Kromowidjojo verslaat olympisch kampioene op 50 vrij in Doha
DOHA (ANP) - Zwemster Ranomi Kromowidjojo heeft bij de wereldbekerwedstrijden kortebaan in Doha olympisch kampioene Emma McKeon verslagen op de 50 meter vrije slag. Ook Kira Toussaint en Arno Kamminga boekten een overwinning in Qatar.
Kromowidjojo was met 23,46 sneller dan de Australische McKeon, de olympisch kampioene op de 50 en 100 meter vrije slag van Tokio. McKeon tikte aan in 23,54 en haar landgenote Madison Wilson werd met 23,90 derde.
Toussaint tikte op de 50 meter rugslag aan in 25,93 en was daarmee ruim een halve seconde sneller dan Holly Barratt uit Australië (26,47).
Kamminga bleef met 56,35 op de 100 meter schoolslag de Duitser Fabian Schwingenschlogl (56,63) en de Rus Anton Tsjoepkov (57,56) overtuigend voor. Jesse Puts eindigde op de 50 meter vrije slag als derde. Met een tijd van 21,13 moest hij de Rus Vladimir Morozov (20,89) en de Australiër Kyle Chalmers (21,02) voor zich dulden.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft na het mislopen van een olympische medaille met de Nederlandse gemengde aflossingsploeg online veel negatieve en boze reacties gekregen. Dat vertelde hij na afloop van de training in de Milano Ice Skating Arena.
57 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Suzanne Schulting wil de komende dagen in Milaan aan bondscoach Niels Kerstholt laten zien dat ze een plaats in de aflossingsploeg verdient. "Ik spreek uit dat ik het heel graag wil, de relay rijden. Het zou ook gek zijn, vanuit mijn kant, als ik dat niet zou doen", vertelde de Friezin na afloop van de training.
1 uur geledenBORMIO (ANP) - De Zwitserse skiër Franjo von Allmen (24) heeft woensdag zijn derde gouden medaille gewonnen op de Olympische Winterspelen van Milaan en Cortina. Dat deed hij op het onderdeel super-G op de flanken van de Stelvio bij Bormio. Hij was 0,13 seconde sneller dan de Amerikaan Ryan Cochran-Siegle, die net als vier jaar geleden zilver won. Von Allmens landgenoot en regerend wereldkampioen Marco Odermatt pakte de bronzen medaille.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De terugkeer als shorttrackster voelde woensdag voor Suzanne Schulting "heel natuurlijk". Dat vertelde de 28-jarige Friezin na afloop van de training in de Milano Ice Skating Arena.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennistalent Thijs Boogaard is er niet in geslaagd de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam te bereiken. De 17-jarige debutant verloor in Ahoy met 3-6 4-6 van de 23 jaar oudere Zwitser Stan Wawrinka.
2 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft woensdagochtend 65 rondes voltooid in de eerste testsessie van het voorseizoen van de Formule 1. Op het circuit van Bahrein zette de nummer 2 van vorig seizoen de snelste ronde neer in 1.35,43. Oscar Piastri, vorig jaar derde in het wereldkampioenschap, volgde in zijn McLaren op 0,17 seconden. George Russell (Mercedes) zette de derde tijd neer.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting maakt na twee jaar weer deel uit van de Nederlandse shorttrackselectie. De 28-jarige Friezin stapte woensdag in de Milano Ice Skating Arena het ijs op voor de ochtendtraining. Voor het team van bondscoach Niels Kerstholt was het de eerste oefensessie na de pijnlijke uitschakeling van dinsdag in de halve finale op de gemengde aflossing, waarin Xandra Velzeboer onderuitging.
4 uur geleden