rugslag aan in 25,93 en was daarmee ruim een halve seconde sneller dan Holly Barratt uit Australië (26,47).
Kamminga bleef met 56,35 op de 100 meter schoolslag de Duitser Fabian Schwingenschlogl (56,63) en de Rus Anton Tsjoepkov (57,56) overtuigend voor. Jesse Puts eindigde op de 50 meter vrije slag als derde. Met een tijd van 21,13 moest hij de Rus Vladimir Morozov (20,89) en de Australiër Kyle Chalmers (21,02) voor zich dulden.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
8 uur geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
9 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
22 uur geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
22 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
1 dag geleden